• $15,8324
  • €16,7399
  • 926.656
  • 2394.83
5 Kasım 2011 Cumartesi

Guti'ye'Küfe servisi

Basketbolumuzdaki 'Zafer Gecesi' gürültüye geldi. Varsa yoksa yine futbol. Medyamızın yazılısından, görüntülüsüne kadar egemenlik Ayaktopu'nda. Oysa Efes'i, Fenerbahçe'si, Beşiktaş'ı ve Galatasaray'ı önlerine gelen tüm yabancı ekipleri çembere astı. Kimin umurunda. Hani biz bu uygulamanın dışında mıyız? Hayır. Gözümüz ve kulağımızın dörtte üçü Dinamo Kiev rövanşındaydı. Şaşırdığımız en önemli nokta. '90+Golü' yemememizdi. O geçmek bilmeyen 42 saniyede kalemize tam yedi kez şut atıldı. Bunların biri Dinamo Kiev'in kalecisine aitti. 42 yıl gibi gelen sürede, Sabri Ugan'la birlikte az daha öbür tarafa gidiyorduk.
...
1 Aralık günü Kartal'ın kaderi çizilecek. Maccabi kolay lokma değil. Puan cetveline bakıp, küçümsenmesin. Aynı şekilde Dinamo'nun Stoke City önünden puan çalması olasılığı yüksek. Bu hesapları iyi yapalım. Ayrıca, aylardır içimize yara olan rezilliği görmezden gelmeyelim. Umut diye, uçaklarla para taşıdığımız Guti ve Fernandez ne olacak? İki sinyor, gece hayatına öylesine düştüler ki, sızacakları yere gidebilmeleri için 'Küfe Servisi' kuruldu. Beşiktaş, bu sorunu ne zaman çözecek, merakla bekliyoruz.
***
Önce Atatürk'ü Hal'lettiler. Sıra Demirel'e geldi. İşi o kadar ileri götürdüler ki, bir Marksist ile şimdilik 'Fırdöndü'nün, milliyetçi muhafazakar ayağında' duran bayan, Süleyman Baba konusunda eylem birliği bile yaptı. Biri 'Bir solcu olarak Demirel'i affetmem' derken, öteki, 'Aynen katılıyorum' desteği attı. 'Kadınlar her şeyini Atatürk'e borçlu değil' lafları eden estetik ve botokslu yazar hanım, Padişahlar dönemine övgüler yağdırdı. Sanırız bunda, Mehmet Reşat dönemini yaşamış olmanın katkısı büyük. Önce kızıp seyretmiyorduk. Şimdi, eğlenmeye başladık. Neden söz ettiğimizi anlamışsınızdır. CNNTÜRK'teki 'Dört Bir Taraf'tan.
...
NTV'nin Gece Bülteni'nde ana konu Yunanistan'daki ekonomik krizdi. Atina'dan Stelyo Berberakis ile Ankara'dan Nur Batur'un yorumları tüm sorulara cevap oldu. Anlayacağınız 'Komşunun sonu felaket'. Yorgo istifa da etse, seçime de gitse 'Kurtuluşları mümkün değil'.
***
Frankfurt'tan Ali Cenap Gümüşcüoğlu 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.C.'ye uygulananlar için 'Tuz koktu' diyor. Ertuğrul Berki'nin ad ya da soyadında 'ER' olan popülerler listesine girmişiz. Teşekkürler. Cüneyt Yar asker kökenli okurumuz
-Mesut Yar iyi tanır-. Şu cümlesi bizi uçurmaya yetti:
'Vatan savunmasının sadece silahla değil, kalem ve sözle de yapıldığının en büyük kanıtısınız'.
***
Murat Evgin bir yıl aradan sonra 'Bugün Evlenmişsin'le karşımıza çıktı. Bu şarkının klibiyse iki günde tamamlandı. Yasemin Pulat'ınki de single. 'Başına Buyruk Şarkılar' ismi verilen projenin ilk ürünü 'Ben Anlamadım'.
'Eelence 90'lar' 15 şarkıdan oluşmakta. Ossi Müzik etiketli projede 1990'larda yıldızı parlayanların önemlileri mevcut. Bu kez yapımda ön plana çıkan Hakan Eren değil Özgür Aras.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama