• $15,9705
  • €16,8035
  • 931.975
  • 2393.61
21 Aralık 2011 Çarşamba

Herkes uzman

Her bunalım kendine uygun meslekleri beraberinde getirir. Spor hukukçuları bölünüp ihtisaslaştı; futbol hukukçuları. Bu aralar kapışılıyorlar. Terör bilimcileri dahi solladılar. İş bunlarla kalmadı 'Futbol ekonomistleri türedi'. Sayıların hızla çoğaldığı gerçeğin ta kendisi. Ekranlara bakıyoruz, her futbol tutkununun bildikleri, bunların ağzından tekrarlanmakta. Önemli olan 'Uzman görüşü' yazılması. Oysa gir internete, en zengin kulüpten, ülkelerin ayaktopu değerlerine kadar öğren. Ondan sonra televizyonda sat satabildiğin kadar.
...
Manchester United'ın forma ve reklamdan kazandığının, tüm gelirlerin içinde yüzde 6'yı geçtiğini bilmeyen, kaç kişi kaldı? Hani sabah akşam karaladıkları Aziz Yıldırım'ın geliştirdiği Fenerbahçe'nin mağazalarının elde ettiği para, Beşiktaş ve Galatasaray'ın kazancından fazla. Hatta Trabzon ve Bursa'yı da ekleseniz Kanarya'nın liderliği tartışılmaz. Birden aklımıza Galatasaray'ın kaçırdığı -Hem de iki kez- fırsat geliyor. Bugünkü adıyla UEFA Ligi Kupası'nı kaldırdıkları haftada iki milyon forma-şapka satma imkanını yakaladılar. Yetmedi ayaklarına gelen Süper Kupa'yı dahi değerlendiremediler. Tüm borçları kapatma imkanı avuçlarından uçtu gitti. İşte o dönem neredeydi, bu futbol ekonomistleri? Biz, büyüklerin yerinde olsak çoktan 'AR-GE ekipleri' kurmuştuk. Futbolda başarıyı yakaladığınız an 'Para basarsınız, para'.
***
Kanal Türk Telegol'üyle ilgi toplamayı sürdürüyor. Gözaltılar, tutuklamalar, tahliyeler derken, Serhat Ulueren'e gün doğdu. Ekibini bıçkınlardan
-Ziya Şengül hariç- kurmanın avantajını yaşıyor. Kime bindiriliyorsa, pat telefonda. En çok Gökmen Özdenak'a gülüyoruz. 'Sadede gelelim' diyeceğine 'Saadet'e'yi kullanıyor. Yok Fadime'ye! Tribün kültürüyle, 'Çek bir şirdenli'yi en iyi harmanlayan Gökmen. Telegol'de tek merakımız, önlerindeki kupaların 'Promil durumu'.
...
Yok Böyle Dans'ta dramatik sakatlanma yaşandı. Nez'in hocası Dima'nın omuzu çıkınca, bütün hesaplar altüst oldu. Partnerinin kol ve omuzu birlikte askıya alınınca Nez'in örnek davranışını izledik. Kızcağız başkasını istemedi. Oluşan sakatlığın kısa sürede geçmeyeceği anlaşılınca 'Yarışmaya veda etti'. Özge Ulusoy'un haftanın birincisi olduğu ilan edildiği an, çekilmeyi gerçekleştirdi. Kanımızca Almeda da kurtulmuş oldu. Böylece gelecek hafta mücadele edeceklerin sayısı altıya indi; Aşkın Nur Yengi, İvana Sert, Alp Kırşan, Şenol İpek, Almeda ve Özge Ulusoy.
***
Karamürsel'den mektup yazan -Emekli öğretmen- okurumuzun dile getirdiklerine, hak veriyoruz. Ona tek cümleyle karşılık vereceğiz; 'Hiçbir şey Atatürkçülüğümüzü engelleyemez'.
...
Mühendis Yakup Keser'in örnek verdiği gazeteciyi yıllardır tanıyoruz. Hacıyatmaz benzetmesi onun için cuk oturmakta.
...
İskender Paydaş'ın düzenlemeleri Zamansız Şarkılar adıyla müzik marketlerde. Teoman, Atiye, Mustafa Ceceli, Kenan Doğulu, Kerim Tekin ve aklınıza gelen isimlerin hepsi bu CD'de. Babutsa'nın albümü Kestane ismini taşıyor. 7 Hareketli parçanın ikisi bu beste. Tabi” biri remix.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister