• $15,5302
  • €16,2145
  • 902.311
  • 2416.27
23 Şubat 2011 Çarşamba

Hakikaten yeter artık

Hüseyin Çelik'in müthiş benzetmesiyle 'Yumurta küfesi politikası' uyguluyoruz. Bugün bir ayağı çukurda Muammer Kaddafi'yi, yaşı müsait olmayanlara tanıtmak şart oldu. Libya Kralı Sunusi, tam bizi ziyaret ederken-Bursa'da kaplıca tedavisi görüyordu- indirildi. İşbaşına gelenler içinde biri Türkiye için önemliydi; Callud. Kara Harp Okulu'nda eğitim görmüştü. Gerçek Türk dostuydu. İkili ilişkisini daha ileri boyutlara götürdü. Devrim Komuta Konseyi Üyesi Muammer Kaddafi 'Darbe içinde darbe yaparak' Callud dahil, tüm arkadaşlarını safdışı bıraktı. Libya'nın bayrağını bile iki kez değiştirdi. Simsiyah ve yemyeşil kumaşlara dönüştürdü. Ünlü Yeşil Kitap'ıyla kendini Marksist İslamiyet'in mucidi ilan etti.

...
Kaddafi, ülkesinin petrol yataklarından tüm dünyadaki rejim karşıtlarına pay ayırdı. IRA'ya, Korsika bağımsızlıkçılarına, Müslüman Kardeşler'e para ve silah yağdırdı. Tabii PKK'yı unutmadı. İhtilal yıldönümlerinde PKK militanları da onun önünden geçip, durdular. Libya'ya hangi Türk yetkili gittiyse, bu konuda fırça attı. Necmettin Erbakan'ı küçük çocuk gibi azarlamasını hatırlamayan var mı? Amerikan şirketi Pan-Am'ın uçağına bomba yerleştirtip onlarca insanı öldürtmesi eylemlerinden sadece biridir. Berlin'de ABD askerlerinin eğlendiği diskoya patlayıcı yerleştirilmesi talimatıyla oldu. Listeyi uzatmak mümkün. Televizyona çıkıp 'Libya'yı Türklere ve İtalyanlara bırakmayacağız' diyen oğlunun skandalları da ortada. Eşcinsel ilişkide bulunduğu uşağını kendini 'Avrupa'nın en özgür ülkesi' ilan eden İsviçre'de öldürdü. Babası 'Paramı çekerim. Ayrıca size petrol vermem' tehdidiyle olayı örtbas ettirdi. Anlayacağınız, botoksla ve boyayla gençleşen, kokainle enerji sağlayan hastayla karşı karşıyayız. Paris'ten Viyana'ya çadırlar kuruyor. Üniformalı bayanlarla film çeviriyor. Birleşmiş Milletler kürsüsünden herkese küfür ediyor.

...
Biz ne yapıyoruz? Altımızı oymalara seyirci kalıyoruz. İnşaat ve ihracattan gelen petrol-dolarla avunuyoruz. Bir 'Kan emici'ye iki kelime edemiyoruz. Başbakanımız, Kaddafi'nin 'Özgürlük Ödülü'nü nerede saklıyor merak içindeyiz. Sonuçta cevabı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı verdi. Hüseyin Çelik'in sözünü ettiği Yumurta Küfesi'nde inşallah sağlam kalır. Doğrusu bunun mümkün olmadığını herkes görmekte. Mübarek'e aslan kesilenlerin, sıra Kaddafi'ye gelince K. Maraşlı'nın deyimiyle 'Uyuşuk Püssük'e dönüşmesi utanç verici.

***
Lig TV'nin 'Pazartesi Gecesi Futbolu' doğruyu yakaladı. Geçen hafta Beyaz vardı. Bu defa Sunay Akın'ı gördük. Trabzon'un Manisa'da yeniden koltuğa oturması, konuk seçimini daha değerli yaptı. Şansal Büyüka, Mustafa Denizli, Markus Merk, 'Trabzon doğumlu' Sunay'ın esprileriyle hoşça program gerçekleştirdiler. Bunlara, bağlanan Şenol Güneş'i ekleyebiliriz. Akıl edenleri kutluyoruz.

...
Hüseyin Movit'in ilgisine teşekkürler. Hastaneden geldik. Yazı bitimi oraya döneceğiz. Mehmet F. Yavuz'un övgülerine minnettarız. Nevval Sevindi'nin çağrısına 'İleride' sözü veriyoruz. M. Kemal Aktoprak öncelikli, tüm Beşiktaş'lıların duygularına dün cevap verdiğimizi sanıyoruz.

...
Kendimizle ilgili bir not düşelim. Yeniçeri Ocağı'nın II. Mahmut yerine II. Murat'a kaldırtılması inanılır gibi değil. Düzeltme Servisi'nin kahramanı Mehmet Ali Gülben'i rahmetle andık. Hata bizde olmasa da, bu kadar utandığımız başka olay hatırlamıyoruz.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!