• $15,8898
  • €16,7782
  • 927.016
  • 2394.83
3 Kasım 2011 Perşembe

Geciken övgü...

Kendi kendini yetiştiren sanatçılar gerçekten özeldir. Hele 'Hayat Üniversitesi mezunu' ise. Selami Şahin'den söz ediyoruz. Onu Zeki Müren'in yanında gördüğümüzden bu yana, yaklaşık 40 sene geçti. Şimdilerde 45. Sanat Yılı'nı kutluyor. Başka tür müziğe öncelik verseniz bile Şahin'in sizin unutulmazlarınız arasına girmiş en az birkaç bestesi vardır. Hatta buna yorumlayışını katabilirsiniz. Bizim için en önemli anılardan biri 'Müziğimizin Paşası'na ölünceye kadar sadakat göstermesidir. Diğeriyse, romanlardaki gibi aşk evliliği yapan bir arkadaşımızın eşini kaybetmesiyle ilgili. Müşterek dostumuzun önerisiyle, alıp yemeğe çıkardık. Gittiğimiz lokaldeki piyanist 'Özledim,  teninin kokusunu özledim' diye başlayınca, büyük dram yaşandı. Taş gibi adam ağlamaktan mahvoldu. Tabii bizler de. Gözler Kalbin Aynasıdır'ı duyunca kimin diye sormuştuk. Yine Selami cevabını aldık. A. Selçuk İlkan'ın sözleri bu kadar mı güzel bestelenir? Yüzlerce eserinin hangisini tepeye yazsak, ötekilere saygısızlık. Selami Şahin'in 45. Sanat Yılı'nı içtenlikle tebrik ediyoruz. Mahzen'inden seçtiği 10 değerli bestenin yer aldığı CD'yi müzik setimizde muhafaza edeceğiz.
...
Anadolu Kartalları filminin müzikleri ilgili marketlerde. 50 kişilik 'Orkestra İstanbul'u Ozan Doğulu yönetti. Manga'nın katkıları çalışmayı daha zengin hale getirmekte. İtiraf etmek gerekirse, gerçek anlamda yıllar yılı özendiğimiz soundtrack'lardan birine sahip olduk. İlk klip ise Kenan Doğulu'nun Güle Güle isimli şarkısına çekildi.
***
Murat Evgin, cumartesi akşamı doğum gününü 'Metin Zakoğlu Cafe Theather'da-Bağdat Caddesi- kutlayacak. Murat, bugüne özel konserinin tüm gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacak.
...
Burhan Felek Basın Ödülleri yarın sahiplerini buluyor. 70 Yaşından gün alıp, gazetecilikte 50. yılını tamamlayan isimler arasında Zafer Atay, Nezih Alkış, Ali Gümüş, Yalçın Kamacıoğlu ve Taylan Sorgun da var. Birlikte çalıştığımız büyüklerimizi ve diğer isimleri kutluyoruz.
...
Türkiye'nin ilk 'İfade Eğitmeni' Volkan Akay bugün Gaziantep'te kimsesiz ve yardıma muhtaç çocuklarla konuşacak. Bayifade Akay'ın etkinliğini, Gaziantep Ticaret Odası AB Masası ile TEGEV-Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı- organize etmekte.
***
Interpress'in son araştırması bir gerçeği ortaya çıkardı. Medya, dizilerin haber yapılmasına eskisi kadar ilgi göstermemekte. Bu tespite aynen katılıyoruz. En başta kendimiz olmak üzere, televizyon eleştirmenleri bu konuda ilgiyi azalttı. Çok çarpıcı örnekler dışında, 'Uzman ratingi'ndeki düşüş devam etmekte.
...
Papatyam dizisinde Necati Usta yine açık öğretimde ders verir gibiydi. Kurban ve kurban derileri konusunda, ekran başındakileri aydınlattı. Hatta, bağışlar konusunda 'Somali'yi unutmayın' mesajını ekledi.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama