• $9,2589
  • €10,745
  • 526.478
  • 1409.56
1 Aralık 2010 Çarşamba

Geçmişi karalar

WikiLeaks'ın sızdırdıklarına şaşırmıyoruz. 'İlişkilerimiz zarar görmez' diyenlerin burunlarında uzama ise fark ediliyor. Ekranlar, dış politika yazarları ile Erdoğan'ın deyimiyle 'Monşerlerin istilasında'. 'Çok bilmiş havaları'na bayılıyoruz. Yahu siz emekli olana kadar neredeydiniz?

...
ABD'nin PKK'ya yardımını anaokulu öğrencileri biliyor. Lübnan ve Filistin'deki İslami örgütlere bakışımızı öğrenmeyen kaldı mı? Azerbaycan petrol ve doğalgaz silahını kullanmasa, Ermenistan kapısını çoktan açmamış mıydık? Kimin, kimi suçlamaya hakkı var. Washington ve dünyayı yönettiği Pentagon'un marifetleri açık. Bu ülke 'Ugly American'ın - Çirkin Amerikalı- kitabını yazdı. Üstüne üstlük filmini çekti. WikiLeaksın patronu Julian Assange'ın eski CIA ajanı olduğunu hatırlatalım. Gerisi size kalsın.

...
Bu bölümü Tuzla'daki Yedek Subay Alayı'ndan bir anımızla tamamlayalım. İstihbarat Hocamız Albay Mustafa Eser'di. Çok güzel cümleler kurardı. İki tanesini yazalım:

. En güvenli istihbarat sistemi 'Kulaktan kulağa'dır.
. Buna uymazsanız, bir gün arkanıza dolanıp, iki puanı alırlar.

***
Okan Bayülgen, Muhabbet Kralı'nı WikiLeaks'le açtı. Arada 'Medya çöktü' nutku attı. Üç dakikalık girişten sonra konu 'Genç yaşta doğum'a dönüştü. Yardımcı üreme teknikleri anlatıldı. Sonuç; 'Okan, ikinci doğuma ortam hazırlıyor'.

...
Arena'da Necmettin Erbakan'ı gördük. Programın ilan edilen saatten epey sonra başlamasına kızdık. Ancak, Hoca'nın 'Anti-Seminist' ve de 'Anti-AK Parti' yüklenmelerini görünce, sarkmanın sebebini çözdük. Saadet Partisi'nin 85'lik Genel Başkanı, fırtına gibi girdi. Yarım saat sonra, hızını kaybetti. Bunu da normal karşıladık. Sebep Babamızın tabiriyle 'Nüfus kağıdı eskimesi'.

...
Komedi yapımlarında moda 'Kediye kedi derler' esprisi. Bunlara hatırlatma yapalım. Kahramanmaraş öncelikli pek çok ilde 'Kediye, püssük denir'. Öncelikle Heberler'in senaryo grubuna iletiyoruz.

***
'Saygılarımla' diye biten bazı bindirmelere şaşırıyoruz. 'Acun Ilıcalı'yı neden eleştirmi-
yorsun' diye hesap soruluyor. Bir başkası, ki onun da okurumuz olduğunu biliyoruz. 'Cep telefonu şirketleriyle ilgili konuyu, patrona yağ uğruna yazdın. Bu şanını zedeliyor' diyen var. Açık yüreklilikle tekrarlıyoruz: Suçlamaları hak edecek çizgimiz olmadı. Rotayı bozmak niyetinde de değiliz.

...
Tam yeri geldi Engin Balim'in e-postasını kullanalım:
Eskiden polis, milleti tarikata göre fişliyordu. Kayseri'deki olaydan öğrendik, yeni trend viskici, rakıcı, biracı, şarapçı, votkacı diye sınıflandırmak.
Viskiciler: Burbon içenler neyse ama, scotch'ı tercih edenler, yeni rejime ciddi tehdit oluşturuyor.

Rakıcılar: Bunların çoğu Atatürk sempatizanı. İçki masasında hükümet aleyhinde konuşup, sözde memleketi kurtarıyorlar.

Biracılar: Genelde göbek bırakmayı seviyor. Futbol fanatiği gibi kendilerini kamufle ediyorlar. Marjinal sol gruplara takılıyorlar.

Şarapçılar: Çeşitli gazete ve basın organlarında, dışişlerinde ciddi şekilde örgütleniyorlar.

Votkacılar:
NATO karşıtları ve Rusya ile yakınlaşma taraftarı.
Bize gelince, 'Tam 20 yıldır ağzımıza içki sürmedik. 29 Aralık'ta da sigarayı bırakışımızın 7. Yılını kutlayacağız'. Bir kez daha tekrarlayalım; 'İnançları olan Atatürkçüyüz'.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi