• $15,8447
  • €16,7291
  • 931.719
  • 2408.59
1 Şubat 2011 Salı

Hakemler üstüne

Değerlendirmeyi, maçların oynanış sırasına göre yapacağız. Öncelik Bülent Yıldırım'da. Sanırız kendisinde, hentbol alışkanlığı mevcut. Aksilik elle oynamalar sonucu atılan gollerin en önemlileri Galatasaray filelerine gitmekte. Bu kez, ofsayt ve el birbirini izleyince MHK tarafından ödüllendirilecektir. Bu da, nasıl olacak? Türkiye Kupası Finali'nin yeri Kadir Has olarak açıklandıysa, yöneten de Yıldırım idaresindeki 'Altı kol çengi ekibi' olur.

...
Medyamızın Yiğit Bulut'u ne şekilde anılıyorsa, hakemlerimizin aynı unvanlı sembolü var. Kim mi? Fırat Aydınus, Bulut'la ortak yanları saçlarını jölesiz bırakmamaları. Bu yakışıklı ve de eğitimli genç tek hata yaptı. Mehmet Aurellio'ya sarı kart yeterliydi. Doğrudan kırmızıyı çıkarıp, bir şeyi tekzip etmeye çalıştı. Neyi mi? 'Beşiktaş'lı yakıştırmalarını'.

...
Bünyamin Gezer'i her izleyişimizde babasının, nüfus kağıdını 17 yaşında çıkarttığı izlenimi alıyoruz. Fenerbahçe-Trabzonspor maçında ise bire bir Hüsnü Mübarek'in Moskova'daki Sovyet Harp Akademisi'nden mezuniyet görüntüsünü hatırladık. Biraz korku-komedi dizisi Munster Ailesi'nin reisini de andırıyor. Kimileri Erman Toroğlu klonlaması dese de, katılmıyoruz. Gezer, Saracoğlu'nda soyadını taşıyan terliklerin satışına yakın sarı-kırmızı çıkarttı. Aylardır kar bekleyen İstanbul'lulara kart yağdırdı.

...
Gelelim 'Adı büyükler'in kenar yönetimine. Hagi ve Schuster'in yanlış diziliş ve taktikleri sürüyor. Buna abuk değişiklikleri ekleyebiliyoruz. Kocaman'ın şansı bu kez 'Maça mükemmel hazırlanan taraftarı'ydı. Bir de dün Alaattin Metin'in iyi irdelediği maç öncesi motivasyon. Sıra Şenol Güneş'e gelince, önemli eksiğini söylemeliyiz. Futbolcularına sinirlenmemelerini telkin edemiyor. Örneğin oyuna sonradan giren Tayfun yaptığı hareketlerle zorla kendini attırdı. Mehmet Topal olayından kurtuldu. Ancak kısa süre sonra kırmızı kartı hak ederek, yedi.

***
Haftalardır, halk oylarıyla kurtulan Defne Joy Foster da gitti. Bunda jürinin 'Bu kızı artık gönderelim' taktiği etkendi. Defne ile diğer üç yarışmacı arasında o kadar fark oluşturuldu ki, SMS'ler kapatamadı. Bu arada Eda Taşpınar'ın, 'Sıra bende korkusu'nun ortaya çıkardığı performansı atlamayalım. Azra Akın, Pascal Nouma ve Eda Taşpınar'dan hangisi kupayı kaldırırsa kaldırsın kimseye 'Yuh çektirmez'. Yok Böyle Dans, her anlamda başarılı. İzleyici bir gencin kabloya basıp, zorunlu ara verdirmesini arızadan saymıyoruz. Haftaya pazar akşamı Sait Sökmen-Azra Akın dansını görme isteğiyle, noktalıyoruz.

***
Velet Dada'yı Show Max yerine TurkMax'a taşımışız. Özür diliyoruz. Unutmadan göz operasyonumuzun bugün gerçekleşeceğini duyuralım.

...
Dış bükey bacaklara VW ya da Skoda denmesi esprisine Hüseyin Movit de katıldı. Ancak erkekler adına. 1950-60 arası bunlara ünlü kovboy Roy Rogers lakabı verilirdi, diyor. Doğrudur. En ünlüsü de, dönemin Ye-Ye Kuruyemişleri'nin sahibi Nurdoğan Şaşmaz'dı. Küçük bir ilavede bulunalım. ABD'de halen 'Roy Rogers' adlı hamburger zinciri var.

...
Dr. A. Zeki Atun, Serkan Vural ve Elif Atmaç'ın-Cevabını dün verdik- e-postalarına teşekkürler. Tolga Topçu'nun öngörüsü için 'Keşke' diyenlerdeniz.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı