• $13,4581
  • €15,3715
  • 786.508
  • 2085.76
29 Ocak 2011 Cumartesi

Hedef kitle yakalandı

Plaka numarası 25 olan Erzurum 25. Üniversiteler Kış Oyunları'nın ev sahibi. Amaç, 'Kayaklı turizmi' canlandırmak olduğuna göre, tanıtım için 'İyiydi' notu düşebiliyoruz. Kıyaslamayı Torino'dakiyle yapıyoruz. Bizim organizasyonu mukayese ettiğimizde 'Uzak ara birinciyiz'. Yoksa, henüz taytay döneminde olan buz hokeyi takımımızın, ABD ve Kanada'ya sporcu taşıyan Çek ekolünden fark yemesi o kadar önemli değil. Beyaz Şölen'de yakılan Anadolu Ateşi'nin başarısını da olağan karşıladık. Bu ekip, ülkemizi içeride ve dışarıda mükemmel temsil etmekte. Kar, Volkan, Kafkas Kapısı, İpek Yolu güzeldi. Ancak, 'Balıkçı ve Karadeniz' adı verilen bölüm, öncekilerden çok daha başarılıydı. Yabancı konukların yüz ifadeleri ve tuttukları tempo hayranlığın belgesiydi.

...
İtalya-Torino'da 2500 sporcu, 50 ülke yer almıştı. Erzurum'da ise ülke sayısı 58'e, katılımcı sporcu toplamı 3000'e ulaştı. Gerek yabancı ülkelerden izlenen yayınlar gerekse medya dahil, yabancı katılımcıların tespit ve anlatımlarıyla, gelecek kış sezonu tesislerimizde boş yer bırakmayacak. Devlet ve Hükümeti yönetenleri kutluyoruz. Ancak, protokolde daha aşağılarda kalan üç kişi ve bir kurumu öne çıkarmak istiyoruz. Gençlik ve Spor'dan Sorumlu Devlet Bakanı Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve 'Tüm Uluslararası Organizasyonlar Sorumlusu' Mehmet Atalay'a tebrikler. Yayınları bütün dünyaya taşıyan TRT'nin de elindeki teknik imkanlar ve insan gücünü en üst seviyede kullandığını gözlemledik. Özetle, emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Ancak yayının ekran ekran gezdirilmesini yadırgadık. TRT Spor'un bir an önce kurdele kesmesinde yarar var.

***
Serdar Aktaşlı'nın çarpık bacaklara Skoda denirdi, uyarısı güzel. Lise çağlarımızda bizim, 'VW' lakaplı bir kız arkadaşımız vardı. Bu espri herhalde  dinazorlar için geçerli. Dr. Adnan Çoban'ın e-postasına minnettarız. Kanal-24'teki TSM programlarını kaçırmamaya özen gösteriyoruz. Beşiktaş'lıların Trabzon maçıyla ilgili e-postaları genelde olumlu. Havaya girmek için 'Henüz erken olduğu' kanısındayız.

...
Engin Balim, 'Muhteşem Yüzyıl'a dil uzatanlara cevabını e-postayla yolladı:
'7 Cihanın sırtını yerden yere vuran bir Osmanlı Sultanı, Hürrem'inkini bir-iki kere yere getirdi diye, bu ne şiddet ve celal? Osmanlı'nın mesir macununun gücünü bilmeyenler, Sayın Arınç'tan bilgi alabilirler'. Serkan Vural'ın 'Yazınızı yine bir çırpıda okudum. Tebrikler' şeklindeki övgüsüne ise, sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.

***
Greek müziğiyle ilgili CD'ler revaçta. Bunların sonuncusu 'Mikra Asia'. Geçen yıl İstanbul'da da konser veren 'Layka Devi' George Dalaras'ın çalışmasında, Haris Alexiou da var. Rebetik ve entelinoların kaydı çok güzel. EMI MUSIC tarafından raflara çıkarıldı.

...
Son dönemin genç seslerinden biri Ebru Polat. Görüntüsü de hoş kızın DSM etiketli albümünde dokuz şarkı var. Adı 'Dinle 2011'. Gülçin, 'Bravo' ve 'Ara Ara'sıyla müzik setleriyle birlikte radyolarda çalınmaya başlandı.

***
Arkadaşımız Ercan Arıoğlu'nun Babası Hakk'a yürüdü. Erzincan'da toprağa verilen İsmail Arıoğlu'na rahmet, Mali Koordinatörümüz Ercan Arıoğlu'nun şahsında tüm aileye başsağlığı diliyoruz.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi