• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
22 Eylül 2011 Perşembe

Güzellik budur

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bırakın Türkiye'yi, Dünya'da bir ilk gerçekleşti. Bu ne 'Kadınlar ıııh derse' senaryosu, ne de 'Tek taş nazı'ydı. Yaptıkları sadece kulüplerine, aşık oldukları renklere sahip çıkmaktı. İşin futbol yayını ayrı konu. Tribünlerin halini ekrana taşımak akıllı işiydi. Kimse kusura bakmasın olayın babasını TRT yakaladı. Birinci kanalından öyle taraftar görüntüleri taşıdı ki, alkışlıyoruz. Maç analizi, kritik pozisyon yorumları havada asılı kaldı. Yazılı medyadaki uyumu da atlamadık. Bizim dişi kaplan Elif Aktuğ, Fenerli futbolcuların eşleriyle birlikteydi. Galatasaraylı Sevim Gözay bile 'Kadınlararası dayanışmaya uymuştu'. Az ama öz iki laf daha etmek istiyoruz. Ortaya konan tablo Mehmet Ali Aydınlar ve ekibinin ilk ciddi başarısıdır. Diğer önerimiz ise gırgır. Darısı 'Beşiktaş'lı Amazonların başına'.
***
Yaşar Usluer Dostumuz, öyle bir mesaj yolladı ki, beynimizi okuyan cinsten. Bazı bölümleri sansürlemek zorunda kalıp, yayınlayacağız. Çünkü bu e-postaya gerçekten ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz:

Saygıdeğer Burhan Abi,
l Biliyorsunuz esnafın müşterisi tüketicidir. Bu yüzden 'Müşteri velinimettir' derler. Gazetenin müşterisi de okurudur. Okur varsa, gazete vardır.

l Bazıları inadına HES'lere karşı çıkan yazı yazar. Elektrik olmazsa, yazdığın gazetenin yayınlanamayacağını, bilgisayar ve daktilo kullanamadığını, cep telefonunun neden çalışmadığını sorarsın. Bir şeyi yaparken başka bir şeye zarar vermek zorundasınız. Demir dağları delmek için körük ve kömür gerek. Körük için hayvanları, kömür için ağaçları kesmek zorundasın. 'Bu katliam değil ihtiyaçtır. Aksi halde Ergenekon'dan çıkamazsın' diye karşı fikrini yazarsın. Bir başkası Beyoğlu'nda kaldırımlara yayılıp yeme/içmeyi savunur. İsmi üzerinde 'Yaya kaldırımı' diye yayaların hakkını savunup karşı fikrini yazarsın. Lütfedip cevap bile vermezler.

l İşte siz bunlardan olmadığınız için, müşterinin velinimet olduğunu bildiğiniz için, okura değer verdiğiniz için saygıdeğersiniz. Çünkü siz, bazılarının Türk kelimesini kullanmamak için Atatürk'e, Gazi Mustafa Kemal diyenlere, Atatürk ilkelerini eğitim/öğretim müfredatından çıkaranlara inat Türklüğü savunuyorsunuz. Çünkü siz, Merhum Menderes, Zorlu ve Polatkan'ı asıp, 27 Mayıs'ı bayram yapanlara inat Menderes'in seyyar satıcıdan tavuklu pilav yediğini ve fazlasıyla parasını ödediğini yazıp ne kadar alçak gönüllü ve adaletli/hak yemez olduğunu vurguluyorsunuz. Çünkü siz, Sayın Mehmet Ağar ve efsane Yarbay Korkut Eken'i karalayıp, ceza verenlere inat, terörle nasıl mücadele ettiklerini savunuyor, yazıyorsunuz.

l İşte bütün bunlar sağduyulu okuru bazen duygulandırıyor, bazen yüreğine su serpiyor. Bu yüzden okur da sizi seviyor, takdir ediyor. Elinize, yüreğinize sağlık. Sağ olunuz, var olunuz, Allah'a emanet olunuz.
...
ÖZEL NOT: Dr. A. Zeki Atun'a da, teşekkür etmeyi unutmuyoruz. Sağolsun.

<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Akrep ve fare karşı karşıya gelirse... İlk kez görüntülendi!

Kasrik Boğazı güzel manzarasıyla keşfedilmeyi bekleniyor