• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
19 Aralık 2010 Pazar

Halay ve cenaze

TSK'nin 'İki dile karşı çıkışı' doğaldır. Üniter yapıdan yana 'Dev Kurum'un, bölücülerin tahriklerinden rahatsız olduğunu bilmeyen mi var? Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan'ın uyarılarının ciddiye alınmadığını görmek, Ordu'yu böylesi çıkışa itti. Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan bildiriye BDP'lilerin itirazına önem vermiyoruz. Kızdıklarımız birtakım entel-danteller. Tabii bunların medya içindeki uzantıları. Can Dündar, derhal ekrandan bildirdi; 'Bir grup akademisyen TSK hakkında suç duyurusuna hazırlanıyor.' Bu lafları ettiği saatte tık yoktu. Bizimki 'Kafadaşlarına neredesiniz gazı' veriyordu. Sonunda dişe dokunur bir şey bulamayınca kanalının Amed Sorumlusu'na bağlandı. O da, 'Simitçi, kahveci, gazozcu' sınıfından birtakım 'Çift dilli'nin görüşlerini aktardı.


...
PKK'nın Meclis'teki uzantısı bir süre sustu. Daha sonra çeneleri düştü. Genel başkanları 'İpotek koyduğunuz topraklar' çıkışından sonra 'Meclis'te Türkçe dışında konuşma talebimiz yok ki' deyiverdi. Bu ekibin en hızlısı Grup Başkan Vekili Bengi Yıldız'dı. 'Asker kendi işine baksın'la yetindi.


...
Olayın bir de TÜSİAD boyutu var. Bayan başkanı halaya katılmadan önce kağıttan okuduğu Kürtçe sözlerle malum takıma destek yolladı. Bu işlerin gerçekleştiği gece Mersin'deki bir türkü-barda çalıp söyleyen Sarp Öztürk öldürüldü. Gerekçe de, istenen Kürtçe şarkıyı, 'Bu dili bilmiyorum' diyerek okuyamaması. Bazılarını aydınlatalım, Öztürk'ün cenazesi Cemevi'ndeki törenden sonra toprağa verildi. Geride gözü yaşlı eş ve yavrusu kaldı. Gelelim 'İki dilden fazla dillilere'. TÜSİAD dini törene çelenk gönderdi mi? Hayır. Bayan başkanları dahil eğlenceli turlarını sürdürüyorlar.


...
'Açılım bu vaziyette'. Adamların milletvekilleri 'Başkaldırıysa başkaldırı' diye meydan okuyorlar. Devlet'i temsil eden karayolları tabelalarını 'Çatal dilli' konuma geçiriyorlar. TBMM içinde 'Anayasadan, Siyasi Partiler Kanunu'na kadar tüm yasaları çiğniyorlar'. Bunun karşılığında birileri 'Sev kardeşim' şarkısı okuyor. Ya da 'Ne olursan ol yeter ki oyunu bana ver' gel-gellerini söylüyorlar.


***
MESS -Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası- 3 yeni ve önemli yayınla gündemimize girdi. Jeffrey Pfeffer'ın 'Güç- Nasıl Kazanır, Nasıl Elde Tutarsınız?-' isimli çalışması kariyer sahibi olmak istiyenlere. Stanford Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Pfeffer, çalışma hayatında gücün nasıl elde edileceğini anlatıyor. En önemlisi bunun nasıl muhafaza edileceğini formüle ediyor.


...
Harvard Business  Review serisinden çıkan son kitap 'Potansiyeli Yüksek Liderler Yetiştirmek'. Sekiz ayrı makalenin ortak hedefi; 'Fırsatları sonuna kadar kullanabilmek'. Siz, en iyisi Güç'ü bundan önce okuyun.


...
MESS'in her aile bireyine seslenen çalışması ise 'İnternet Sizi Bekliyor'. Son bir yılda internet kullanıcısı oranının yüzde 40 arttığı bu ülkede, doğru yoldan gitme, zamandan tasarruf dahil, her şeyi bu kitapta bulacaksınız. Karikatür ve vinyetlerle süslü olması renk katmakta.
...
ÖZEL NOT: İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ile Oya-Bülent Eczacıbaşı'nın mesajlarına minnettarız. İtiraf etmek gerekirse, bu kadar övgüyü hak ettiğimizi sanmıyoruz. Yine de teşekkürler.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi