• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
5 Haziran 2011 Pazar

Herkes çıplak

Öptüm'ü önce araç setinde dinledik. 16-17 Yaşlarımızdaki 'Ça-Ça Düğün Salonu'nun orkestrasını hatırlattı. 'Çastara çastara' gidiyor. Acaba; 'Kayıtta mı bozukluk var?' Daha güçlü, sabit CD çalarda da aynı şeyleri duymak, hayal kırıklığımızı pekiştirdi. Nasıl diğerlerini eleştiriyorsak, hak ettiğini verelim dedik. Bir kardeşimizin köşesindeki 'Övgü Yağmuru'nu görünce şaşırdık. Sezen Aksu'yu yere göğe koyamıyordu. Hatta buna klasik deyimle 'Yağcılar'da inecek var' hafif kalır. Ayrıca, Sezen Hanım'la aramız tarih boyunca iyi olmadı.
...
Dün Milliyet'te Mehmet Tez'in yazısını okuyunca, 'Haklılığımıza, uzman kişi raporu' almış gibi olduk. Tez, bizim kafada. Bir kısım eleştirilerini özetlemek istiyoruz:
'. Sezen Aksu ve kadrosu kapı gıcırdatsa gene kötü olmaz. Ama bu tatsız,
heyecansız.
. Sadece kötü olmayan,  içinde güçlü besteler bulunmayan albüm.
.  Sezen her sene aynı albümü yapıyor gibi geliyor. Aynı şarkıları söylüyor. Sadece aranjörler değişiyor. Kusura bakmayın Kraliçe çıplak'.
...
Mehmet Tez'i kutluyoruz. Sezen Aksu'ya da, 'Başbakan'ın yolundan gitmemesini' öneriyoruz. Yani, kendisini eleştirenleri -Her konuda- gagalamaktan vazgeçsin artık.
...
Aynı temada bir başka konuya değinmek istiyoruz. Muhteşem Yüzyıl'da kullanılan bir beyit. 'İlk defa ben yazdım, o yazdı' sahiplenmelerine yol açtı. Koca koca yazarlar 'Önce ben yakaladım' kapışmasına giriştiler. Ziya Paşa'nın dört asır sonra söyleyeceği sözlerin Kanuni'nin Divanı Hümayun'unda kullanılmasını, dizi gösterimde iken fark ettik. Bu konuda kalem oynatmazken, ilk e-postayı yollayan M. Kemal Aktoprak adlı okurumuz oldu. Köşelerinde tartışan yazarlardan en az iki gün önce. Vatandaş uyumuyor. Bu notumuz ise, okucuyu mesajlarını 'Kendi fikriymiş gibi, yayınlayanlara'. Herkes 'Yürütmeyle, bir yere varılamayacağını' öğrenmeli. Aksi halde rezil olmak kaçınılmazdır.
***
Emre Belözoğlu'nu sevmeyebilirsiniz. Seneler içinde bazı davranış ve sözleri rahatsız etmiş olabilir. Ancak bu ona küfür etmenizi haklı kılmaz. Hele önemli bir milli maç döneminde. Çok kızgınsanız alkışlamazsınız. Galeyan halinde iseniz, ıslıklamakla -Buna da katılmıyoruz- deşarj olursunuz. Belçika maçı sonrası Emre'nin, laflarını tartarken bile yorgun düştüğü konuşmasını, içimiz burkularak izledik. Sahada basmadık çim bırakmadığı bir maçtan sonra. Utandık.
...
Gelelim Ercan Taner'in anlattığı ve Rıdvan Dilmen'in yorumladığı oyuna. NTV, önü ve sonrasıyla iyi organizeydi. Murat Kosova ile Metin Tekin için başarılı notu düşebiliriz. Milli Takımımız, istediği puanı alıp döndü. Fakat iyi oynadığını kimse söyleyemez. 'Aklı Chelsea'de' bir teknik direktörle, fazlasını beklemiyorduk. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in de havlu atmak üzere olduğunu bilmeyen yok. 12 Haziran sonrası, Yeni Hükümet'le birlikte yeni TFF oluşturmak zorunluluk. Görünen  köy kılavuz istemiyor. Tepeden tırnağa değişim şart.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak