• $16,3375
  • €17,602
  • 970.404
  • 2450.84
12 Haziran 2011 Pazar

Hepsi yalan bu gercek

Kimileri gibi 'Oyumuz falan partiye' demeyeceğiz. İsmail Küçükkaya Müdürümüz ile birlikte aldığımız karar geçerli. O daha Ankara Temsilcisi iken sözleşmiştik. Hiçbir siyasi lider ve başında bulundukları oluşuma açık destek vermiyoruz. Mührü, kafamızla vicdanımızın kesiştiği partiye basıyoruz. Yasakların başlamasına saatler kala bazı köşe yazarlarına ise şaşırmadık. Bunlar 13 Haziran sonrasının çıkarları peşinde. Patenti bize ait benzetmeyle 'Yağcılar'da inecek var' diyenler. Dört kapıdan para götürenler, bu sayıyı 40'a çıkarmanın kumpasında. Karnı iyice doyup ceplerini şişirenlerin, kimlerin desteğini devam ettirebilme çabasının açıklaması bu. Sizce sürpriz mi? Bizce hayır. İddia ediyoruz dünyanın hiçbir ülkesinde böylesi 'Çıkarcı kalemler' göremezsiniz. Habire dönüp duruyorlar. 'Hacıyatmaz' yakıştırması bunlar için light. Bakın görsel ya da yazılı medyamıza, tarife uygun epey kişiliksiz bulacaksınız. Ortak yanları belli. Sloganları aynı:
'Helal haram
Ver Allah.
Bu fırdöndüler
Yer Allah.'
...
Aklımıza Atanine'den dinlediğimiz hikaye geldi. İsmini 'Horasan Öyküsü' koymuştuk. Günün anlam ve önemine uygun. Doymak bilmeyenlere yakışacağı inancındayız:
l Adam tüccar. İpek Yolu'nun tek hakimi. Develeri atları, hanları hamamları ve de sarayları var. Altınlarını devasa küplerde muhafaza etmekte. Bir gün hastalanır. Durumunun gidişatından endişelenir. Çocuklarını toplar ve onlara iki zarf bırakır. Biri ölümünden hemen sonra açılacaktır. İkincisi, gömüldükten sonra. 'Bu vasiyetimdir' der ve hepsinden söz alır.
l Zengin, kısa süre sonra vefat eder. İsteğine uyulup, ilk zarf açılır. İçindeki kağıtta tek cümle yazılıdır; 'Beni çoraplarımla gömün'. Evlatlar birbirine bakıp 'Gereğini yapma konusunda' anlaşırlar. Durum imama iletilince kıyamet kopar. Hocaefendi 'Mümkün değil, dünyaya nasıl geldikse, öyle gideceğiz' der. Çaresiz çoraplar çıkarılır. Defin böyle gerçekleşir.
l Gerekli dini uğurlamadan sonra 'İkinci zarf' açılıp okunur; 'Ulan acurlar, gördünüz işte bunca param vardı. Öbür tarafa çoraplarımı dahi götüremedim. Bundan ders alın ve sakın bana benzemeyin. Servetinizi yaşarken paylaşın. Hayat kısa, öbür taraf çok uzun. Acı gerçeği unutmayın.
...
Asırlar önce tarihçiler tarafından kayda alınan 'Kıssadan hisse'yi aktardık. Bir ülkenin geleceğinin belirleneceği gündeyiz. İktidara talip olanlar mutlaka bu Horasan Öyküsü'nü okuyup kafalarına iyice yerleştirmeli. Bu işi becerebilenlerin sandıktan çıkmasını diliyoruz. İçimizden gelen bir ses 'Önümüzdeki dönem çok çetin geçecek' diyor. Oylarınızın hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.
...
ÖNEMLİ NOT: Seçim kampanyası boyunca yanlı yayınlar izlediniz. Hiç olmazsa bu geceye mahsus objektij yansıma ve tespitler bekliyoruz. En azından umuyoruz. Sonunda en kötüsü 'Şişmektir'.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu