• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
13 Eylül 2011 Salı

Görünen köyler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Sırbistan'a yenilip, eve döndüğümüz maçı üzüntüyle izledik. Burada isim vermek niyetinde değiliz ama İspanya galibiyetinden sonra bizi eleştiren okurumuzu hatırladık. Yahu futbolcuları penaltı, basketbolcuları faul atamayan milli takımları ne yapalım? Çok iyi attıkları tek şey 'Palavra'. Bu, Beşiktaş'ın ya da başka bir adı büyüğün ligde kaybetmesine benzemiyor. Gördünüz işte. Sonuç ortada. Türkiye'nin Enes Kanter gibi isimleri çoğaltmaya ihtiyacı var. 'Yaşı dört onluk olmuş' laf cambazı emekli sporculara değil. Geleneksel olarak 'Hu ha' ile başladık 'Yuh ha' ile noktayı koyduk. Bu sözlerimizi, Şampiyonlar Ligi'ne hazırlanan Trabzonspor ve UEFA Ligi'ne katılacak Beşiktaş'ın yönetiminin de duymasını istiyoruz.
...
M. Kemal Aktoprak'ın 'Siyah-Beyaz'ından etkilenmemeye karar verdik. Hele Galatasaray'ın İ.BB. karşısındaki halini görünce, Kartal'a iki hafta ek süre tanıdık. Guti'den beter Kazım'ın çizgi kenarında 'Tıp oynar' hali şaşırtmadı.
Saat 24.00'ten sonra piyasaya çıkanlardan hayır bekleyenler ne zaman ders alacak? Kaldı ki, 'En büyük benim havası basmakla' şampiyonluk gelseydi, bu işi geçen yıl Mourinho başarmıştı. Bu lafımız ise yerli hocalara.
***
'Ekranlardaki siyasi boğuşmaların azalması olumlu karşılandı' derken, olay çam yangınına dönüştü. Seda Sayan bizi şaşırtanların başında. Bir de baktık herkese saldıranlar onun programında. Arif Yıldırım'ın deyimiyle 'Bindirmedik sanatçı kalmadı'. Bu tiplerle işimiz olmaz ama Seda'yı severiz. Bu yüzden onu uyaracağız; 'Yanlış yolda'. Frankfurt'tan Aydın Azap bazı isimlerden kurtulmanın yolunu bulmuş:
'Sayın Ayeri, inşallah en kısa zamanda erken seçim olur ve Ahmet Çakar ile benzerleri parlamenter seçilir, kurtuluruz. Malumunuz milletvekili olanın sesini kesiyorlar. Tabiri caizse artık iyice dağıttılar. Onlardan önce bağıranların parlamentoya girenleri şimdi süt dökmüşler sanki.'
***
Diziler ağır top. Kanallar yeni silahlarını peş peşe ekrana sürmekte. İzlenme ölçümlerine bakıyoruz, tahmin ettiğimiz gibi. 'Adını Feriha Koydum', 'Fatmagül'ün Suçu Ne' ve 'Lale Devri' yine liste başı. Geçen sezondan kalma yerlerini koruyorlar. Yeni katılımlarla bu kavga kızışacak. İki ağır yapımın da gösterime girmek üzere olduğunu hatırlatalım.
***
Ali Tekin Çam'ın klavye seçimiyle ilgili e-postasını beğendik. Sonuçta onun görüşüne katılıyoruz; 'F Klavye özgüven, Q Klavye teslimiyet sembolü'.
...
Mersin'den görme engelli Süleyman Arı, Kenan Işık'ın yarışmasına katılmak istiyor. Gerekli başvuruyu yapmış. Dostumuzun ilgisine. Ayrıca ilgi çekeceğine inanıyoruz.
...
Marmara Grubu Vakfı, AB destekli çalışmalarını sürdürüyor. Kuruluş, Kafkas Üniversitesi ile birlikte balcılık projesini hayata geçirdi. 40 Karslı kadın bu konuda eğitimlerini tamamladılar. Etkinlik kapsamında 'Arıcılık ve Organik Bal Üretimi' adlı kitap yayınlandı. Müjgan Suver'in çalışmasını Marmara Grubu'ndan temin etmek mümkün.
...
Mehmet Kutlu'nun 'Yeni Hikayeler' adlı sergisi yarın saat 19.00'da açılıyor. Yer Rezan Has Müzesi-Cibali.

<h3>Siyasetin gündemi reform ve ittifak çalışmaları oldu. Peki muhalefet neden reform ve ittifak çal

Siyasetin gündeminde ne var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu

Simpsonlar yine şoke etti! Bunu da bildiler