• $15,7736
  • €16,8739
  • 939.622
  • 2380.9
27 Aralık 2011 Salı

'Hastasıyım hastası

Ayhan Sicimoğlu'nun bu lafı, zirve yaptı. Herkesin dilinde. Dalga dalga yayılmayı sürdürüyor. Dün sabah genç bir öğrenci 
-Herhalde liseliydi-, hoş bir kıza laf atıyordu; 'Hastasıyım, hastası'. Doğrusu kızamadık. Bu iki kelimenin muhatabının da yanımızdan geçerken tebessüm ettiğini fark ettik. Doğrusu iğrenç tacizlerin yanında, sevimli geldi. Anlaşılan Sicimoğlu'nun Küba'dan İtalya'ya, Heybeli'den taaa İstanköy'e kadar tüm beğendiklerine 'Hastasıyım' demesine 'Tutmuştur' yaftasını yapıştırabilirsiniz. Bakalım, müzik dünyamız ya da tribünler bunu ne zaman değerlendirecek? Hangi politikacımız öncelik alacak? Bu konuda iki favorimiz var. Biri CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce. Diğeri ise son olarak 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atılmasına bozulan Bülent Arınç. Ekranlarda izlediğimiz gibi 'Üç kere yeter' deyip, AK Parti'li gençlere fırçasını bastı. Sayın Başbakan Yardımcımız, neyse ki bir süredir ağlama krizlerine son verdi.
...
Birden aklımıza Necip Fazıl Kısakürek'in dizelerinden bir bölüm geldi:
'Her şey akar,
İnsan, deniz, yıldız...
Üstadın sözünü ettiğine siyasetçilerimiz dahil. İki gün sonra 65'i yakalayacağımız için 'Bu gözler neler gördü'yü rahatlıkla dillendirebiliyoruz. Biz de Bülent Arınç'ın hastasıyız. Neşe kaynağımız.
***
O Ses Türkiye'de özellikle bir kişiye odaklandık. Önce Arif Özgülüş'ün sonra Samim Şenyüz'ün sahip çıktığı Gizem Coşkun yoluna devam ediyor. Bu kız konservatuvar ve TRT'de çıkış yakaladı. Şimdi Show TV'de vitrine çıktı. Sesi ve yorumu güzel. Fiziği ve coğrafyası iyi. Bakalım nereye kadar gidecek. Bir kutlamayı da unutmayalım. Mustafa Sandal'ın Merve'nin yerine İbrahim'i tercih etmesini alkışladık. Doğrusunu yaptı.
...
TRT-M'in Sahne Biz'i sıkça seyredip, son haftalarda az kaleme aldığımız bir yapım. Mustafa Gürsoy yönetimindeki program hep başarılı. Ömer Hayri Uzun, Özgür Eren ve diğerleri olayın hakkını veriyorlar. Yeni yıldızlardan Zafer'in okuduğu Aşık Reyhani bestesi 'Sakın dağlar gibi uluyum deme' adlı türküyü tüm yayının en etkileyeni seçtik.
***
Yosun Gazel'in övgülerine teşekkür.
Cübbeli Ahmet Hoca konusuna gelince,
Fatih-Karagümrük'lüdür. Yani hemşerimiz. Bu ülke aleyhine bir şey yapabileceğine inanmıyoruz. Onun kendi dünyası sevenleriyle içiçedir. Dileriz, çabuk kurtulur. Gazel'in gelecek okumasına katılıyoruz. Cübbeli'nin tutuklanması orta vadede işine yarayacak, şöhreti artacak.
...
Sayın Şehabettin Balkan'ın yolladığı e-postadakileri biliyoruz. Bunları tekrarlamak sadece birkaç ceza davasına sebep olur. Kusurumuza bakmasın. Mehmet Oğuz Yanardağ'ın beş sayfa tutan şiirini aldık.
***
'Dışımızdaki PKK, içimizdeki İsrail' Prof. Dr. Sedat Laçiner'in Alper Özgen'le yaptığı söyleşilerin derlenmesi. Laçiner, TSK, MİT ve PKK ilişkilerinin İsrail'le bağlantılarını irdeliyor. Yayın hayykitap'tan.
...
Aynı yayınevinin etiketini taşıyan Sade Güzellik, doğal malzemeleri seçen kadınlar için güzel kalmanın yollarını göstermekte. Seda Sakacı'nın formülü 'Pahalı kimyasal kozmetiklerle zehirlenmeyin' şeklinde.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor