• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
24 Mayıs 2012 Perşembe

Hep aynı takım

Kaftan öpüp, paraya para demeyenler baştacı. Bunların bazıları 'Atlantik ötesi sözcüsü' haline geldi. Nazlı Ilıcak 'Dayanışma Komitesi'nin lideri konumunda. Kullandığı, şu cümleyi duyunca, takım değiştirdiğine inandık; 'Aziz Yıldırım, yargıyı etkilemek için cemaate karşı kampanya başlatmış olabilir'. Hanımefendi'nin anlattığı 'Gayretullah fıkrası', Hoca ile uğraşmayın, çarpılırsınız, tehdidiydi. Ruşen Çakır'a sallamayı unutmadı. Şeytan bizi de dürtüyor. Aklımıza öyle konular geliyor ki, bunları ortaya döksek, sonuçta Şamil Tayyar bayram edecek. Bu yüzden susmaya devam ediyoruz.
...
Aziz Yıldırım'a savaş açan grubun yayın organları nedense, görmezden geliniyor. 'Amiral Gemisi'nin 3 Temmuz'dan bir hafta sonra attığı manşet neden hatırlanmıyor? Ya da unutturulmaya çalışılıyor. Neydi bu, bilmeyen öğrensin diye yazalım; 'Şikeciler, pişmanlık yasasından yararlanmak için başvurdular'. Şimdi soruyoruz, nerede bu pişman olanlar? 'Bip at, izi kalsın' düzmecelerine habercilik mi diyorsunuz? Bu tutum '19 maçta şike tespit edildi' deyip, sonra iddianameye üç tane koymaktan beter. En sonunda Fenerbahçe Cumhuriyeti lafına taktılar. 'İttihatçı Fenerbahçe' karalamasıyla, yeni akım başlattılar. Anlaşılan 'Hoca çarpar öcüleri'nden de ümitli değiller. Fenerbahçe taraftarı, 'Sandığı tepki aracı olarak kullanmaz' diyenlere ise iki çift laf etmek istiyoruz. İlk seçimde bunun cevabı verilecek. Tıpkı Mesut Yılmaz'a asılan pankart gibi '6 Haziran'da görüşürüz Sayın Yılmaz'. ANAP'ın yıkılışında Fenerbahçe taraftarının etkisi yok muydu? Bunun cevabını gelecek yıl görürler. Saracoğlu'nda, yürüyüşlerde atılan sloganlara kulaklarını tıkayanlara iletiyoruz.
***
Eurovision'da ikinci eleme bu akşam. Bakü'deki ön kapışmada biz de varız. Can Bonomo, 'Love Me Back' ile sahne alacak. Dileriz, cumartesi akşamı için gerekli vizeyi kapar. İlk geceden notlarımızı kayda geçmek kararındayız. Rusların 'Huzurevi gösterisi' yapan altı ninesi finale kaldı ama tutmadık. Söylediklerine beste demeye bin şahit lazım. Eğer, böylesi yarışma 'İhtiyarlar Haftası'na dönüşecekse, vay halimize. Danimarka'nın barajı geçişine de şaşırdık. Avusturya, Bülend Özveren'in söylediği gibi 'Mozart'ın kemiklerini sızlattı'. Onlar da cumartesi sahnede olacak. 'Fiskiyeli İrlanda' bir başka hayal kırıklığı. 'En çok kimi beğendik' sorusuna cevabımız; 'Kıbrıs Rum Kesimi'. Beste, koreografi ve tornadan çıkmış beş kız olağanüstü. Bakalım bu gece kimler tur atlayacak. TRT'nin ekibi iyi kurduğunu gözlemledik. İsmail Güngör ve arkadaşlarının başarısı ekrana yansıyor. Sonuçta her anlamda kazanacak olan şimdiden belli; Azerbaycan. Yatırım ve organizasyon 10 numara.
***
Zonguldak-Bülent Ecevit Üniversitesi önemli törene ev sahipliği yaptı. Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçalin tarafından 'Ses Bayrağı Ödülleri' verildi. Truva Yayınları Genel Yönetmeni ve Türkçe Gönüllüleri Dil İzleme Komitesi Başkanı Hüseyin Movit ile yazarlar Ahmet Ümit ve Fatma Kılıç, Zonguldak İlköğretim Okulu bu ödüle layık görüldüler.
...
Bugün Regaip Kandili. Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam Dünyası'nın mübarek gününü kutluyoruz. İyiliklere vesile olmasını diliyoruz.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti