• $7,5422
  • €9,0323
  • 411.169
  • 1538.04
23 Ocak 2012 Pazartesi

Hoşgeldin

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

SKYTÜRK önce mekan, sonra isim değiştirdi. Şimdilik ilk adını ortaya aldı. Tahmin ettiğiniz gibi, ileride 360 olarak devam edilecek. İtiraf etmek gerekirse, bizimkiler de 'Çakma imaj'dan kurtulacak.
...
Sıra geldi eski ve yenilerin harmanlanmasından oluşan kadro koalisyonuna. Serdar Çaloğlu, her zamanki gibi üst balkonda. Karar makamı. Stili hoş; kırmadan, dökmeden. Tolga Alişoğlu, bünyemizden yetişen Genel Müdür. En aşağıdan gelip buraya ulaşması, kendisi ve grup için avantaj. Bölüm ayrımı yapmadan, tanıyıp beğendiklerimizin sayısı fazla. Öncelik Uyanış Bayar, İlkin Kavukçu ve Selvinaz Fettahoğlu'nda. Korcan Karar ve Gürkan Hacır süperstarlar. Zafer Yılmaz'ı Eurovision'daki Can Bonomo'yu aylar önce bizimle tanıştırmasından hatırlıyoruz. Mehmet Ayan, Mustafa Sapmaz ve Melih Gümüşbıçak spor'un yıldızları. Bildiğin Gibi Değil'in Mülaham'ları
-Atilla İlhan'ın tanımlaması- Ali Saydam ve Nilgün Belgün'ü mutlaka izlemeye çalışıyoruz. 'Mülaham ne?' demeden, açalım; balıketi. İvana Sert, bu tiplere 'Etlibalık' diyor. Ancak Saydam öncelikli, Belgün katkılı bu kişilere 'Fazla Mülaham' demek daha doğru.
...
İki uyarıda bulunmak istiyoruz. Eski SKYTÜRK, yeni 360'ın renk ve ışık düzeni iyi değil. Bu konuda yardım alabilecekleri kişi aynı binada mevcut. Caner Erdem'den rica edin. Yayınınız ışıl ışıl olsun. Caner kardeşimiz boş vakit ayarlarsa sorun kökten çözülür. Diğer küçük sıkıntılar ise altyazılar ve grafik çalışmalar. 360'ın resmi açılışı bugün saat 19.55'te. Yeni nüfus kağıdıyla yayına geçiliyor. Denizciler gibi 'Vira Bismillah' çekip, başarı diliyoruz.
***
Hamdi Topçu'yu her dinleyişimizde Helmut Kohl'u hatırlıyoruz. THY Yönetim Kurulu Başkanı ile  ünlü Alman Başbakanı'nın çizgisi aynı; 'Ayinesi iştir kişinin unvanına bakılmaz'. Kohl'a lisan bilmiyor, Bavyera şivesiyle konuşuyor diyenler icraatını görünce şaşkına döndüler. Çünkü ekonomik anlamda mucizelerine tanık olundu. Çağın iki asır gerisinde kalmış Doğu Almanya'yla birleşilirken gözler fal taşı gibi açıldı. Mark'ın batması beklenirken tırmanışına tanıklık edildi. Koyu Karadeniz aksanlı Hamdi Topçu yönetimindeki THY'nin geldiği noktaya dikkat edin. Taha Akyol'un tanımlamasıyla 'O bir dünyalı havayoludur artık'. Başkanın son bombasını Eğrisi Doğrusu'nda öğrendik. Bir AB ülkesi olan Polonya'nın havayolu şirketi olan LOT'u alıyor. Hamdi Topçu ve ekibini böylesi başarılı uçuşları için tebrik ediyoruz.
***
Disko Kralı '1990'ları işledi' ve bizi tam 4.5 saat ekran başına çiviledi. Yaşı yeterli olanlara nostalji yaptırıldı. Düşünün, finalde şarkı söyleyen 'Ah Canım Ahmet'ti. Okan Bayülgen ve arkadaşlarının  iyi enerji stokladıkları belli olmakta.
...
Afrika Uluslar Kupası'nı Eurosport'tan izliyoruz. Etkilendiğimiz gözlem Libya Milli Takımı'nın forma amblemleri. Göğüslerindeki Ay Yıldızlarla gururlandık.
...
Bedirhan Gökçe'nin son çalışmasına sadece şiir albümü demek haksızlık olur. 'Biz Hesapsız Sevdik'te düetler var. 9 Çalışmanın hepsi güzel. Bahtiyar Vahapzade'nin 'Bir Selama Değmedi'sini övmeye kelimeler yetersiz.

<p>İnsanların, hayatı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi kalbin de ilerleyen yaşlarda

Kalp hastaları dikkat! Fazla kilolar kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi