• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
6 Nisan 2012 Cuma

Güzel Işler

Değerli bir davetiye aldık. Gönderen olarak 'Nazlı Ilıcak' yazılı. Zarfı açtık içinden 'Seni Unutmadık' yazısı ve Sevgili Ağabeyimiz Kemal Ilıcak'ın gelmiş geçmiş fotoğrafları içindeki en güzel resmi vardı. O ünlü gülüşüyle karşımızdaydı. 'Dostlar anlattı... Bir kitap oldu. Hem bu eseri paylaşmak hem de hasret gidermek üzere bekliyoruz' açıklamasından sonra saat, gün ve yer bildiriliyor. Kitap lafına takıldık ve küçük bir araştırma yaptık. Yazan ya da derleyen 'İrem Barutçu'. Doğrusu merhum Ilıcak'ı her zaman hatırlayan ve son anına kadar yanından ayrılmayanlardan olarak sevindik. Gururluyuz, dönemin en parlak transfer tekliflerini dahi onun için reddettik. Özetle satmadık. Ruhu şad olsun. Bir de küçük espri yapıp; gönderelim. Nazlı Ilıcak'a göre kendi ifadesiyle biz 'Kemal'cilerdendik'. Hiç 'Nazlı'cı olmadık'. Yine de, Başbakan Ecevit'in Bulgaristan gezisini takipte geçtiğimiz haberlere prim verdiren Nazlı Hanım olmuştu.
***
Aynı anda aldığımız ikinci davet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nden. '80. Sanat Yılı'nda Müzeyyen Senar'a Saygı Gecesi' organize etmişler. 15 Nisan Pazar günü saat 19.00'da Cemal Reşit Rey'de konser verilecek. Özel etkinliğin solistleri genç neslin iki yıldızı Eda Karaytuğ ile Bekir Ünlüataer. İki önemli davetin çakışmasına şaşırdık. Tabi” Müzeyyen Senar'ın böylesi organizasyonlarla hatırlanması, mutluluk.
...
11 Nisan Çarşamba günü Müzikli Maarif Takvimi daveti var. Mehmet Güntekin'in sunumundaki akşamda Kanun Üstadı Ahmet Meter ile yeni neslin parlak seslerinden Ezgi Köker de yer alacak. TSM ile ilgili pek çok bilinmeyene müzik eşliğinde cevap verilecek.
...
TRT-M'de 'Bizim Havalarımız'ın konuğu Tokat-Erbaa türkülerinin genç icracısı Sevda Gül'dü. Evsahibi Adile Kurt Karatepe ile aynı yörenin ünlü ismi Mihrican Bahar'ı hatırlattılar. Orijinal kayıtlar unutulmadı. Usta'ya acil şifa dilekleri yollandı. Yine TRT-M'de Aynadan Yansımalar'da bu kez Özge Fışkın ile arkadaşları vardı. Diğer konuk ekip, Işık Üniversitesi'nin Beşoda'sıydı. Canlı yayın için 'Mükemmel' lafı az.
***
MHP'lilerinki fazla, CHP'lilerin de yer aldığı epey e-posta alıyoruz. Başbakan'ın bazı tarihi isimlere bindirmesi, protesto edilmekte. Bu arada bize de düşüncelerimiz sorulmakta. Özetle aktaralım; İsmet İnönü 'Kurtuluş Savaşı'mızın ikinci adamıdır. Saygı duyarız. Paşacı bir aileden geliyoruz'. Süleyman Demirel'i 'Hem sever, hem sayarız. İtiraf ediyoruz, hep ona oy verdik' Arif Yıldıran, Em. Öğr. Görevlisi Feride Özçelik ve Ahmet Gülen'in merakını giderdiğimizi ümit ediyoruz. Yaykın İcka, Müfit Yavuz, Raif Çelik'in fikirlerine saygı duymaktayız. Engin Balim ise CHP sözcülerinden daha başarılı. Ekibiyle güzel işler çıkarmakta. Kutluk Bilge Arıkan'a ise yarın yer vereceğiz.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak