• $13,5174
  • €15,326
  • 797.289
  • 2011.16
10 Mayıs 2012 Perşembe

Fransız kalmazlar

Kimi bakanların, sorumlu oldukları kuruluşların işlerine fazla müdahale ettiği gerçeğin kendisi. Sonuncu örneği TRT'nin Anadolu isimli kanalının onbir saatini Diyanet'e ayırmasında gözlemledik. Diyanet İşleri Başkanı ile TRT Genel Müdürü protokol töreninde 'Konu mankeni' gibiydi. İki Başbakan Yardımcısı düet yaptı. Bunda ön plana çıkan Bülent Arınç'tı. Bazı dizilerin kulağını çekti. 'Destur' deyip, aba altından sopa gönderdi. RTÜK'e 'Daha fazla müdahil olun' mesajı verdi. Hani bir dönem, şimdilerin sönen yıldızı Zahid Akman'ın bir yapımcı ile şarkıcı sevgilisini evlendirmesini hatırladık. Silah zoruyla bu işlerin olmadığını, boşanmayla sonuçlanan gelişme dahi anlatamadı. 'Bir Kadın Bir Erkek' adlı sit.com'a sürdürülen baskıya devam etmeleri son çullanma.
...
Fransa'da cumhurbaşkanlığını bir evlilik tövbekarının kazanması, Batı'nın bazı ülkelerinde de tartışma konusu. Tesadüfe bakın, eleştirilen bayan da 'Evlilik karşıtı'. Ortada toplam beş çocuk var ama, resmi nikaha niyet yok. Şam'a, Bağdat'a nasıl işgüzarlık yapıyorsak sıranın Paris'e geldiği anlaşılmakta. En iyisi Papa'nın bu işi çözmesi görevini Bülent Arınç denetimindeki RTÜK'e vermesi. Alimallah Sayın Başbakan Vekilimiz, Hollande'yi kumasıyla bir köşede kıstırıp, mutlaka halleder. Sadece biraz sabretmek lazım. Sıra 'Zeynep ile Ozan'ın evlilik cüzdanlarını vermekte. Bir de, Kaptan ve Cemile'nin karmakarışık konumunu çözdük mü, hemen
'I love Paris'i sıraya sokarız.
***
'Leyla ile Mecnun' Antalya'da aldığı ödülle başarısını tescilledi. Beğenerek izleyenlerdeniz. Çok başarılı senaryo çalışması görmekteyiz. Arada TRT dahil, yönetenleri eleştirmesini olumlu buluyoruz. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e 'Takla at da görelim' göndermesine ise bayıldık. Bu bölüm bir yana, her konu hayattan örnek. Kimilerinin farkına varmadığı Doktor adlı arabesk fantezi şarkıya çekilen iki bölümlü klipte inanın gülmekten gözümüzden yaş aktı. Aman, bu çocuklara karışılmasın. Yakaladıkları çizgi ve ekrana yansıttıkları tam dozunda.
...
Seksenler, Kamu Yayıncımızın tutulan diğer dizisi. Arada minik zamanlama hataları olsa da, beğeniyoruz. Mesela 'Ayağında Kundura' türküsü 1980'lerden çok öncedir. Ahmet'in 'Utanmaz Adam'lı mizah dergisi okumasına lafımız yok. O da, daha eskilerden. Ancak, 'Kaynana Muhabbeti' milattan önce de vardı. Hıdrellez'in kutlanması ise kıyamet gününe kadar sürecektir.
***
Akşam Sefası'nın, 144. Yılı ve yeni binasının açılışı nedeniyle Danıştay'dan yayını iyi düşünceydi. İbrahim Şahin'in canlı programa -Gecikmeli de olsa- katılmasını beğendik. En hoş yanı plaket töreninde 'Hemen her konuda aleyhimize karar verse de..' şeklindeki iğnelemesini sevdik. 1.5 saatin en çok eğleneni, Danıştay mensuplarından birinin küçük kızıydı. Hiç oturmadı. Sonunda Bahadır Özüşen onu kapıp, sahneye çıkardı. İki özel gönderme yapmak istiyoruz. Alp Arslan, bakalım hangi hafta Beyaz'ın rekorunu kıracak. Yanlışsız sunumunu hatırlamıyoruz. Gelelim Samim Şenyüz'e; 'O kadroyu, Or-An'dan taşımak, yerleştirip, eksiksiz yayın gerçekleştirmek büyük başarı'. Samim Kardeşimiz, ne de olsa 'Eski Memur'.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı