• $15,5717
  • €16,2528
  • 899.676
  • 2422.79
20 Kasım 2011 Pazar

Gerçekler üzerine

TIME'ın bulunduğumuz bölgedeki kapağına Başbakan Erdoğan'ın konulması önemli. Diğer çarpıcı taraf ise yapılan yorum. Kendi adımıza bu analize sevindiğimizi belirtelim. Çünkü yazıdaki en can alıcı cümle 'Gül ile Erdoğan yer değiştirebilir'. Hatırlayın yıllar önce bu köşede yaptığımız falcılığı; 'Erdoğan-Putin, Gül-Medvedev'. Demek ki, Dünyanın en etkin ve yetkin dergisi ancak 3 yıl sonra bizim gördüğümüzü fark edebildi.
***
Zorbey Çiçek'in uzun e-postası ile dile getirdikleri hakkında 'Bilgi sahibiyiz' diyeceğiz. Ancak, sade vatandaşı bilgilendirmek adına bazı alıntılar yapacağız:
Sayın yazarım;
. Kaşif Kozinoğlu ve Korkut Eken'le ilgili yazınız bizleri gururlandırdı. Suskunluk yemini etmiş insanların haklarında bilinmeyenleri bilen birisi olarak, yazma gereği hissettim. Doğrudur; Kozinoğlu Eken'in TİM Komutanı idi. Uzun yıllar birlikte görev yaptılar.
. Ülke-Toprak-Bayrak için sadece ellerini değil, kafalarını da taşın altına soktular. Hiçbir şeye karışmasalar 5 yıldızlı otellerde İstihbarat kimliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin vermiş olduğu limitsiz çeklerle ölene kadar yaşarlardı. Ne biri Afganistan'dan dönüp gelir, ne diğeri Susurluk'tan yargılanırdı. Yapılması gereken; 'Dönemin Başbakanı ve İçişleri Bakanı'ndan sözlü emir aldık. Yerine getirdik. Suçsuzuz' demekti. Tenezzül etmediler. Diz çökmediler. Biat etmediler. Eğilmediler! Adam gibi adam oldukları için hiçbir ismi telaffuz etmeyip paşa paşa cezaevine girdiler.
. En büyük konumuz Derin Devlet ise, Bizim Derin Devletimiz yok. Dünyanın pek çok ülkesinde var. Bu yüzden tekrar tekrar gündeme getiriliyor. Hatırlar iseniz Almanya'nın Baader-Meinhoff'u vardı. Örgütün 7 kurucu üyesi yakalanıp içeri tıkıldı. Kimi intihar etti. Kimini elektrik çarptı öldü.  Avukatları bile otobanda karambole gitti. Biz ise terör örgütü kurucusunu en iyi şartlarla ağırlamaktayız. Sizce bu ülkenin Derin Devleti olsa Abdullah Öcalan şu anda yaşıyor olabilir miydi? BDP milletvekilleri ağızlarını yaya yaya konuşabilir miydi? Derin Devlet, ağızlarını çuvaldızla dikip bir çukura gömmez miydi?
. Siz yine televizyon eleştirmenliği köşenizde bunları yazmaya devam edin. Biz de her gün önce televizyon sayfasını açalım, önce sizi okuyalım. Siz bizi, biz sizi; DÜŞMANLARIMIZ DA BİZİ TANISIN. Bu işler sandıkları kadar ucuz ve basit değil.
Saygılarımla...
***
atv'nin yeni dizisi 'Hayat Devam Ediyor' için notumuzu ilk bölüm sonunda verdik; 'Tutmuştur'. Konu klasik ama Mahsun Kırmızıgül'ün senaryo ve rejisi olağanüstü.
...
Hüseyin Movit Dostumuz TÜRKSAT'tan şikayetçi; '102 418 91 14 no'lu hizmet müşterisiyim. Her gün başvurmama rağmen 11 Kasım Cuma'dan bu yana hizmet alamıyorum' diyor. Ve ilave ediyor; 'Sıra para almaya gelince sanki yayın varmış gibi tahsil etmeyi biliyorlar'.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi