• $13,566
  • €15,2829
  • 793.84
  • 1951.17
25 Şubat 2012 Cumartesi

Her mesaj geldiğinde

TGC'den gelen her mesajda yüreğimiz kalkıyor. Toplantı veya diğer etkinliklerden değil de vefat haberleri üzüyor. İnanın tuşa basarken 'Yine kimi kaybettik' endişesi taşıyoruz. Anadolu Ajansı'nın ustalarından Ertan Gökalp, bunlardandı. 'Dileriz son olsun diyoruz' ama ne mümkün. Bu kez acı haber Amerika'dan geldi. Hem de
e-postayla. Pangaltı Osmanbey hattının ünlü mefruşatçısı, Artin Ratyosyan'ı kaybettik. Eğer oğlu Aret Ratyosyan bildirmese, haberimiz olmayacaktı. Tıpkı, Kirkor Taşçı'nın öldüğünü onun deyimiyle 'Mahdum Noray' bildirmese. Artin Ratyosyan'ı özel insan yapan vasıflarından biri 'İyi Beşiktaşlı' olmasıydı. Toprağı bol olsun. Geride bıraktıklarına, tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimizi yolluyoruz. Bir Baba Kartal'ı daha sonsuzluğa uğurladık.
...
Yeri geldi, Beşiktaş'ın Braga maçıyla ilgili birkaç not düşelim. Portekiz'deki ilk oyun hariç, iyi değiliz. Bu yüzden sonuç tahmini isteyen herkese 'Tek farklı yenilgiye razıyız' demiştik. AKŞAM'da herkes bu falcılığımıza tanık. Netice ortada. Dileriz Atletico Madrid öncesi yönetim zaafı giderilmiş olur. Daha fazlasını ortaya dökmeye dilimiz varmıyor.
...
Star'ın 'Büyülü' kabul edilen yayını için 'Sihir bozuldu' demiyoruz. Çünkü, yenilsek dahi tur atladık. Yorumcu 'Metin Tekin'in uğuru'nun devam ettiğini kabul ediyoruz. Temennimiz A. Madrid karşısında da 'Olayın devamı'.
***
TRT-Spor 'Euro 2012'ye Doğru' da devrim yaptı. Serhan Asker'in 16 finalist ülkeden röportajların ilki -Yunanistan- ekrana taşındı. Samsunsporlu Gekas Yunanlıların ümidi konumunda. Ekonomik anlamda çökmüş ülke, moral anlamda şampiyonluk umuyor. Herkesin ortak favorisi İspanya. Edirne'de Trakya Üniversitesi'nden yapılan canlı yayını beğendik. İlhan Mansız, Pascal Nouma'nın yanındaydı. TRT'nin önemli sporcuları oradaydı. Yalçın Çetin ve Tunç Elibol ekipteydi. Geçmiş Avrupa ve Dünya Futbol Şampiyonları'ndan görüntüler verildi. Anılar dillendirildi. Kamera yerleştirme ve ses düzeninde minik kusurlar dışında falso olmadı. İçtenlikle söylüyoruz, TRT Spor belki de ilk defa 'Deplasman başarısı yakaladı'. Kanal Koordinatörü Ersin Küçükbarak'ın şahsında tüm ekibi kutluyoruz.
...
Medyamıza da gönderme yapacağız. TRT önemli naklen yayınlar gerçekleştiriyor. Örneğin 8 Haziran-1 Temmuz arasındaki Avrupa Şampiyonası Finalleri Kamu Yayıncımızda. En yakın örnek Brezilya'nın Avrupa turnesinde yapacağı 6 maç TRT'de. İlkini Bosna-Hersek'le 29 Şubat Çarşamba günü izleyeceğiz.
***
TRT-Okul kanalı yeni İngilizce eğitim programına başlıyor. Word On The Street'in tanıtımı önümüzdeki çarşamba günü Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleştirilecek. Dizi formatındaki bu yapım, izleyiciyi her bölümde İngiltere'nin başka bir mekanına götürecek. Amaç, İngilizce'nin günlük kullanımını geliştirmek. 10 bölüm, her biri 30 dakika süreli. 4 Mart saat 21.30'da başlıyor. Tabi” ki TRT-Okul'da.
...
Türk Sanat Müziği'nin anıt isimlerinden Zeynettin Maraş, lütfedip kitap yolladı. Eklediği nazik mektupta hak etmediğimiz övgüler var. Çok mutlu olduk. Büyük Usta Maraş'a yeni besteler yapacağı, sağlıklı uzun ömür dileklerimizi yolluyoruz.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!