• $8,0628
  • €9,679
  • 460.673
  • 1408.14
04 Haziran 2011 Cumartesi

Ezber bozuldu

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Dün sabah odamıza 12.00'de girince herkes şaşırdı. Çünkü bu konuda sabıkalıyız. Ya 9.30'da yerimize oturur ya da ameliyathaneye alınırız. Telefon yağdı; 'Neredesin, hayrola?' sorularının arkasındaki endişenin kaynağı belli. 'Yine mi arızalandın'ın kibarcası. Gerçekten bir insan için hoş durum. Oysa cevabımız basitti. İlk kez AKŞAM'ın 'Kuş sütü eksik, özel kahvaltısı'na katılmıştık. Çünkü TBMM Başkan Vekili Meral Akşener gelmişti. Kendisini İçişleri Bakanlığı döneminden tanırız. Yine güler yüzlü, ileri görüşlü ve her zamankinden daha fazla politikaya yakışmakta. Yanlış anlaşılmasın 'Hoş kadın özelliği' devam etmekte. Bizim Genel Koordinatör Nergis Bozkurt'la birlikte fotoğraf dahi çektirdik. Yani 'İki mihrap yerinde' ile. Bu ekibe 'En yakışıklı Genel Yayın Müdürü' titrine sahip İsmail Küçükkaya da dahil oldu. İstihbarat Servisimizin Canavarları Akşener'i sıkıştırdılar. Güzel cevaplar alındı. Bu kısmı birinci sayfadan başlayıp, okuma imkanına sahipsiniz. Detayları o bölümlerde bulacaksınız.
***
Seçim gününe geri sayım hızlandıkça haber kanalları dışındakiler de tam anlamıyla politize oldu. Liderler, yardımcıları, partilerin diğer etkin isimleri kanal kanal dolaşıyor. Kimileri 'Tekli sorgulanıyor'. Bazıları 'Çoklu yargılanıyor'. Bu konuda en başarılılardan biri Binali Yıldırım. Adaylık yöresinin değiştirilmesinin onu etkilemediğini fark ediyoruz. Eski Ulaştırma Bakanı, partisinin en zayıf olduğu kent İzmir'de ter döküyor. Bu ilden çıkacak sonucu, en az Yıldırım kadar merak ediyoruz.
...
'Meydanların Sesi' kısa sürede en başarılı yapımlardan biri haline geldi. Oğuz Haksever, uzun dönem gerçekleştirdiği 'O An'ı konuşur hale getirdi. Örneğin, miting alanlarından kesip aldığı görüntüleri, misafir ettikleriyle yorumluyor. NTV'ye çağrılanlar arasında tuttuğumuz isim Bekir Ağırdır. KONDA'nın Genel Müdürü dolu ve ufku genişlerden. Ayrıca esprili konuşma yeteneğine sahip. İlginç savları arasından birini çok beğendik:
'Hani kadın programlarını kınıyoruz ya; haksızlık ediyoruz. Çünkü kadınların büyük bölümü haklarını bunlardan öğreniyor. Hatta destek dahi alanlar mevcut.'
***
Arzu Akyüz'ün bilgilendirme notuna teşekkürler. Eser Anlıatamer'in 'Sözleşmeli personel'le ilgili satırlarına haklı notu düşüyoruz. Seçimden seçime hatırlanmak inandırıcı değil. Emre Emiral'ın yeni işi hayırlı olsun. 12 Haziran'la ilgili öngörüsüne aynen katılıyoruz.
...
Metin Kalay, 'Kurtlar Vadisi'nde kaset olayında birileri aklanmaya çalışıldı. Bu konudaki kurgunun tamamen yabancı servislere yamanması çabası, düzmece' diyor.

<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de