• $15,5557
  • €16,2165
  • 895.233
  • 2416.25
22 Şubat 2011 Salı

Gazın standardı

Beklenen sonuç bu kez İtalyan otomotiv sanayinin efsane ürünü ile geldi; Ferrari. Çevremizdeki herkes tanık-En başta Alaattin Metin- Beşiktaş'ın beraberliği bile kurtaracağına inanmadık. Nedeni ise çok netti. Bunca paranın havalara, hatta Penthouse'lara saçıldığı dönem yaşamadık. 108 yıllık camia tarihinde, 'Beğenmeyen, maça gelmesin' diyen bir teknik direktörün dümen suyuna girmedik. Tepeden tırnağa tanımlama yaparsak Kartal'ın şu hali, İkinci Murat'ın topa tuttuğu Yeniçeri Ocağı. Padişah, Nizam-ı Cedit'te kullanacaklarını, o gün göreve yollamamış, ötekileri ortadan kaldırmıştı.

...
Maç bitiminde Schuster'e tepkileri bekledik. Reklam servisi başladı. İstediğimizi izlemek mümkün olmadı. Yahu, araya sıkıştırsalar diyoruz. Ne mümkün. Hırsımızı 'Dünya standartlarında gaz'dan aldık. Ne Sultan Kabus'un veliahtını, ne Alman'a 'Sarışın Melek' diyenleri bıraktık. 'Köprüaltı'ndan, beş kuruluşluk nişadır'a kadar 'Fener-Balat söylevleri attık'.

...
Yazdık ama tekrarlayalım. Ferrari'yi Hyatt'ta yaşatanlar, zamanında Hakan Şükür'ü de mi duymadılar? İnter onu İtalya Ümit Milli Takımı'nda oynarken aldı. Adam olacak çocuk benzetmesi, tersinden işledi. Her yıl bir alt kademedeki ekibe gitti. Sebep çok basit, 'Pul kolleksiyonu yapar gibi, mankenlerle düşüp kalktı'. Daha bir hafta önce Sergen Yalçın ekranda 'Bu Ferrari'yi halı sahada oynatmam' demişti. Çakma Melek, sanki şapkadan tavşan çıkarmakta. Bobo ve Sivok'u tribüne gönderirken, kalede 'Tatilden dönen' Rüştü'yü fark etmemiz gibi. Alex'i kilitleyen Necip'i oyundan çıkarıp, SSK'dan emekliliği için gün sayan Aurelio'yu alabildi. Bu satırları yazarken, 'Yukarıdan aşağı işlenen tüm suçların faturası'nın kime çıkarılacağını biliyoruz. Ferrari'ye İtalya'ya gidiş bileti çoktan hazırlandı.

...
Gelelim 2011-2012 sezonuna. Bu başkan ve bu teknik adamla 'Geleceğin takımı' filan yapılmaz. İbrahim Üzülmez yumruk, Ferrari dirsek attı bipleriyle nereye kadar götürürler? Siz yöneten olun da önce disiplini sağlayın. Beşiktaş taraftarı kan ağlıyor. Gelen mesajlara bakıyoruz, elimizi yakıyor. 'Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz'ı onlar söylemekte. Amerika'dan Prof. Dr. Tevfik Dalgıç'ın e-postasındaki son cümle şöyle; 'Dallas'tan yüreği yanık, bir Beşiktaş'lı, kardeşin'.

...
ÖZEL NOT: Bu kadar içe dönük eleştiriden sonra, biraz dışa açılalım. Bu Cüneyt Çakır'ın babası da iyi Fenerbahçe'li idi. Lugano'yu alkışlayanlar bir gün benzeşen olaya hazır olsunlar. Adam tahrik makinesi. Türkiye'de yaptıklarını sıkıysa dışarıda tekrarlasın bakalım.

***
Prof. Dr. Nurhan Atasoy'un Harem'inin 'Muhteşem Yüzyıl'ın rüzgarından yararlandığı kesin. Atasoy'un, gravürler, minyatürler ve tablo gibi fotoğraflarla bezediği çalışma muhteşem. BKG'ni,
-Bilkent Kültür Girişimi- katkılarından dolayı kutlamayı unutmuyoruz. İngilizce eser, gerekli yerlere ulaştırılırsa 'Tarih turizmi'ni patlatır.

...
SİYAD'ın-Sinema Yazarları Derneği- 'Türk Sineması Ödülleri' töreni 24 Şubat akşamı sahiplerini bulacak. Yer 'Tim Show Center'. Başlangıç saati 19.00.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!