• $15,9584
  • €17,0406
  • 950.317
  • 2380.9
24 Şubat 2011 Perşembe

Hadi Yemuş'un oğlu diyelim!

Seçim yaklaştıkça boks deyimiyle 'Belden aşağı vurmalar' arttı. TBMM sıralarına kadar giren dağıtım, bize kadar ulaştı. Başlıktan anlamışsınızdır. 'Dersim Ermenisi Yemuş Hanım'ın Oğlu Çarkçı Kemal'den söz ediyoruz. Bir takım odakların uzun süredir Türkiye gündemini belirlediği kesin. Bunların beyinlerinin organize işleri ortada. Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef seçtiklerini anlamamak için görme engelli olmak yetmez. Hapishaneleri doldurdular. Sivil-asker, suçlu-suçsuz ayırımı yapmadan insanları karaladılar. İntiharlara sebep oldular.

...
Kitabı, arızası geçmemiş gözlerimize rağmen, en ince ayrıntısına kadar okuduk. Çıkardığımız sonucu yazalım, merakta kalmaktan kurtulursunuz. Bu yayının 'Saplantı'lı insanların oyunu etkilemek için hazırlandığından şüphemiz yok. Tek kelimeyle, düzmece. Haydi bir an için onlara kanalım. Kemal Kılıçdaroğlu Dersim kökenli diyelim. Ermeni vatandaşı Yemuş'un çocuğu olsun. Bunda ne var? Ne fark eder? Hangi çağdayız? Miran, Noray, Murat, Ohannes kardeşlerimiz siyasete soyunsa oy vereceklerin başında oluruz. 'Türkiye Sevdalısı' bu insanlar bizden daha vatansever. Ülke için gözlerini kırpmadan can verir. 'Yemuş'un oğlu Kılıçdaroğlu' demekle, sadece CHP oylarını arttırırsınız. Kendinizi gırtlağa kadar pislik içinde bırakırsınız.

***
Bir yandan kitap okuyoruz. Diğer taraftan müzik programlarına göz atıyoruz. Öncelik Akşam Sefası'nın. Genel akışı sevdik. Nusret Yılmaz, yine dalıp şarkıya erken girdi. Bahadır Özüşen, nakarat bölümünü atlayıp, ona katıldı. İhsan Güvenç'in memleket türküsü 'Antep'in kalesine astılar fermanımı'da, orkestra döküldü. Güvenç'in ağızla yol göstermesiyle durum kurtarıldı. Ancak, Ayşen Birgör, Seda Gülbeyaz, Melda Kuyucu Kılıç ve Alp Arslan mükemmeldi.

...
1. Levent'teki Aristo Polikliniği ünlülerin uğrağı haline geldi. Yüz kırışıklığından, göz sarkmalarına kadar akla ne geliyorsa, tüm gençleşme hizmetleri burada. Magazin dünyasından kimi hatırlıyorsanız, yeni adresleri Aristo. Çok şükür bizim ihtiyacımız yok. Bakımımızı hastanede yaptırıyoruz.

***
Rasim Öztekin'i tanımayan var mı?
"atis-serbest.jpg"Ekran sayesinde, dağ köylerinde bile meşhur oldu. Tam dört yıl AKŞAM'da kapı komşusuyduk. Gerçekten severiz. Ayrıca eşi Esra ile birlikte çalıştık. Rasim Kardeşimiz'den pat diye kitap geldi; 'ATIŞ SERBEST!' İçinde Geniş Aile'nin kamera arkasından, Merhum Şakir Süter'li anılara kadar pek çok konu yer almakta. Sosyal Yayınlar etiketiyle çıkan gırgırları kaçırmayın.

...
Hayykitap bu defa çevreci bir yayını raflara sürdü; NAYLON ÖLDÜRÜR. Prof. Dr. Hamdi Temel'in araştırmasına koyduğu diğer isim 'Plastik Yaşamdan Kurtuluş Rehberi'. '236 Çeşit plastik çıkan kuş' bölümü ile aklımızı yitiriyorduk.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor