• $17,9642
  • €18,3372
  • 1026.59
  • 2867.73
18 Temmuz 2012 Çarşamba

Halkla ilişkiler!

İlginç mesajlar alırız. Örneğin yayın hayatını sürdürmeyen Tercüman'a gelir. Hatta onlarca yıl önce vefat eden Sadettin Çulcu adına gönderileni fark edersiniz. Yollayanlar Betul Mardin Ablamızın yetiştirdikleri değildir. Dün yeni bir e-posta geldi. Konu başlığı 'Avni Özgürel'in 'Kutsal Yolculuk Hicret' projesi basın lansmanı daveti' yazılıydı. Hadi ismi yazmayalım da tftyapım.com'u kayda geçelim. aksam.com.tr'de muhatap alınanların adlarını sıralayacağız; 'Gülüm Dağlı, Aylin Öcsu, O. Köyoğlu, Mansur Forutan, Yiğit Karaahmet, Selin Özavcı, Ekin Türkantos, Elif Aktuğ ve biz'. İnsaf ki insaf. Şöyle yeniden okuyup, doğrular ve yanlışları işaretleyin. İki kişi dışında AkŞam'da çalışan var mı?
...

Eski TV Daire Başkanlarından Yılmaz Dağdeviren zaman zaman ilginç değerlendirmeler yollar. Beğendiğimiz birini yayınlayacağız:

'l Tüm gazeteler 'Çilenin adı trafik' diye yazıyor. Trafik insan değil ki. İnsanın yarattığı felaket. Peki bu trafiği yaratan insanlar kim? Devlet sorumluları.
l Millet 5 yılda 150-200 km metro yaparken 20 yılda 20 km metro bile yapamayan toplam 20 yıl İstanbul Belediye Başkanlığı, başbakanlık yapanlar, Karayolları.
l Sorumluları eleştiren 100 medyadan bir, 1000 yazardan biri. Diğerleri bilemiyor mu, korkuyor mu? Köprü parasız olacak diye sanki eskiden düşünülemezmiş gibi, sanki yararı varmış gibi, sanki büyük bir hizmetmiş gibi 'Müjde' diye başlık atanlar cabası. Böyleleri işlerini bıraksınlar. Sorumlular da.

***
İstanbul Özel Halk Otobüsü Şirketleri Basın Müşaviri Ercüment Coşkun'u beğeniriz. Çalışkandır. Ülke gerçeklerini bilen yazılar da yazar. Ancak, kuruluşunun savunmasını yaparken 'Fazla yanlıdır'. Örneğin İstanbul'da kaza yapan öğrenci dolu otobüsün, kendilerine ait olmadığını dört bir yana duyurur. Yeri geldi Ercüment Kardeşimize Hadımköy otobüslerini şikayet edelim. Trafik ihlallerinde bunların yaptığı yasadışılıklar galiba hep bize rastlıyor. Yol kesiyorlar. Durağı kapatıyorlar. Ancak Allah için hepsi kravatlı çocuklar.
...
TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu, şaşırttı. '2000-2006 Yıllarında Almanya'da Neo-Nazilerce İşlenen Cinayetler' hakkında hazırlanan rapor müthiş. Kitapçığın içine monte edilen 'Yabancı düşmanlığı ile oy toplayan partiler' hakkında araştırma mevcut. Beğendiğimizi itiraf edelim.
...
İSTANBUL VALİSİ'NE:
Kınalıada çok dik yokuşlarla doludur. Bu yüzden faytonlar yani at arabaları çalışmaz. Yaşlılar ve hastalar için iki ufak minibüs vardır. Bu iki araç adam başına 3 lira karşılığı hizmet görmekteydi. Adalar Emniyet Müdürlüğü, her ne hikmetse bunları trafikten men edip, bağladı. Adalar Kaymakamı ise tüm başvurulara rağmen konuyla ilgilenmiyor. Mağdur yaşlılar ve engellilerin umudu İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'da. Bu saçmalığa bir an önce son verdirmesini istiyorlar.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?