• $17,9685
  • €18,2335
  • 1019.76
  • 2951.78
28 Nisan 2011 Perşembe

Göbektası mavrası

Saba Tümer ile Helin Avşar söyleşisini izleyememiştik. Tekrarlanınca bu imkanı bulduk. Sanki televizyon programı değil de 'Şengül Hamamı'nda bayanlar matinesi' gibiydi. Daha doğrusu 'İki evde kalmışın içdökmesini' dinledik. Muhabbetin ilginç kısımlarını kayda aldık:
H- Beni hep anormaller bulur. Belki ben de öyleyim.
S- Aynen ben de.
H- Ivır zıvırdan kavga çıkarırım.
S- Neden?
H- Tektaş gelecek ya. Çiçek istemem.
S- Estetiğin var mı?
H- Önemli değil. Bir-iki küçük müdahale -Oysa, burundaki kemerle birlikte, üst güverte havalarda-.
S- Yeni aşk var mı?
H- Son birlikteliğim dört aylık. Hayat benle güzel geçer. Senle de öyle.
S- Tabi”.
Daha sonra Amerikalı ünlü vücutçu Ronnie Coleman'ı elleyip durdular. Saba'nın Helin'i çağırışı ilginçti; 'Gel sen de biraz mıncıkla'. Anlayacağınız ne yapacaksınız Başbakan'ın 'Çılgın projesi'ni. Kendini dünyanın en önemli haber kanalı ilan eden ekranın Türkiye Şubesi'ne bakın. 'İki zamane Hürremi'nin 'Etekten tutuşma muhabbeti'ni oturup, pekala izliyoruz. Tuhafımıza giden, sözü evliliğe getirdiler mi öyle bir 'İnşallah' çekiyorlar ki, evlerden ırak olsun. Özetlersek iki aday adayı bekleniyor. Bunların cinsi önemli. Lapon mu, ren mi? Tercih, çatal sayısına göre.

***
Fazla yazmasak bile, TRT-M'in 'Akşam Sefası'nı kaçırmayanlardanız. Bir TSM programında, izleyiciyi bu kadar iyi takip eden yönetmen bulamazsınız. Bu da Samim Şenyüz'ün ustalığı. Seda Gülbeyaz'ın gereksiz es alması, ya da orkestranın koşması coşkuyu bozmaz. 'Canlı Yayın' der ve aldırmazsınız. Son haftalarda Ayşe Ekiz'e takıldık. Kızın sesi tam fantezi. Gırtlakla karışık genizden meyanları aynen Seda Sayan. Hatta, basenlerini sallayışı bile. Yetiş Bacım, acele programına çağırmalı. 'Sen hep beni mazideki halimle tanırsın'ı birlikte okumalılar. Alp Arslan ise tartışmasız favorimiz. İyi de sunucu oldu.

...
Beyaz TV'ye transfer olan Özge Özsağman modaya uydu. Yandaşlar arasına katıldı. Bir yanda Rok-Rasim Ozan Kütahyalı- öbür tarafta Özge, diğer katılımcılara konuşma süresi bırakmıyor.

...
WipeOut'u daha önce belirttiğimiz gibi seviyoruz. En önemli özelliği kafa dağıtıyor. En çok kahkaha attığımız bölüm 'Yumruk makinesi'. Çamura uçanın, o anki şaşkın ifadesine bayılıyoruz.

...
NTV Spor'da, palavrası bol bir konuşma programını izlerken, alttan kuşak geçiliyor. Yazılan şu; 'Schalke 04 bugün 21.45'te M. United'ı ağırlıyor'. Oysa saat 23.50 ve maç İngiliz takımının 2-0 galibiyetiyle çoktan sona erdi.

...
Papatyam güncel konular işlemekte başarılı. 'Asgari ücret', 'Beylikdüzü'nde arsa' ve '2023 falı' başta.

***
Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü'nün etkinlikleri devam ediyor. Bu kez Ahmet Turgut Yazman'ın 'Göbekli Tepe-Dünyanın İlk Tapınağı' adlı belgesel filmi gösterilecek. Tarih 30 Nisan Cumartesi Saat 14.30. Yer Kaleiçi-Antalya.

...
Bayifade Volkan Akay'ın yurt turu sürüyor. Akay önümüzdeki haftalarda Hatay, Gaziantep, Mersin, Adana, Lefkoşa ve İstanbul'da gösterilerde bulunacak.

<p>Barış Akarsu Merhaba filmi Gişeci'nin bu haftaki konuğu.  Mert Dikmen ve Can Anar'ın senaristi ol

Barış Akarsu Merhaba filmi hakkında tüm bilinmesi gerekenler

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler

Van'da keşfedildi! Urartulara ait olduğu düşünülüyor

Güvenliği hiçe sayıp ölüme meydan okuyan insanlar