• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
23 Haziran 2012 Cumartesi

Fatmagüller tükenmez!

Türkiye'de 'Sezon aşımı' yapan dizilerden olan 'Fatmagül'ün Suçu Ne' sonlandırıldı. Bu toprakların kaderi haline gelen kapanmaz yara deşildi. Tecavüzcüler ceza aldı ama etkileyici yanın, ilk bölümlerden oluşan kolajlar olmadığını söyleyebiliriz. Bunlar için 'Sıktı' diyebiliriz. Ancak Fatmagül'ün finaldeki konuşması dileriz akıllardan çıkmaz:
'Düşmanlarım cezalandırıldı. Benim hikayem, davam bitti. Ama Fethiye'deki utanç yargılaması sürmekte. Sanıklar serbest, dosya temyizde. 13 yaşındaki N.Ç.'nin davası 10 yıl sürdü. 'Tecavüzde rızası var' dendi. Bu şekilde indirim uygulandı ve suçlulara en alt seviyeden ceza verildi. Diyarbakır'da zihinsel engelli E.B. tecavüze uğrarken çığlık atmadı diye 'O da arzu ediyordu' yorumu yapıldı. Sanıklar serbest bırakıldı. İstanbul'da bir başka E.B.'nin taciz davası üç yıldır devam etmekte. Üsküdar'da, Beyoğlu'nda, Siirt'te, Tunceli'de, Bartın'da, Adana'da...
...
Evet, Ege'de bir yargılamadan yola çıkılıp, senaryosu yazılan dizi bitti. Hatta kahramanın ismi kamu spotunda 'Burda' diye bağıran Fatma'dan esinlenilip, konuldu. Etkili olduğu kesin. Nereye kadar? En önemli katkının Adli Mekanizma'da olduğu inancındayız. Karar makamında oturanlardan isteğimiz 'Hafifletici nedenler' deyip, ceza indirimi uygulamasınlar. Konuyu tamamlarken bir de espri yapalım; 'Aslında Fatmagül'ün önümüzdeki sezonda devamını engelleyen isim Kenan Doğulu'. Neden mi? Beren Saat'in tüm zamanına ipotek koydu da, ondan.
***
5N 1K'nın önümüzdeki hafta tatile çıkacağını, bizzat Cüneyt Özdemir açıkladı. Anlayamadığımız nokta 'Belki ara sıra, Bodrum'dan yayın yapabiliriz' demesi. Bu nasıl bilgilendirme? Belki ile ara sıra'yı anlayamadık. Kafamızın bastığı tek unsur 'Bodrum'dayım'. Cüneyt, CNN TÜRK'ün Genel Müdürü Barış Tünay'dan onay olmadan böylesi konuşma yapmamalıydı. Ortaya çıkan, poker deyimiyle rest. Fakat blöf.
...
Dünya Müzik Günü'nü unutmayan, daha doğrusu hakkını veren tek ekran TRT-M. Bu yıl da İstanbul'un pek çok yerinden canlı yayınlar gerçekleştirildi. Farklılık, sunumun Şoray Uzun'a havale edilmesi. Başarılı değildi. Sebebi üstüne yapışan, oynadığı dizi ve futbol parodilerinin konuşma tarzı idi.
***
Demirören Grubu'nun Beşiktaş Basketbol Takımı'nın sponsorluğundan çekilmesine şaşırmadık. Şampiyonluk kazanılan Beko Basketbol Ligi Finalleri'nde açılan pankart bunun nedeni. Taraftar, kulübü 'Müflis milyarder' gibi yöneten Yıldırım Demirören'i unutmadı. Kolay kolay unutacağını sanmıyoruz. Saçma sapan harcamaların Beşiktaş'ı bu hale getirdiğini inkar mümkün mü? Baba Demirören,
8 milyon dolarlık yatırımla yeniden destekçi olamaz mıydı? Korktuğu, temlikler, borçlar ve icralar kapıyı çaldıkça, onun kulaklarının çınlayacağı olasılığı. Erdoğan Demirören'in 'Yönetimi toplayıp, karar alacağım' söylevinin taktik olduğu da ortaya çıktı. 'Tek Adam'lı holdinglerde 'Bir oyun yeterli olduğunu' bilmeyen var mı? Dileriz, sponsor sorunu kısa sürede hallolur. Taraftar, basketbolda 37 yıl sonra gelen şampiyonluğun tadını aldı bir kere.
...
ÖNEMLİ NOT: Beşiktaş'a nefes aldıran ürünlerin çakmaları çoğaldı. 'Feda' tişörtlerinin sahtelerinin ulu orta satıldığına, gözlerimizle tanık olduk. Yönetim, polis ve maliye ile bir an önce işbirliği yapmalı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip