• $15,8913
  • €16,8036
  • 939.278
  • 2380.67
2 Nisan 2012 Pazartesi

Herkese mesaj

Doğalgaza yüzde 18.7 zam yapıldığı kuşakla duyuruldu. Peşinden başka bir kuşak. Bu da 'Karakuşak'. Elektriğe ortalama 9.26 artırım. Evlerde bu oran yüzde 8.1. Bu yıl için memura, emekliye verilen zammı hatırladık. 2012'deki ele geçecek farkın toplamı, iki ayda fazlasıyla geri alınıyor. Gerekçe dünyadaki soğuk savaş; 'İran'a uygulanan ambargo'. Sanki tapudan mütekait Orhan Efendi'nin tezgahıymış gibi. Oysa başarılı ekonomistlerimiz askeri deyimle 'Arazi olmuş' durumda. Sütre gerisi'ne çekildiler. Akaryakıta yapılan bindirmeler, 5 liraya bir parmak kalmış benzin-mazot fiyatlarına inat pazar sabahı trafiği inanılır gibi değildi. 'Tatil günü, nedir bu yoğunluk?' diyenler, üniversite giriş sınavından habersiz. Başbakan'ın 'Dershaneleri kapatırım' lafının tehdit olduğunun herkes farkında. Atlantik Ötesi'ne yolladığı zılgıt olduğuna inanmayan yok. Dershanelerin büyük bölümü kimin ya da kimlerin elinde? Bilmeyen kaldı mı? Belli ki, örtülü ve de örtüsüz yönetim arasındaki sorun devam etmekte. Sıkı satranç kolay bitmez.
...
En çok anası ve yavrusu ile muhalefete bozuluyoruz. CHP'yi üzüntüyle izliyoruz. Liderini dinledikçe hep Galatasaraylı Sabri'yi -Bakmayın Ordu'ya gol attığına- hatırlıyoruz. Kemal Bey'in politikasıyla, Sabri'nin ortalarının nereye gideceği belli değil. '4+4+4 Yasası'nda Hükümeti yine Bahçeli kurtardı. Gül'ü Çankaya'ya taşıdıktan sonraki en önemli 'Uzuneşek yastığı' görevi bu oldu. Doğrusu Bahçeli'den de şüphelenmeye başladık. Erdoğan'ın kasasında onunla ilgili bir şeyler mi var? Son dönem çark edenlerin sayısını görünce, Bahçeli için de endişelenmeye başladık. Dinlemeye düşenler, deneme filmi çekenler ve de ertelemeli mahkum olanların tamamı Tayyip'çi kesildi. Burada bir açıklama yapalım; 'Çuvalla para ödenen, yanar döner medya mensuplarından söz etmiyoruz'.
***
Yeterince bunalttık. Mavraya geçelim. Kenan Erçetingöz'ün karşısındaki Hülya Avşar'ın söylediklerini ilgiyle dinledik. Biraz daha erkeksiz kalırsa, kendini sokaklara atacak. Aradığı tipin özelliklerini duyunca, repertuvarına 'Zor dostum zor'u eklemesini öneriyoruz. 'Kaya ile evliliğim yürümedi' deyince Kenan golünü attı; 'Son ilişkinde şutlandın'. Bu lafa bozulan Avşar
Kızı'na ikinci golünü yazdı; 'Bunu sen söylemedin mi?' Hülya, yaşı yaşına uygun
-Biraz ufak olabilir- erkek arıyor. Eğlendirecek, neşeli, kısıtlamayacak, ekonomik durumu iyi -Bunu söylemedi- eş veya sevgili bekliyor. Erçetingöz'ün yerinde olsak bir soru daha sorardık; 'Ricky Martin popolu mu?' Bunu biraz açalım; Ricky'ninkinin işlevini kast etmiyoruz. Estetik görüntüden söz ediyoruz. Şaka bir yana Hülya Avşar'dan eş biraz zor olur. 'İyi sevgili mi'ye net cevap mümkün değil. Ancak 'Çok iyi anne olduğuna' yemin edebiliriz.
***
Survivor'ın 'Ünlüler-Gönüllüler'i devam ediyor. Bu arada Minikleri başladı. Acun, hangi yarışmayı ekrana sürse, çocukları unutmuyor. Engellileri ihmal etmiyor.
...
Dünyaya bir de Paris Hilton'un gözüyle bakmak ister misiniz? 'The World According To Paris' yarın akşam saat 20.00'de yayına giriyor. Universal Channel'de.
...
Kainatın bizi ilgilendiren sorunlarına mizah yaklaşımıyla bakmanızı öneriyoruz. April Yayıncılık bu kez 'Kedi Beşiği'ni yayınladı. Kurt Vonnegut'un topladığı malzemeler ve aktarışı mükemmel. Tam kara mizah.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak