• $9,2456
  • €10,806
  • 531.195
  • 1432.8
25 Aralık 2010 Cumartesi

Güven duyulmak

Hüsamettin Cindoruk büyüğümüz aradı. Onunla ilgili son yazımız hakkında konuştu. 12 Haziran 2011 seçimlerini ele aldık. Bize teşekkür ederken, gerçekten önemli şeyler söyledi. 'Bunları yazabilir miyiz' şeklindeki sorumuza 'Hayır, erken' demekle yetindi. 'Emir, demiri keser' diyerek, her zamanki sevgi ve saygılarımızı ilettik. Bu da kuşağımıza ait gazetecilik anlayışının doğal sonucudur. Şerefinize ve dostluğunuza emanet edilmiş bilgiler, manşet olacak habere kurban edilmez. Aktif gazeteciliğimizde Devlet'in en önemli kurumlarına girdik. Bunları yönetenlerin çekmecelerini karıştırdık. Ancak, gerekli izin verilmedikçe, hiçbirini yayınlamadık. Bu bölümü de, bazı genç meslektaşlarımızın okumasını istiyoruz.

...
Can Dündar'ın perşembe günkü yazısında Polis Ağabey'ine göndermeler vardı. Açıkça bazı entel-dantellerle ilişkilendirmemizden rahatsızlığını belirtiyor. Arada Baskın Oran'la 'Eylem birliği'nin itirafı var. 'Hocam, Genelkurmay aleyhinde suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi' diyerek kafadaşlığını ortaya koyuyor. Aklı sıra bizle dalga geçiyor; 'Oran, Polis Abi'ye bilgi vermemiş'. Bu bölümü 'Niye cevap vermedin' diyen okurlarımız için kaleme aldık. Aslında, Dündar'ın o yazısından habersiz, genç bir CHP üyesi Engin Balim'in e-postasını kullanarak, farkında olmadan 'Beraberlik golünü atmışız'. Balim'le ilgili de not düşelim. CHP'nin Çankaya İlçesi'ne kayıtlı. Akademik zenginliği ve dil bilgisi olan bir delikanlı. Köşemizde yer bulan 'İç dökmesi'ni tebrik edenlerin adlarını saysak, şaşkına dönersiniz. Tabii Gürsel Tekin'in 'Gerçek Gündem' adlı sitesinin altındaki vatandaş yorumlarını görseniz, bu partiye protestoların boyutu hakkında fikir sahibi olursunuz.


***
'Duvar Gazetemiz'e devam edeceğiz. Pek çok gazeteye demeç verip, epey kanalda konuşup, konuşuluyoruz. Bunları tek tek sıralamayı arzulamıyoruz. Görenler bilenler, zaten mevcut. Ancak 'Umut Vakfı  Kurucu Başkanı Nazire Dedeman'dan aldığımız özel mektubu sizinle paylaşacağız. Canı yanmış, 'Yarası bir türlü kabuk tutmayan anne'nin satırlarına yer vermenin zorunluluk olduğuna inanıyoruz:

Sayın Burhan Ayeri,
Akşam Gazetesi,
. Umut Vakfı olarak yıllardır sürdürmekte olduğumuz 'Bireysel Silahsızlanma' mücadelemizde size, sosyal sorumluluk anlayışı ile son derece sağduyulu, toplum çıkarını gözetecek biçimde destek olduğunuz için, teşekkür ederiz. Özellikle son günlerde gündeme yeniden getirilen Yeni Silah Kanun Tasarısı'na yönelik haklı tepkinizi dile getirmekle, sesimizi yükseltmemize imkan verdiğiniz için müteşekkiriz.
. Sizler sayesinde oluşturulan kamuoyunun yoğun baskısı sebebiyle tasarıda geri adım atılmış olması bizler adına kısa sürecek sevince sebep olmuştur. Ne yazık ki son bir yıldır büyük sabırsızlıkla beklediğimiz yeni tasarının bizleri hayal kırıklığına uğratması ve bu yasama döneminde büyük ihtimalle görüşülemeyecek olması, mücadelemiz açısından çok da cesaret verici değildir. Neticede uygar toplumlardaki örneklere yaklaşan bir silah kanununa ve denetim mekanizmalarına sahip olma umudumuzu sonraki yasama dönemine erteliyoruz. Yeni dönemde de tüm süreci en baştan tekrar yaşamak durumunda kalacağız ve elbette sizlerin desteğine ve ilgisine daha da çok ihtiyaç duyacağız.

. Dördüncü kuvvet medya ile gerçekleştirdiğimiz bu olumlu birliktelik sonucunda kazananın tüm toplum ve hepimiz olacağını hatırlatır, desteğinizin daimi olmasını temenni ederim.

Umut dolu yarınlara...

<p>Trump için Rahip Brunson neyse Biden  için Osman Kavala o mu? 10 ülkenin büyükelçisinin yayınladı

ABD'nin Kavala ısrarı neden?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor