• $13,5069
  • €15,2982
  • 797.68
  • 2011.16
22 Mayıs 2012 Salı

Hainler aranıyor

Fenerbahçe Kongresi'yle yıllar öncesine gittik. Demirel'in tulum çıkardığı seçimlerden birindeydik. Haber merkezi yönetiyoruz. Şimdiki gibi elektronik devrim yaşamıyoruz. Baba'nın memleketi İsparta'yı değil de -AP nasılsa tulum çıkarıyor- İslamköy'ü merak ediyoruz. Çünkü dünyada iki yer var ki banko. Biri Enver Hoca'nın Arnavutluk'u. Öbürü Demirel'in Babaocağı. Ajansı tararken kafamıza sanki saksı düştü. İnanamadık. O günün şartlarında sonucu telefonla doğrulamak epey vaktimizi aldı. İslamköy'de CHP'ye iki oy çıkmıştı. Erkan Yiğit'e sorduk hemen patlattı; 'Biri öğretmen dediler. Demek ki öteki yanlışlıkla verildi'. Karşıt tez sunduk; 'Ne yani, Brütüs olamaz mı?'. Birlikte kahkaha attık.
...
Gelelim Aziz Yıldırım'ın rekor kırdığı seçime. Şeytan dürtüyor; 'Bu iki hain kim?' Dün sabah gazeteye geldiğimizde ilk işimiz Muhasebe Müdürü Sadrettin Kuşoğlu'nun odasına gitmek oldu. Günaydın demeden saldırdık; 'O iki münafıktan biri sen misin?' Bir an tereddüt etmeden sesini yükseltti; 'Bizden çıkmaz'. Demek ki, bilindik takımda arıza yok. Size içtenlikle itirafta bulunmak istiyoruz; 'Sandığa giren iki karşıt oyun sahipleri kesinlikle eski büyük başlar'. Kimse kusura bakmasın ama bu da bizim inancımız. Enver Hoca 'O muhalif tek oyu bulamadan gitti' ama Türk medyası bu işi mutlaka çözer. Tıpkı bizim yaptığımız gibi, 5269 kişiyi sorguya çeker; 'Aziz Yıldırım'ı istemeyen sen miydin'. Gırgır bir yana Dostumuz Başkan'a sevgi ve saygılarımızı iletmeyi unutmuyoruz. Yeni komşusu ve Karagümrüklü Hemşerimiz Cübbeli Ahmet Hoca'ya selamlarımızı söylemeyi unutmasın. Bunu yazıyoruz ama bu sabah köşemizi ilk okuyan yine Cübbeli olacak. 'Başkan, başkan, bak beni yazmış' diye bağırarak, yanına koşacak.
...
ÖZEL NOT: Dünkü yazımızda yer verdiğimiz özlü sözlere bir ilave okurumuz Ahmet Diler'den geldi; 'Asmak üzere yeni pano hazırlıyorsanız benim önerim; 'Burhan Ayeri adam gibi adammış. İmza; Aziz Yıldırım'.
Ne diyelim, bu övgü bile adam olana yeter. Sayın Diler'e teşekkürler.
***
Liseden arkadaşımız Cemil, Hüseyin Movit, E. Karakurum, Ertuğrul Berki öncelikli, 'İnadına 19 Mayıs' başlıklı yazımıza övgü yağdıranlara minnettarız. Sadece bir kişiyi kınıyoruz. Ona özel mesajla bildirdiğimiz gibi; 'İnancımıza onun karalamaları fiske olamaz. Ondan daha dini bütünüz'.
...
Yakup Keser'in Bimen Şen'le
-Dergazaryan- ilgili notuna sevindik. Büyük bestekar -Aynı zamanda hanende- hakkında yeterli bilgi sahibiyiz. İşaret ettiği gibi fazla yerimiz yok. Bir dahaki sefere uzun tutarız.
...
Kazım Eryılmaz'ın 'Yalan Dünya' ile ilgili övgülerine cevabımız dürüstçe; 'Son bölümü, izleyemedik'.
...
EURO 2012'YE DOĞRU için gelen beğeni mesajları şaşırtmıyor. Serhan Asker, her hafta mutlaka yeni yüzler monte etmekte. Doğrusu Fatih Erkoç çok yakıştı.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı