• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
17 Mart 2012 Cumartesi

Harç bitti yapı paydos

Çocuklar Duymasın'ın Haluk'u "Erkek adam renkli takım tutmaz" esprisini yapmadan yıllar önce Siyah-Beyaz tutkunu olduk.

Babamızın görevi gereği Mersin'deydik. Daha ilkokula başlamamıştık. Hiç unutmuyoruz mahalle bakkalımız 'Orhan Abi' idi. Beşiktaş Virüsü'nü kafamıza o soktu. Seyyar Tayyarın dediği gibi; 'Patladı gitti'. Kimi zaman sevindik, çokça üzüldük. Hele öyle bir dönem var ki, unutulmaz. Dile kolay tam 16 yıl tek şarkıyı söyledik; "Başın öne eğilmesin, Kartal aldırma". Spayiç'le başlayan yeniden şahlanış Gordon Milne ve tabiî ki Süleyman Seba dönemiyle zirve yaptı. İlle de Avrupa'da başarı arzusu ne Seba'yı ne Milne yi bıraktı.

Dönüp dolaşıp, geldiğimiz yer, perşembe akşamı konan noktadır. En çok Cenk Gönen'in yediği ikinci gole bozulduk. Hakan Şükür'ün Belçika'ya attığı kafa golünün benzerini Falcao'ya ikram etti. Hatta beşbeterini. Perdeyi kapattıran golden sonra sahaya giren holigan, koca kulübün getirildiği konuma isim koydu; "Yeniçeri Ocağı". Kazanların kaldırıldığı dönemi anımsattı. Bir Türk Evladı Arda Turan'a utanılacak küfürlere ne demeli? Hem de Anne-Baba Turan'ın gözleri önünde. Beşiktaş'ı bu hale getiren Arda mı? Yoksa TFF'nin çiçeği burnunda başkanı mı?

Haftalar önce verdiğimiz Kurtuluş Formülünü özetlemekte fayda var; "Hemen Adnan Dinçer ve yardımcıları" göreve çağırılmalı. Bu işin başlangıcı öncelikle uçak biletlerinden geçmekte. Quaresma ile Carvalhal'in aynı seferde, yan yana oturtulmasını özellikle rica ediyoruz. Aksi halde yeni sezonu şimdiden kaybettiğimizi ilan ederiz.

***

"Euro 2012'ye Doğru" neden TRT-l'den de yayınlanmıyor? Kısa sürede yakalanan çizgi fark edilmiyor mu?
Serhan Asker'in, bizi eleyip finallere vize alan Hırvatistan'da yaptığı röportajlar olağanüstüydü. Çalıştırıcıları Slaven Biliç ve Davor Suker gibi efsane isimlerle röportajlara bayıldık. 1996'da Alpay'ın düşürmediği ve bize gol atan Vlaoviç'in yolladığı selam hoştu. Josip Simuniç ise, 2008'de Semih'in son saniye golünü unutamayanlardan. Yine ortak kanı kupanın İspanya'ya gideceği şeklinde.

Saatler süren yayındaki tek arıza 1972 finalinde yaşandı. "Hotel California" adlı parçanın kaydı kötüydü. Üç defa kesildi. Ses ve görüntü iyiydi. Sanırız, bant yayın oluşu olumlu yansıtıldı. Şaşırdığımız nokta, lokum üreten kuruluşların durumu. Serhan Asker'in cimri TRT muhasebesinden bir kutu parasını bile ne kadar zor alabildiğini tahmin edebiliyoruz. Hacı Bekir, Koska ve diğerleri bu sıkıntıyı halledebilir. Ayrıca reklamlan olur. Çağrı bizden.

***

TRT Müzik te bir süredir kiloların verilip, boyların uzadığını görüyoruz. Tahminimize göre "Eritici ve Uzatıcı Sistem" devrede. Koca popolu, yerden bitme şarkıcı ve türkücülerin incelmesi müthiş.
CNN TURK ün Gaziantep çıkarmasını beğendik. Günün tamamına yakını Güneydoğu'nun Paris'i dediğimiz kentte gerçekleşti. Barış Tünay'ın ekrana hareket getirdiği kesin. Başarılı kardeşimizin değerini bilenlerdeniz. İmkân verilince yeteneklerini sergilemeye başladı. Kutluyoruz.

"The Event" adlı gizemli dizi bu akşam saat 21.00'de Universal Channel'de başlıyor. "Zamanda dalgalanma" üstüne kurgulu yapımı beğeneceksiniz.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!