• $7,5242
  • €8,9808
  • 412.818
  • 1541.98
27 Nisan 2011 Çarşamba

Günaydın Beşiktaş

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bu aralar bizim takımdan bahsetmeyince epey serzeniş aldık. Konyaspor maçı için 'Tam zamanı' dedik. Hedefimizde, doğrudan Tayfur Havutçu var. Süleyman Seba Baba'mızın yeğeni. Şimdi de teknik direktörümüz. İlk 15 dakikada üç yiyeceğimiz bir Gaziantep maçı sonrası, Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükseldik. Aynı oyunu bu kez Konya'da sergiledik. Bereket Yılmaz Vural'ın Zayatte'si iki metreden topu dışarı vurdu. Yetmedi 'Bir voleybol smacı' ile penaltıya sebep oldu. Buraya kadar 'Beşiktaş'taki yatırların duası'yla geldik.

l Kayseri'deki 'Kupalı Oyun'un öncesi gerçekten endişeliyiz. Nedenlerini sıralayacağız. Final'de İbrahim Toraman yok. Çünkü cezalı. Geri dörtlünün durumu bilindiğine göre, niçin hala buraya gençler monte edilmedi?
l Nihat Kahveci'nin futbol olarak bittiğini aylardır, hatta yıllardır görmeyen sadece Beşiktaş yönetimi. Buna, en önemli özelliği olan 'Efendiliğinin de sonlandığını' ilave ediyoruz. Kahveci'yle birlikte, değil koşmak, yürüyemeyen Mehmet Aurelio'yla jübile öneriyoruz. Ya da, memleketi Giresunspor'a jest olarak verilebilir. Gazetecilere saldıran, takım arkadaşlarına saha içinde küfür eden Nihat, hemen kadro dışı bırakılmalı. Bu çocuk maalesef bitti.
l Beşiktaş, bu şartlarda önümüzdeki Galatasaray oyunundan çok, İstanbul B.B. maçını planlamak zorunda. Hesaplar 11 Mayıs günü düşünülerek yapılmalı. Tayfur, bunları beceremezse, Türkiye Kupası elden kaçar,  'Avrupa'ya veda ederiz'.

***
İstanbul'dakiler başta, belediyelerdeki sanatsal öncelikli etkinlikler dikkatten kaçmıyor. Yıllar yılı ihmal edilen Sultanbeyli, lider konuma geçti. Kültür-Sanat bültenleri dopdolu. Son olarak  'Bir Yıl Sultanbeyli' adlı fotoğraf sergisi açıldı. Bu arada fotoğraf sanatçısı Gökmen Kanberoğlu'nu tebrik etmeyi unutmuyoruz.
...
İstanbul-Bahçelievler Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği 'Kültür Gezileri' devam ediyor. Başkan Osman Develioğlu, 130 bin kişiye ulaştırdıkları gezilerde hedeflerinin 150 bine varmak olduğunu ifade etti. Çanakkale Deniz Zaferi için düzenlenen etkinlikler, devam etmekte. İsteyenler başvuruları belediyeye yapacak.
...
Bir de göndermemiz olacak. Büyükçekmece Belediyesi'nin yeni bülteninde 'Asfaltlanmadık yol kalmayacak' deniyor. Oysa, ilçenin göbeğindeki Ulubatlı Hasan Sokak'ın çıkışındaki beşyol, tam 4.5 aydır tarla gibi .

***
Hakan Eren için 'Müzik Dünyamızın Sahafı' sıfatını kullanacağız. Son olarak Nazan Şoray'dan 'Mültecin Olayım'ı yolladı. Yeterli görmemiş olacak ki, yanına Kadınlar'ı eklemiş. 45'lik Bar'ın 16. Yıl armağanında, '16 şarkı' var. Ayten Alpman'dan Nükhet Duru'ya, tam 16 ayrı bayan yorumcu 'Kadına şiddete hayır' diyor. OSSİ Müzik etiketli son CD ise Merih Ermakastar'ın Veresiye Sevda'sı. 6 parçanın üçü 'Hiç Özür Bekleme'nin üç ayrı uyarlaması.
...
Sinan Akçıl'ın Kalp Sesi'ni müzik setimizde de dinleme imkanımız oldu. Ajda Pekkan, Hande Yener, İzel, Ziynet Sali ve Teodora'nın kattığı renk önemli. Akçıl'ı seyretmeden dinlemek daha güzel.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı