• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
23 Haziran 2011 Perşembe

Futbolun en önemli sponsoru

DIGITURK bir ilke daha imza attı. Geçtiğimiz yıllarda tüm sezona yayılan ödemeyi bir defada yaptı. 90 Milyon doları Futbol Federasyonu'nun hesabına yatırdı. Böylece, kulüpleri rahatlattı. Transfer döneminin en sıkıntılı günlerinde kaynak yaratmış oldu. Bu sezon da büyük çekişmeye sahne olması beklenen Spor Toto Süper Lig ve alt kümelerdeki ekiplerin kasaları şimdiden dolduruldu.
...
90 Milyon doların karşılığı olan 143 milyon liralık kaynak aktarımı yapan
DIGITURK'ün pamuklara sarılıp, korunup kollanması gerektiği inancındayız. Oysa, kaçak yayınlarla, gelirlerinden hortumlandığı ortada. Bu haksızlığa ilaveten, sudan nedenlerle sık sık ceza kesilmesi bir başka üzüntü ve gelir eksilmesi. Yeni seçilecek TFF Başkanı ve Yönetimi DIGITURK'e sahip çıkmalıdır. Haksızlığa uğramasını engellemek öncelikli görevleri olmalı. Bu arada Kulüpler Birliği toplanıp, 'DIGITURK'e teşekkür bildirisi' yayınlarsa, işin moral motivasyonu olacaktır.
***
Yüksek Seçim Kurulu'nun aynı konudaki farklı kararlarıyla şaşkına dönüyoruz. Türk Hukuku'ndaki içtihatların kısa zaman dilimi içinde 'Lastik gibi, bir o yana bir bu yana çekiştirilmesi' şok etkisi yaratmakta. Önce 'Aday olabilir' kararı veriliyor. Seçilmenin ardından 'Milletvekilliği iptal ediliyor'. Bu satırları kaleme alırken hangi yeni çelişkinin ekleneceğini bilmiyorduk. Yargıda böylesi uygulamalar, rejime inancı bitirir. 'Devlete karşı suçlar'ın tanımlanması farklı farklı olamaz. Herkes Korkut Eken değildir. İçeride tutulduğu süre, cezasının iki katı çıkınca dahi affedebilsin. Eken ne demişti hatırlayın; 'Devlet'e küslük olmaz'. Öbür tarafta, bir KCK sanığı aynı Devlet'e 'Siz kimsiniz ki, savunma vereceğim' diyebiliyor. Galiba haklı da. Sokağa dökülen, istediğini çatır çatır koparıyor.
***
Nadiren de olsa öyle mesajlar alırız ki, şaşırırız. Öncelikle şu e-postayı -Orijinal yazılımıyla- okumanızı rica ediyoruz:
'Burhan Bey,
. Siz bir insana yakışmayacak çirkeflikte ve terbiye sınırları bu kadar zorlanan Nihat Doğan'ın galibiyetini ilan etmiş olmanızı tebrik ediyorum. Ayrıca Nihat Doğan sütten çıkmış ak kaşık ama diğer yarışmacılar için bu kadar net ve katı bir şekilde o kötü bu kötü.
. Türkiye'de seviyenin bu kadar aşağıya çekilmesine hiç şaşmamak lazım. Size sevgili Nihat Doğanınız ile mutlu bir haber dilerim.
Şimdi de dünkü yazımızı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyoruz. Biz, türkücüye hayranız demedik. Nihat'ın, adı mücadele olan Survivor'ı kazandığından söz ettik. Eğer bu bir 'Kimi daha çok seviyorsunuz?' yarışması olsaydı Derya Büyükuncu, efendiliğiyle çoktan hak etmişti. İlginç olan, bir başka eleştirmen kardeşimiz, dün Ekran Polisi'yle tıpa tıp benzeşen yorumda bulundu. Bizi protesto eden bayan, acaba ona da aynı metni yolladı mı? Acıklı olan 'Kınamacı Hanım'ın titri. Bir holdingin Grup Başkan Yardımcısı. O kurumun neden kayyuma devredildiğini, böylece daha iyi anlamış olduk.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak