• $7,4068
  • €9,0261
  • 440.777
  • 1531.56
20 Mayıs 2011 Cuma

Günün değil, yılın sözü

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

'Seçimler yaklaşıyor ve kime oy vereceğimi gerçekten bilmiyorum. Ama söylemek istediğim şu; 'AKP olmadan dinimi, MHP olmadan ülkemi, CHP olmadan da ATATÜRK'ü sevebilirim. Önemli olan NE MUTLU TÜRKÜM diyebilmektir'.
Evet bu satırlar Ordu-Ünye'den yollandı. e-postanın sahibi Yavuz Tokaç. Bizimle ilgili övgüleri tırpanlayıp, özünü yayınlıyoruz. Sağduyulu insanların hislerine ancak bu kadar tercüman olunabileceği inancındayız. Anketörlerin 'Tarafsız seçmen kalmadı' savlarını çürüten kişi Tokaç. Tanrı, böylesi yan tutmayanların sayısını milyonlara çıkarsın. İşte o zaman bu ülke kazanır. Sandık vakti geldiğinde 'Kime oy verecekse', o partiye de helal olsun.
...
Uzun aradan sonra bizi ekranda, Flash TV'de görenlerin mutluluk bildirimleri sevindirici. Ana haberde özetle verilen görüşlerimiz, Gökhan Taşkın'la 'Gecenin Sıcak Haberleri'nde epey uzun tutulmuştu. En çok hoşumuza giden Survivor'la ilgili olanların yüzde yüz onaylanmasıydı. Volkan Akay'ın 'Hadsizlik saymazsanız imzamı atıyorum' demesinden mutluluk duyduk.
...
Dün de epey televizyonda yankı bulduk. 'O günleri unutmayın' başlıklı yazımız pek çok yerde övüldü. Arayan, konuşan ve de sevgi sözcükleri yollayanlara minnettarız. Bu konuda öncelik İrfan Arslanhan'ın-Veled Dada-.
...
M. Kemal Aktoprak iyi Beşiktaşlılardan. Bu yüzden, Kartal'la ilgili yorumlar arasından onunkini seçtik:
'Burhan Bey iyi günler. Bu sezonu da hayal kırıklıklarıyla bitirmek üzereyiz. Ancak transfer yanlışlarımız devam edecek gibi. Yerli futbolcu seçiminde Trabzonsporlu Egemen, Bursasporlu İbrahim, eski oyuncumuz İbrahim Akın hatalı. Böyle hamur olmuş topçular yerine Atınç, Onur, Muhammed, Rıdvan gibi gençlerle devam etmeliyiz. 2-3 yılımızı kaybetsek bile daha sonra özlenen Beşiktaş'ı yaratabiliriz. Önümüzdeki sezon hocamız Tayfur Havutçu. Umarım bize hala Mehmet Aurelio ve Nobre'yi izlettirmez ve Beşiktaş'ımızın Guardiola'sı olur. Şunu da iyi bilmelidir ki ilk kötü dönemde 'Sultan'ın Oğlu' onu da harcayacaktır. Umarım başarılı olur ve önümüzdeki yıl Beşiktaş'ımızın başarıları ile zafer sarhoşu oluruz. Güneşi görmeyi çok özledik. İyi günler dileklerimle.'
***
Porto, kendi ülkesinin takımı Braga'yı  1-0 yenerek UEFA Kupası'nı havaya kaldırdı. Açıkça itiraf etmeliyiz, tatsız-tuzsuz maç oldu. Bereket uzatmalara kalmadı. Maçı anlatan ve çok beğendiğimiz Emre Tilev'i uyaracağız. 'İlle de espri yapacağım' diye, saçma sapan benzetmelerde bulunmasın. Sanırız 'Ertem Şener virüsü' Tilev'e de bulaştı. Bir an önce gerekli  tedaviye başlasın.
...
Çocuklar Duymasın'da Seyyar Tayyar'ın ayrılığına bir bölüm kaldı. Sonra, iki yıllığına ara verecek. Geçmiş yıllardan gelen hatası, ona cezaevi yolunu gösterdi. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

<p>Amerika Birleşik Devletlerinde 46. Başkan Demokrat Lider Joe Biden oldu. </p><p>ABD'de yeni

ABD'de yeni dönem başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gaziantep'te tır kazası! Yol trafiğe kapandı

Kafese giren adam ayıya yem oldu