• $7,3634
  • €8,9029
  • 410.397
  • 1528.82
16 Nisan 2011 Cumartesi

İkinci Vaka

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Seçim her kanalda liste başı. Bunlardan biri 24. 'Adaylar, Stratejiler' başlığından çok katılımcılara takıldık. Yöneten Ali Bayramoğlu için 'Çizgisi belli', lafımız olmaz. Prof. Dr. Seyfettin Gürsel için de aynı yaftayı iliştirebiliriz. Ancak İstanbul'dan BDP Bağımsız'ı Süreyya Sırrı Önder'e sevgisini araya sokuşturmayı ihmal etmiyor. Söz Can Paker'e geldi mi, tüylerimiz diken diken. 'Kıbrıs'ı verelim kurtulalım'ına alıştık. Ancak, 'Kürt sorununu çözmeyenler zor durumda kalacak' salvoları yok mu, öldürecek adamı. Lafı devamlı 'MHP barajı geçemez'e getiriyor. Gürsel'den 'Geçerler' itirazı gelince, Soros'dan maaşlının yüzü asılıyor. BDP'nin bağımsızlarının çıkaracağı sayının artacağından çok emin. Can Paker'in milliyetçilik aleyhtarı söylevleri müthiş. TESEV'in 'At gözlüklü araştırmaları'nı mutlaka serpiştiriyor. Paker'in beyin yıkama çabalarına, yıllar yılı başında bulunduğu kimyasal madde üreten kurumun ürünleri yetmez. O dezenfektan ve yumuşatıcılar yetersiz kalır. Bizi soracak olursanız, kırmızı elips amblemli markayı evimize sokmuyoruz.

...
Şimdilerde basınımızda bir zamanların ünlü sosyal demokratı Okay Gönensin var. Paker'le çok iyi düet yapmakta. 'Bendeki anketlere göre -Hangileriyse- MHP şu anda kurtarmış gözükmüyor' dedi. Ardından ekledi: 'BDP, 30-32 ve hatta 34 milletvekili çıkarırsa, açılım kolay gerçekleşir'. Alın size 'İkinci Derya Sazak Vakası'.

...
Paker, Gönensin gibi tüm hacıyatmazlara birkaç kelime edeceğiz. Yahu niye kafanızdaki gerçekleri söylemeyip, geveliyorsunuz. Mertçe, Anayasa değişmeli. En başa da 'İdare şekli, Federal Cumhuriyet'tir' yazılmalıyı, çakın. Durum uygun olursa 'İslam'ı da eklersiniz. Hatta 'Her kim ki kendini milliyetçi ilan eder -Ulusalcılar dahil-, müebbetle yargılanır' şeklindeki yasa değişikliğini Ceza Kanunu'na monte edersiniz.

***
UEFA maçları ve TRT-M'e gidip-gelmelerle terapi yapabildik. Arif Özgülüş hala kötü konuşuyor ama TSM olsun da, isterse sıradan olsun. Aynı kanaldaki THM programı Turnalar baştacımız. Ekip ve konuklar sağlam. Bu kez Bahadır Özüşen'i tamamen halk müziği ile izledik. Münevver Özdemir zaten bu dalın ustası.

...
Arada Aydın Boysan Büyüğümüzü fark ettik. SkyTÜRK'te 'Zamana Karşı'da yarıştı. Yaşı ilerledikçe, doğaçlama esprileri daha güzelleşti. Neyse, ömrünün geri kalan 64 yılının bu muhabbetle geçmesine duacıyız.

...
Türkan dizisi, aylardır devam eden 'Ha bitti, ha bitiyor' dedikoduları arasında sonlandırıldı. Finalde Türkan Saylan'ın-Pınar Öğün- düşüncelerini, izleyiciyle paylaşması sahneleri düşünce olarak, güzeldi. Bu tip yapımları bir daha zor görürsünüz. Sebebi belli; 'İlle de rating'.

***
CD eleştirilerine Semih Saygıner'in Gizli Aşk'ıyla başlayalım. Kimse kırılıp, gücenmesin; 'Herkes asıl işini yapmalı'. Serkan Kaya'nın 'Aşk Ne Demek Bilen Var mı?' isimli albümü, gelecek vaat ediyor. Yine Poll Production'dan çıkan Sami'nin 'Seve Seve'si, üç çalışmanın en iyisi. Her şeyden önce kıpır, kıpır.

...
İlk kez kapağına ve içine mezura konmuş zayıflama kitabı aldık; 'Karatay Diyeti'. Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay'ın çalışması. İlginç tarafı et, süt, balık, yumurta, tereyağ serbest. Kalori hesabı bile yok. İnanmayan, denesin.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı. İnsan Hakları Eylem Planı'nın

Başkan Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik