• $16,5767
  • €17,5761
  • 972.758
  • 2529.26
4 Haziran 2012 Pazartesi

Gerçekler acıdır

Yaşar Usluer dostumuz, 'Durum Analizi' yolladı. Okuyunca siz de değerlendirmenizi bizim gibi yapacaksınız; 'Dört dörtlük':
"Bilindiği üzere 23 Nisan ve 19 Mayıs milli bayramlarımızda ilkleri yaşadık. 19 Mayıs'ta ilk defa Anıtkabir'e Gençlik ve Spor Bakanı dışında kuvvet komutanları ve Genelkurmay Başkanı dahil kimse çıkmadı. Yıllardan beri ilkokullarda her sabah söylenen 'Türküm doğruyum' diye başlayan andımız kaldırılsın. Anayasadan Türklük çıkarılıp, Türkiyelilik konulsun. 'Ne Mutlu Türküm' diyene sözleri dağdan/taştan, kışladan silinsin. 'Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi' yok edilsin diyenler, Milli bayramlarımızı 'Halk kutlasın' diye törenleri kaldıranlar, İlk defa il ve ilçelerde bazı müdürler dışında Atatürk anıtlarına çelenk koymayı yasakladılar. Yani siyasi partiler, resmi daireler ve STK çelenk koyamadı. Peki bu nasıl 'Halk kutlamasıydı?' Eskiden 29 Mayıs sadece İstanbul'da kutlanırdı. Şimdi liselerde öğrencilere özel elbise aldırılıyor?
...
2010 YAŞ kararlarıyla Org. Necdet Özel Jandarma Genel Komutanı olduğunda 'Önünün açık olduğunu, geleceğin Genelkurmay Başkanı' diye yazmıştınız. 2011 YAŞ toplantısından önce Necdet Özel dışında Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları istifa etmişti.
1 Ağustos 2011 tarihli yazınızda, yine Özel'i övüp 'Atatürkçü olduğunu' söylemiş, Kenan Evren'in nasıl Genelkurmay Başkanı olduğunu ve sonrasını örnek vermiştiniz. Sizin yanılmayacağınıza yürekten inanıyorum ama Özel'in tutuklu arkadaşları için tek bir cümle bile sarf etmediğini, Anıtkabir'e bile çıkmadığını görünce 'Acaba' demekten kendimi alamıyorum.
...
Büyükanıt Genelkurmay Başkanıyken 'ABD'nin insansız uçaklarıyla Kuzey Irak'ta PKK inlerini BBG evi gibi gözetliyoruz' demişti. Ama nasıl gözetliyorsak, teröristlerin Kuzey Irak'tan gelip karakollarımızı basmasını, onlarca askerimizi şehit etmesini önleyememiştik. Buna istinaden 21 Ocak 2012'de size yazdığımda 'Bize yanlış istihbarat verip boş dağları bombalatanlara, sonra -Terör inleri yerle bir edildi- dedirtenlere madem inleri yerle bir edildi, bu teröristler Zümrüt-ü Anka kuşu mu küllerinden yeniden doğuyorlar diye sormazlar? Uludereli çocuk kaçakçıları sınır ötesinde teröristler diye istihbarat verip bombalatanların aynı bilgiyi aktaranlar olduğu, hükümeti güç durumda bırakmak için yaptıkları bilinmez mi?' demiştim. Sonuç malum. Biliyorsunuz, sınır dışı operasyon yapma yetkisi TBMM tarafından hükümete verildi.  Buna rağmen asker hükümetten yetki almadan sınır dışı operasyon yapamaz. Bu durumda Erdoğan'ın 'Operasyondan sonra haberim oldu' sözüne nasıl inanacağız? Asker, hükümeti güç durumda bırakmamak için 'Vur emri'ni hükümetten aldığını söyleyemiyor. Hükümet iktidarda kalma uğruna istihbaratı ABD'nin verdiğini açıklayamıyor. Uludere olayında İsrail'in de parmağı olmadığına inanılır mı? Malum Kasım'da ABD Başkanlık seçimleri var. İsrail Obama'yı ve Erdoğan'ı istemiyor. Ondan sonra taşlar yerinden oynarsa şaşmamak gerek.
...
AKP'nin Kulp İlçe Başkanı'nı teröristler kaçırınca asker seferber oldu. Bu uğurda şehit de verdiler. Oysa ki kendi meslektaşları Astsubay Abdullah Söpçeler ve Uzman Çavuş Zihni Koç 9 Temmuz 2011'de Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, Uzman Çavuş Kemal Ekinci
1 Ekim 2011'de Şırnak merkezde, polis memuru Nadir Özgen 10 Eylül 2011'de Van'ın Çatak ilçesinde, Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu 12 Ağustos 2011'de Muş-Kulp yolunda teröristlerce kaçırıldı. Bunları ailelerinden başka hatırlayan/arayan, gözyaşı döken var mı?  Akıbetlerini bilen var mı?
...
Öte yandan memur, işçi, emekli, esnaf, köylü, çiftçi şikayetçi. Buna rağmen yüz bin partiliyi toplayıp stadyumda İl kongresi yapabiliyorsa, Erdoğan'ı kutlamak gerek."

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını