• $9,3115
  • €10,8423
  • 529.747
  • 1429.85
21 Aralık 2010 Salı

Havana'da cam satın

Raul Castro, '500 Bin havadan para kazananı kovmazsak, Küba batacak' nutkunu yeni attı. Bizim Marksistler ise hala model diye bu ülkenin çağdışı rejimini önermeyi sürdürüyor. Hatta, içlerinden 'Eski tüfek' bir bayan açmış ağzını, yummuş gözünü.

İlginç insanlarımız var. Fidel Castro Türkiye'ye geldiğinde, uçağın kapısına kadar gidip 'Commandante' diyen devrimci kızlarımızı fark ettik. Hayatında Küba'ya gitmemişler, bu ülkeyi ballandıra ballandıra övüyorlar. Tıpkı bize çatan gibi. Hanımefendinin erkeği bugün CHP Parti Meclisi'nde. Ondan epey 'Küba methiyeleri' dinledik. Kendisine 'Havana'da sağlam cam göremedik. Ayrıca, yollardaki ABD yapımı hurda araçların en genci 50 yaşında' dediğimizde sinirlendi. Protestoculardan zarar gelmez. Fakat, aynı kafadakilerin ülke yönettikleri günü, hayal dahi edemiyoruz. Bunlara önerimiz Paşabahçe Cam bayiliği alıp, Castro'ların ülkesinde şube açmaları. İşte o zaman paraya para demezler. Bu kafalara bir başka önerimiz daha var. Mutlaka Tony Blair'in 'İktidara geliş reçetesi'ni okumalılar. Blair'in, İşçi Partisi'ni merkeze çekişinin ve sonuçta üç dönem seçim kazanmasının gerçek öyküsü bu. Marksist palavralarla bir yerlere gitmek artık mümkün değil. Gerçek bu işte.


***
'Yok Böyle Dans' ve Yetenek Sizsiniz'de, Acun Ilıcalı'nın arkasına yeniden hoş kızların yerleştirildiğini gördük. Doğrusu buydu. Dileriz, bu dikkat devam eder. Aydın elemelerinde, bir üniversite öğrencisinin barmenlikle sihirbazlığın koalisyonunu yaptığı gösteri muhteşemdi. Kurutulmuş incir verip, kötü harmandalıyla final aramalarıysa sevemedik. Tabii, aynı türden dansları da.

...
ÇGHB, bu gidişle izlenme payında ergeç düşüşe geçecektir. Bulaşık eldiveniyle inek, yaban keçisi boynuzuyla öküz olunmuyor. Arada Mehmet Ali Birand tekrarlarını ısıtmak formül değil.

***
Öncelik Metin Kalay'da olmak üzere pek çok kişiden aynı öneri gelmekte. Konu çok basit ve aynı oranda çözümü kolay. 'Vatandaşların kredi kartı sorununu halledeceğim' diyen partinin iktidar olacağı fikri yabana atılmamalı. Mağdur sayısı milyonları geçti. Eş ve çocukları buna ekleyin. Ortaya 'Oy patlaması' çıkar.

...
Armağan Üreten, Mehmet F. Yavuz, Ertuğrul Berki'nin e-postalarına teşekkürler. Tamer Turan'ın bazı En'lerine katılıyoruz. Ancak kimilerine destek vermemiz mümkün değil.

...
Muharrem Akduman'ın mesajları yoğun. Üç örnek vermek istiyoruz:
a)
Star Haber Münir Özkul'un yattığı hastaneye bağlandığında saat 19.50 idi. Muhabir Esra Kurtuluş Çağlar konuşurken ortalık günlük güneşlikti.

b) Türkiye'deki yabancı futbolcular sadece, uluslararası maçlarda oynuyor. İçeride ise kayıplar. Belli ki, akılları kaçmakta.

c) Passaparola'da yarışan şarkıcı Jale'nin, aralarında 'Geçen yıl Eurovision'u hangi ülke kazandı' dahil, hiçbir soruya cevap verememesine, şaşırdık.

...
'Cumhuriyet'in 87. Yılında Anayasa ve Dış Politika Tartışmaları' konulu bilimsel toplantı 23 Aralık Perşembe günü yapılacak. Hacettepe Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Salonu'ndaki organizasyon saat 10.00'da açılacak. Etkinliği, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ile Hacettepe Üniversitesi 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü' ortaklaşa hazırladı.

<p>'Telafi kitapları ücretsiz.' Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Akşam gazetesine özel açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den AKŞAM'A özel açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu