• $7,481
  • €9,0909
  • 442.397
  • 1565.01
13 Mayıs 2011 Cuma

Guti'ye de güle güle

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yıllar önce seçim gezisindeyiz. Tam Sinop-Ayancık arasında, dikkatimizi bir traktör romörkü çekti. Daha doğrusu arkasına yazılmış yazı:
'Kargalar sürüyle, Kartallar yalnız uçar'.
Aradan geçen 35 yılda pek yalnız olmadığımızı anladık. Göklerin asil kuşu, yine yalnız uçuyor. Ancak Kadir Has Stadı'nı dolduran 'Kartalseverler' azımsanmayacak sayıdaydı. Bağırdılar, çağırdılar adeta yırtındılar. Bursa yerine, Ziraat Türkiye Kupası'nı tercih edenlerin desteğini beğendik.

...

Maç sonu tribünde sevinç gözyaşları döken bir kadın fark ettik. Bu sarışın hanımefendi 'Durumumuzun özet görüntüleri' idi. Sonuçta UEFA ligi için 'Ön vize aldık' ama, Kayseri'de oynadığımız futboldan mutlu olamadık. Unutmadan yeni sezonun açılış maçında 'Süper Kupa Finali'ni hak ettiğimizi belirtelim.

...

Gelelim Beşiktaş'ın bundan sonrasına. Yani, ne yapması gerektiğine. Bir ayağının kısalığıyla hepimizi fıtık eden Bobo'ya teşekkür ediyoruz. Mehmet Aurellio ise gitsin 'Yürüyenler Ligi'ne sahip Brezilya'da oynasın. Onun yerine önereceğimiz isim, Onur Bayramoğlu'dur. Bu gencin ismini bilmeyenler, not alsın. Necip ve Fernandes'le yan yana takımı roketler. En önemli operasyon Guti'ye yapılmalı. Ülkemizde kaldığı sürece sadece Türkçe bir şarkıyı öğrenebildi. Hangisi mi? Bu gece barda. Mutlaka Laila'da. Ya da Reina'da. Vücudunun doğal kalmış ender yerlerine yeni dövmeleri, ABD'de pekala yaptırabilir.

...

Gelelim maçı yayınlayan TRT'ye. Kerem Öncel, Ömer Üründül'le 'Amiral Ekran'dan, Yalçın Çetin-Yorumcu Samet Aybaba idi- bir türlü kurdelesi kesilemeyen TRT-Spor'dan anlattı. HD kanalından da. Genel Müdür İbrahim Şahin maç sonu demeçlerine katıldı. Kafamıza takılan isim İbrahim Kırkayak'tı. Cumhurbaşkanı ile röportaj yapıyor, ne soracağından habersiz. Abuk bir şeyler geveledi. İnsan, hazırlık yapmaz mı? Bu arkadaşların özelliği 'Bol çene ve kebap'.
Kırkayak'ın yerinde olsak, eleştirdiğimiz bölümü oturur, tekrar tekrar seyrederiz.

***

Ahmet Aziz'i 'Aşkale Yolcusu Kalmasın'la tanıdık. Bu defa 'Lale Zamanında
İsyan-Vak'a-i Patrona Halil'ini okuduk. Tarihte mizah gözlüğünü kullandığını fark edip, sevindik. Gerçeklerin bu dille ortaya konması, okutma adına güzel. Kitap Yalçın Yayınları'ndan. Okursanız, seveceksiniz.

...

Lale Tara'nın 'Masum Suretler' adını verdiği fotoğrafları İstanbul Modern'de sergilenecek. Etkinliği 1 Haziran'dan  4 Eylül'e kadar izlemeniz mümkün.

...

Havva Karakaş'ın son CD'si 'Balkan Havası'. Pasaj etiketi taşıyan çalışmada 16 parça yer almakta. Serkan Çağrı klarnetiyle üç şarkıya konuk olurken, Candan Erçetin'i vokalde dinliyorsunuz.

...

'Bir Zamanlar-Özel 2' nostaljiyi sevenler için 'Devam şarkıları'. Doğal olarak karşınızda, OSSİ Müzik ve Tabi” ki Hakan Eren'i buluyorsunuz. Asu Maralman'dan Gökhan Abur'a, tüm ünlülerin seslendirdiği 20 eser mevcut.

...

Hüseyin Akyar ile Afet Limon'un övgü dolu e-postaları için sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Sözünü ettikleri köşemiz medyada epey yer buldu. 

<p>Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisindeki Nare karakterine can veriyordu. Atagül diziye veda etti

Neslihan Atagül'den ayrılık kararı... Haftanın Magazin Başlıkları'nda

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin'in cenaze törenine katıldı