• $13,5662
  • €15,4897
  • 792.701
  • 2072.93
6 Şubat 2012 Pazartesi

Geçmişe taşındık

Kent Taverna, Karin ve Kristal'i hatırladık. Bu üç eğlence yeri ve birkaç benzeri yaklaşık 35-40 yıl öncesinin önemli eğlence mekanlarıydı. İstanbul Radyoevi'ne yakın oldukları için, burada kayıt veya program tamamlayan sanatçı soluğu, bu yerlerde alırdı. Buna Bertan Üsküdarlı ve arkadaşlarını ya da Eyüp Uyanıkoğlu-Safiye Filiz ikilisinin programlarını eklerseniz, TSM'nin hep birlikte icra edildiği gece geçirirdiniz. Nur içinde yatsın, Kemal Ilıcak 'Burhan, Nazlı yok. Beni saza götür' deyişi hala kulağımızda. Zaman zaman ekibimize Rauf Tamer Büyüğümüz ya da İstanbul Siyasi Şubesi'nin efsane isimleri eklenirdi. Gazetede birlikte çalıştığımız bazı arkadaşları bu listeye dahil ederdik. Örneğin AKŞAM'ın şu andaki Teknik Genel Müdürü Selahattin Aslan kardeşimiz. Şimdilerde meslekten ayrılan Oğuz Demircioğlu ve diğerleri. Sözünü ettiğimiz senelerde taaa Dalyan'daki Sergen'e gidip İlham Gencer'i, Boğaz 120'de Can Okan'ı, Yüksel Kolcu'yu dinlerdik. Cavit Kılıç'ın Valentino'su Zeki Müren'le buluştuğumuz yerdi. Paşa, arada Kulüp-12'ye götürürdü.
...
Bunları durup dururken hatırlamadık. Sebebi Okan Bayülgen. TV-8'de 'Disko Kralı'na takıldık. Şimdilerde müzikten uzak Teoman'dan seçmeler verdi. Ardından Kayahan'ın assolist olduğu ana yayına geçildi. İskender Paydaş ile Pelin Yılmaz dahil, Muhittin Paydaş'ın Oğlu'nun ekibiyle tanıştık. Okan'ın 'Milli güreşçi' gibi oturup, gülüyor göndermesi yaptığı-Aynen katılıyoruz- Melek Baykal tarifini sevdiğimizi belirtelim. Olay bundan sonra başladı. Kayahan Usta yatmaya gitti. Yerine Kenan Doğulu oturdu. Peşinden Saba Tümer'in kahkahası duyuldu. Sonra görüntüleri. Okan'ın sallamalarına geçildi. Anlayacağınız, yıllar öncesinin ünlüleri gibiydiler. İşini, turunu tamamlayan yayına katılıyordu.
...
Bayülgen, talk show'dan geçinen hiçbir 'Ekran Süsü'ne benzemiyor. Bir kere dopdolu. Bilgili. Fırçası bile acıtmıyor. Tam kızdırırken, güldürüyor. Kimi ukalalara ağzının payını vermekten çekinmiyor. Tek eksiği var. Daha doğrusu yeterli değil; 'Türk Sanat Müziği'. Bunun farkında olduğu için TSM'ne bulaşmıyor. Talihsizliği, böylesi bir ülkede yaşaması. Kendi adımıza Okan'ı kutlamayı unutmuyoruz.
***
Bir başarılı isme daha değinmek istiyoruz. Fazla eğitimli ve okumaya meraklı değil. Ancak zeki. Büyüğünün küçüğünün dozunu ayarlamakta üstüne yok. Lig TV'de 21'i sunan Ceyhun Yılmaz'ın kısa sürede nereye geldiğini iyi gözlemliyoruz. Örneğin Baba Hakkı-Yeten- ile açış yaptığı program olağanüstü idi. Futbol öncelikli spor, Ceyhun'u yukarılara taşıyacaktır.
...
Anadolu Efes'in bunca başarısına
-Avrupa'da kupa bile kaldırdılar- rağmen taraftar kazanamaması üzüntü verici. Kuruluş son çareyi reklam kuşakları vermekte buldu. Bakalım bu kez umduklarını yakalayacaklar mı?
***
Ayşe Saran'ın 'Rüyadan Kaçış' adlı CD'sini dinledik. Daha sonra televizyonda izleyince, görüşümüz övgüye dönüştü. Rock Müziği'nde yeni isme kavuştuğumuzu belirtecek hale geldik.
...
Gökçe bu kez karşımıza 'Kaktüs Çiçeği' adlı çalışmasıyla çıktı. Yeni besteler arasına, geçen yılın hiti 'Tuttu Fırlattı'yı eklemek fikri iyi. CD'de 'Kıskanırım Seni Ben' ve Miss Platnium'dan bir cover var.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!