• $15,9126
  • €16,8356
  • 942.619
  • 2387.47
3 Temmuz 2011 Pazar

Hukukta güres oyunu...

Merhum Turgut Özal'ın prensleri vardı. Örneğin IMF'de part-time çalışan Engin Civan 'Bölüm Müdürü' diye, bize kakalanmıştı. Emlak Kredi Bankası'nın başına getirilişi, bu önemli oluşumun batışında milattır. Oysa aynı Civan'ı Washington DC günlerinde, Atilla Karaosmanoğlu'ndan 100 Dolar almak için takla atarken görenlerdeniz. Özal'ın iyi işlerinin arasında böylesi vakalar da vardır.
...
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ise Sayın Abdullah Gül'ün bulup, çıkarttıklarından. Nedense Cumhurbaşkanımızın 'Malezya ekolü'ne sempatisi var. Sınavlardan sorumlu Prof. Dr. Ali Demir'i bunlar arasında sayabiliriz. Yine Prof. Dr. Özcan'a dönersek en tatlı özelliğini hatırlarız. 'Gerekirse hukuğun arkasından dolanırız'ın mucidi. Bu zatın tarihe geçen lafına şu anda ihtiyacımız olduğu kesin. Neden mi? Çok açık. Bir sürü Mehmetçik'in katili canlı bombaya övgüler düzen Sebahat Tuncel, ikinci kez TBMM'de. Ona 'Her yol serbest'. Oysa yıllardır neyle suçlandıkları belli olmayanlar cezaevinde tutuluyor. Eskilerin deyimiyle 'Ortada garabet var'. Sandıktan çıkıp, TBMM'ne giremeyenlere önerimiz YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın arkaya dolanmalarından mutlaka yararlanmaları. Bu şekilde puan almak, sadece güreşin tekelinde kalmamalı.
***
Bazı notlar alıp, biriktiriyoruz. Mesela 24'te Fuat Kozluklu'ya ait olan şu cümleyi lütfen kayda geçin; 'Apoletsiz, süngüsüz dönem'. Arkadaşımız moderatör mü, yoksa Bülent Arınç'ın suflörü mü?
...
CNN-Türk'te bir şeyler olduğu kesin. Yılların devrimcisi Şirin Payzın, 12 Haziran sonrası 'Geliştim ve değiştim' diyenlerin safına katıldı. Hanımefendinin şu andaki çizgisi, AK Parti Grup Başkanvekili 'Suat Kılıç'ın dişisi'.
...
Yine CNN'den başka bir konuya değinelim. Nevşin Mengü iyi bir 'Muhteşem Yüzyıl izleyicisi'. Sümbül Ağa başta, Saray'ın kullandığı bazı lafları sıkça tekrarlıyor. Mengü basketbolcu Enes Kanter'in NBA'e draftı haberinde boy-bosu duyunca 'Hey maşallah'ı yapıştırdı. Hürrem'in yeniden hamile kalmasında bu yakıştırmayı epey dinlemiştik.
***
18. İstanbul Caz Festivali bir dünya prömiyerine ev sahipliği yapacak. Müzik dehası Miles Davis'in 20. ölüm yılında, onunla çalışan 3 efsane isim sanatçıya saygı projesini hayata geçirecekler. Marcus Miller, Wayne Shorter ve Herbie Hancock'un konuyla ilgili basın toplantısı yarın Zorlu Center'da.
...
Selçuk Ural'ın 45. Sanat Yılı Kutlaması bu akşam. Turkcell Kuruçeşme Arena'daki program 20.00'de başlayacak. Etkinlik süresince havanın açık olacağı müjdesini verelim.
...
Büyükçekmece Festivali'nde bugün Mimarsinan Musiki Derneği'nin konseri var. Atatürk Kültür Merkezi'ndeki programın saati 14.30.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları