• $7,3572
  • €8,9537
  • 436.485
  • 1536.11
04 Eylül 2011 Pazar

Golü Rıdvan yedi

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bu defa Rıdvan Dilmen yakalandı. Kumanda odasının istenen görüntüleri yansıtamamasına el-kol hareketleriyle tepki koyarken, enselendi. Anlaşılan, bir yerde odayı yönetenlerin hışmına uğradı. Ekrana vererek intikam aldılar. Kızgınlıkları 'Denizci mesajı' ile belli etmeye kalkarsanız bu sonuca hazırlıklı olacaksınız. Hani bir laf vardır; 'Ağzınla ne halt edeceksen, et'.
...
NTV, HD kanalını basketbola ayırınca Türkiye-Kazakistan normal gösterimle ekrana sürüldü. Bizim izlediğimiz platformdaki aydınlatma felaketti. Türkiye'nin renkli yayına geçtiği Özal'lı yılları anımsattı. Maç öncesi ve sonrasına 10 üstünden ancak 6 verebildik. O kadar kalabalık arasında işini en iyi yapan Metin Tekin'di. Yorumlarda başarılıydı.
...
Gelelim şezlong kritiğimize. Eğer 'Av yasağı' kalkmasa, Arda 90+6'daki golü atamazdı. Bugün tüm el ve ağızlardan protesto yükseliyordu. Bir türlü açamadığımız futbol sezonu takımımızı olumsuz etkiledi. Nuri ve Hamit gibi lejyonerlere Gökhan Gönül'ün sakatlığı eklenince sahada silik kaldık. Tesadüfün getirdiği galibiyeti Viyana'da tekrarlama şansımız az. Bakmayın siz Almanya önünde yarım düzine gol yiyen Avusturya'ya. Üstelik bizim eksiklere, sakatlanan Emre ile sahadan atılan Selçuk İnan eklendi. Ekibimizin yeni hastalığı 'Karttan kızarma'. Buna acil tedbir almalıyız. UEFA'nın Türkiye'yle oynadığını da artık fark edelim. Trabzon'a verilen hakemleri gördük. Bu kez Fransız Turpin ve arkadaşlarını buldular. Kusursuz golümüzü iptal etmelerine ne demeli? Hem de Şenez Erzik'in gözleri önünde.
- - -
atv, son ayların ilk büyük hatasını yaptı. İstanbul'un Altınları komedi dizisi. Daha doğrusu sit. com. Bu nasıl senaryo, çözemedik. Demet Akbağ'ın canlandırdığı karakteri Bir Demet Tiyatro'dan hatırlıyoruz. Mimiklerine varıncaya kadar o sekreter. Yüzünün botokslu hali felaket. Haluk Bilginer ve diğer usta isimlere böylesi kötü senaryoya ancak 'Uyku ilacı' diyebiliriz.
...
Belgesellerin yeni yüzü Haldun Hürel. Kimilerine göre İstanbul'un Don Kişot'u. Bu kez 'Tarihi Yarımada' ile karşımızdaydı. Açıkça dillendirelim İZ TV'nin kopya çekilenlerine ulaşılamadı. Bir de hata yakaladık. Vefa Lisesi günleri anlatılırken 'Cuma akşamı okul tatil olur, pazartesi günü dönerdik' dendi. Hürel'in sözünü ettiği yıllarda cumartesileri de öğlene kadar eğitim vardı.
...
TürkMax, Kahve Makinesi'ni  -Camera Cafe- tekrarlamaya başladı. Kendi adımıza konuşursak bu dizi son yıllarda kahkahalarla izlediğimiz tek yapım.
- - -
Dr. Ali Haydar Yedek, önemli bir konuya değinmekte. Meydana gelen kazalara neden olarak 'Trafik canavarı'nı gösterenlere kızıyor. 'Asıl canavar yıllardır bu konuda tedbir almayan siyasetçilerdir' diyor.
...
Mehmet Toprak'a katılıyoruz. Ayrıntı, 'Detay'dan daha uygun kelime. Yüksel Altıntaş, Engin Balim ve 'Bay İfade' Volkan Akay'ın e-postaları için teşekkür ediyoruz.
...
Ali Bayındır ikinci Tosun Paşa vakasını yakalayanlardan. STV'de yayınlanan 'Yedi Bela Hüsnü' filminde bu kez 'Kız İsmet' karakteri komple buharlaştırılmış. Hatta adı bile geçmiyor. Bakalım üçüncüsü ne zaman?

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Herkes memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu kaç olurdu?

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları