• $15,9538
  • €16,881
  • 945.854
  • 2372.35
17 Aralık 2011 Cumartesi

Güzel şeyler

Alışkanlığımız, hep kötü işleri konuşup, yazmaktır. Nedense bazı güzellikleri görmezden geliriz. Aynı günde meydana gelen iki konuyu çok sevdik. Oy verirsiniz ya da vermezsiniz ama Erdoğan'ın Meclis'te karşılanışını kayda geçmek istedik. CHP'li Başkanvekili'nin 'Hoş geldiniz Sayın Başbakan. TBMM adına size geçmiş olsun diyorum' sözleri güzeldi. Daha sonra partilerin grup başkanvekillerinin teker teker el sıkarak, Mumcu'nun söylediklerini tekrarlaması daha şıktı.
...
İkinci hoşluğu Enerji Bakanı yarattı. Kendisini protesto eden öğrenciyi önce korumaların elinden kurtardı. Daha sonra, kürsüde yanına oturttu. Onun için hazırlanan mikrofonu, gencin önüne sürdü. Sevgiyle, anlayışla Nesimi Eryılmaz'ın önyargısını hafifletti. Yüksek oktavdan çıkan laflarının desibelini düşürdü. Salondan birlikte çıkarken, uzattığı kartını reddeden Nesimi'ye 'Bakanlığa beklerim' diyebildi. Düşünün bu bakanın burnu Kayseri'de şehit cenazesinde bir başka protestocu -Üstelik
öğretmen- tarafından kırılmıştı. 'Türk siyaset hayatı'nın böylesi politikacılarla ivme kazanacağına inananlardanız. Bunların örnek tavrı herkese yol göstermeli.
...
ÖZEL NOT: Bu görüntülerin Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'a faydası olur mu? Hele Ahmet Hakan Coşkun'a yazdıklarından sonra. Tayyarağa'nın bir dahaki dönemde Meclis'e girebileceğini sanmıyoruz. Tanrı bize ömür verir o günleri gösterirse, ona 'Kenan Işık'ın sesinden Orson Welles'in ünlendirdiği 'Ben genç olmayı bilirim. Sen yaşlılığı henüz bilemezsin' dizelerini yollamaya söz veriyoruz.
***
Mehmet Perinçek'in 'Sovyet Devlet Kaynaklarında Kürt İsyanları' adlı kitabını yeni bitirdik. Kaynak Yayınları etiketli bu çalışmayı öncelikle, gazeteci Ardan Zentürk'e öneriyoruz. Eski dostumuz, 24'teki programları ve gazetesindeki yazılarıyla bizi şaşırtmaya başladı. Türk askerini süngüyle hamile kadınları, çocukları öldürtecek kadar kötü gösteren zihniyeti anlamakta zorlanıyoruz. Ardan, Perinçek'in Türkçe'ye çevirdiklerini mutlaka gözden geçirip doğruları öğrenmeli. Sonra dedesinin aldığı -Ona göre 'Türklere yağcılık için'- soyadını hemen değiştirmeli.
...
Cüneyt Ülsever'in 'Azrail Aynası' isimli kitabına bayıldık. Dikkat edin bu bir polisiye-gerilim. Onun deyimiyle 'Azrail Aynası, İstanbul'da her gece ama her gece can almaktadır'. Kafasını dağıtmak isteyenlere 'Bir solukta okunuyor' diyoruz.
...
MESS'in yayınlarından 'Başarılı Girişimcilik' yeni iş ve pazar bekleyenler için kaynak yayın. Tipik bir 'Harvard Business Review' çalışması.
***
Cenk Özgür Gülsüm'ün e-postasını ilgili servisimize elimizle teslim ettik. Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'Cumhurbaşkanlığı Türk Müziği Orkestrası ve Solistleri... Hayaldi, gerçek olacak mı?' başlıklı yazısı www.musikidergisi.net'te.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak