• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
5 Haziran 2012 Salı

Genel tarama

Dikkatimizden kaçmayan bazı konuları, dillendirmek istiyoruz. Öncelik dizilerde. Başlayalım. Çocuklar Duymasın'ın 100. bölümü başarılıydı. Senaryo başta her anlamda özel çalışma yapıldığı anlaşıldı. Aynı şirketin
-MİNT- Seksenler'i için de beğenimizi tekrarlayacağız. Spor Toto'da '13+1 tutturma' esprisini sevdik. Belki aynı olayı bire bir yaşayan babamızı hatırlatması bunda etkili oldu. Ancak, merhumun durumu farklıydı. Eline geçen 32 bin lira, alınan dairenin peşinatı olarak epey işe yaramıştı. Seksenler'de bir konunun TRT ile farklı işlenmesi dikkatimizden kaçmıyor. Genel tema 12 Eylül 1980 Darbesi'nin haklılığını ortaya koymakta. Demek ki Kamu Yayıncımız, bir başka başarılı yapım 'Leyla ile Mecnun'a gösterdiği hoşgörüyü, genişletmekte. İyi de yapıyorlar.
***
İki eski müzik programının tekrarıyla nostalji yaptık. Önce TV-8'de 'Salı Sefası'nın kolajına takıldık. Zara ile Oktay Kaynarca'nın bu başarılı programına kimler katılmış, kimler... Gözümüz Zara'daydı. Onun için her zaman 'Ailemizin Kızı' deriz. Şimdi yazacaklarımızı mutlaka hatırlar. Bir hatasında 'Bu iş yürümez' deyince, kızmıştı. Fakat, saygısından savunma konumunda kalmıştı. Zaman bizi haklı çıkardı. Mehmet Akif Beki Kardeşimizle evliliği için 'Mükemmel karar' lafı az. Bu iki insanın birlikteliği için 'Ebediyete kadar' yorumunda bulunuyoruz. Her şey gönüllerince yürüsün.
...
TRT-M'de bir başka kolaj Mucize Nağmeler'deydi. Açılış Haluk Bilginer-Aşkın Nur Yengi ile yapıldı. Montaj hatalıydı. Aşkın'ın eşine aşk dolu 'Sevgi sözcükleri' atılmamalıydı. Bu da, bazı ilişkilerin nereden nereye geldiğinin belgeseli olurdu.
...
Top 10'lar, 20'ler ilgimizi çeker. Power TÜRK ve Show'dakiler fena değil. Sinirimizi bozan Kral TV. 20 tane şarkı, o kadar çok ara veriliyor ki, kalayı basıyoruz. Bir yerde 'İzleyiciye saygısızlık' demek mümkün. Yeri geldi Sinan Akçıl'la ilgili not düşelim; Mehmet Ali Erbil'in 'Bu adam beste yapsın. Şarkı söylemesin' önerisine aynen katılıyoruz. Lütfen buna, Cengiz Semercioğlu cevap vermesin.
***
 Hüseyin Movit'ten biri özel iki mesaj aldık. İlki herkesi ilgilendirmekte:
'Sevgili Kardeşim,
. Sayın Başbakanımız tam yedi gündür 'Sezeryan' diyor, 'Sezaryen' (Fr.cŽsarienne) demesi gerekirken. Başbakan'ın demeçlerini aktaran haberciler aynı yanlışa düşüyor. Biz de yazmaktan bıktık artık. Başbakanımızı uyaracak danışmanlar ise nerede?
. Ustamız Şiar Yalçın, 'Hatayı başbakan da yapsa gazeteciler doğrusunu yazmak zorundadır' derdi ama nerede o duyarlılık? Ünlü Tiran Sezar'ın doğumunda kullanıldığı için bu ameliyata 'Sezaryen' denilmiş. 'Sezar' nerede 'Sezer(cik)' nerede?
Not: Google arama motorunda 1 milyon 90 bin girişte bu yanlış ayan beyan ortada...
***
İstanbul Anadolu Yakası'na ikinci metro istasyonunun temeli yarın atılıyor. Üsküdar'ı Sancaktepe'ye bağlayacak sistemin 16 durağı olacak. 20 kilometre uzunluğundaki hattın 38 ayda tamamlanması bekleniyor. Burada bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Daha doğrusu bir sorumuz var; 'Avcılar-Beylikdüzü ne zaman bitecek?'
...
Almanya'dan Harun Yiğit'in e-postasına sevindik. Bunca zaman sonra, mesajın adresine ulaşması güzel. Volkan Akay'ın -Bay İfade- her etkinliğine destek veriyoruz. Tek sakınca yeni oyunun adı. Başarı dileklerimizi tekrarlıyoruz. Hasan Tülek'in uyarısını, satış servisimize ilettik. Gereği yapılıp, bilgilendirilecek.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''