• $16,7328
  • €17,7131
  • 988.822
  • 2527
26 Temmuz 2012 Perşembe

Hülya fanı olduk

49. Altın Portakal Film Festivali şimdiden gündeme oturdu. Düşünün biz bile, Haber TÜRK'ün yayınına katılıp, ahkam kestik. Pek çok ekranın isteğini geçiştirirken bu defa durum farklıydı; 'Hülya Avşar'. Başta sinema yazarı Mehmet Açar'ın belirttiği gibi, yarışmayı organize eden 'Antalya Kültür Sanat Vakfı'nı kutlamak lazım. Geçen yıl Müjde Ar'ın lokomotifliği sayesinde Altın Portakal Yarışması olağanüstü ilgi topladı. Kaldı ki Avşar Kızı Müjde'den geri kalmayacaktır.
...
Gelelim bizim neler söylediğimize; 'Sophia Loren'i İstanbul'a getirip, ödül verenlerin fikrini almak lazım. Bu aktrisin kültür durumu, hatta olmayan eğitimi değerlendirmeye alındığında Hülya'nın daha önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hülya, sinema konusunda doğuştan yetenekli. İlk filmlerinde dahi, bunu ispatlamıştı. Uluslararası yarışma jürileri, ona her zaman hak ettiğini verdiler. Cimri davranan bizimkiler. Gelelim Jüri Başkanlığını eleştirenlere; 'Bunlar Selülitli Hülya ya da Acemi Tenisçi Hülya' diyenlerdir. Bu kadın ayrıca inatçıdır. Göreceksiniz, bu konuda da başarılı olacak. Amaç tüm Türkiye'yi konuşturup Antalya Altın Portakal Reklamı yapmak ise, fevkalade uygun isimdir.'
...
Mehmet Açar, Ezel Akay, Ali Eyüpoğlu gibi isimlerin katıldığı tartışmada sesimizin değişik ve gür çıktığına inanıyoruz. Bu yorumu, HT'nin Avşar kadar güzel gözlü yapımcı-sunucusu Ece Üner'in kahkahaları ve övgülerinden gaz alarak yapıyoruz. Gelen mesajların yoğunluğu ise diğer olumlu yankılardan. Son olarak, bir iddiada bulunacağız. Hülya Avşar'ın Jüri Başkanı olduğu Altın Portakal Festivali ilgi toplama rekoru kıracaktır. Protest istifacılara iletilir.
***
Madem onunla başladık Haber Türk'le devam edelim. Faik Çetiner yeni kanalında da başarılı. Ziya Doğan'la Beşiktaş'ı, Selçuk Yula ile Fenerbahçe'yi ön plana çıkardı. Faik, televizyonlardaki futbol programlarını iyi yönetenlerden biri. Özel haberi aktarırken dahi kimseyi kırmamaya çalışır. Dostu çok, düşmanı yoktur.
...
Kanal Türk, Serhat Ulueren ve ekibini kaybedince ağırlığı yabancı hazırlık maçlarına verdi. Schalke-Milan'ı canlı yayınladılar. Çok kötü oyun sergilendi. Bu da, yayıncı kuruluşun şanssızlığı. Dileriz, Portekiz'deki daha renkli geçer.
***
TRT, Seksenler'e erken sezon açtırdı. Birol Güven'in MİNT'ine ek bir dizi daha ısmarlandığını tanıtımlardan anlıyoruz. Bu arada Seksenler'in 'Ramazan Uygulaması'nda yeni tiplerin monte edildiğini gözlemledik. Oruç ön planda. Terzi Yanni, Manav Mustafa ve ille de Berber Recep önümüzdeki bölümlerin yeni yıldızları olmaya aday. Yine 'Pastaneci Sami' hepsinin lideri konumunda. Suzan Kardeş'in de öne çıkarıldığını fark ediyoruz. Ayrıca, makyaja yardımcı olduğu, o berbat saçların biraz düzelmesinden anlıyoruz.
...
TRT Müzik, baştan aşağı 'Konserve yayına döndü'. Ender canlı yayınlarından birini Müzik Market yapıyor. Cüneyt Asi Duru ile Bahar Akça genç yaşlarına rağmen uzman hale geldiler. Gerçekten başarılılar.
...
ÖZEL NOT: Şimdi de TCHİBO'dan mama kabı geldi. Çok güzel. Bizim yaşlı kedi Papi beğendi. Onun için önemli olan aslında şekil değil, içindeki.

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Karahantepe geçici çatıyla korunma altına alınacak

Her gün iki tane yumurta tüketirseniz... İşte vücudunuza etkileri

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi