• $13,5817
  • €15,3049
  • 794.522
  • 1951.17
24 Şubat 2012 Cuma

Eurovision'dan umutluyuz

TRT'nin seçtiği isim doğruydu. Her şeyden önce din sınırlaması yapılmadı. 500 yıldır bu topraklarda yaşayan bir ailenin ferdiyle Bakü'ye gideceğiz. Can Bonomo'nun Love Me Back'i -Sen de Beni Sev- ise bizi tatmin etti. Şelpe yapan bağlamayla giriş müthiş. Harmandalı ezgilerinden yararlanma güzel düşünce. Hatta aralara serpiştirilen Rebetiko'lar olumlu. Ortaya çıkan sentez önemli. İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale ve Bedri Ayseli'nin ortak görüşü 'Bir de zurna olsa'ya katılıyoruz.
...
Bestenin Batı normlarına katılımı fena değil. İngilizce söylenmesini tuttuk. Düzenlemeyi yapan öbür Can'a -Saban- önerimiz, finali daha canlı hale getirmesi. Koreografi de, ritme uygun düşmeli. Yani, 'Zeybek
değerlendirilmeli' görüşündeyiz. Tabi”, daha hareketli olarak. Bonomo'nun kıyafeti mutlaka inceltilmeli. Yoksa, ter olup eriyebilir.
...
TRT tanıtımı, Birinci, Müzik ve Avaz'ından aynı anda yayınladı. Sunumda Işık
Özden'i tercih iyiydi. Ara röportajlarda Müzik Market'in Cüneyt ile Bahar'ını kullanma fikrini alkışladık. Ekrana yakışan iki genç bunlar. Kime mikrofon uzatıldıysa, olumlu laflar duyuldu. Sadece Bülend Özveren    -Bu işin duayeni- ihtiyatlıydı; 'Finale çıkarız. Onunculuk iyidir'. Yedek subaylıktan arkadaşımızın, tedbirli konuştuğunu sanıyoruz. Erhan Güleryüz, Fuat Güner, Muazzez Ersoy'un moral motivasyonlarını sevdik. Bonomo, her ne kadar 'Değişmez' dese de, Azerbaycan uçağına binene kadar, bestede epey oynama yapılacağına bahse girebiliriz. Önemli olan sonuçta 'Dumanın doğru çıkması'. Kişisel tahminimize gelince 'Bu kez gerçekten umutlandık'.
***
Meslektaşımız Rıdvan Akar ve Ertuğrul Berki'nin e-postalarını aldık. Teşekkür ediyoruz. İsmail Cem Uysal'ın 'Seksenler' dizisiyle ilgili övgülerine katılır hale geldik. Vedat Erzi, 'Nihayet Erdoğan Demirören'den kurtuluyorsunuz' esprisinde yalnız değil.
...
'Hocalı Katliamı' pazar günü saat 14.00'te Taksim Meydanı'nda da hatırlatılacak. 'Gönüllüler Komitesi' tüm Türkleri, bu buluşmaya davet ediyor.
...
Medya Faresi -www.medyafaresi.com- 9. yılını kutluyor. Cahide 3D-Maçka'daki etkinlik 5 Mart akşamı yapılacak. Kubilay Tümen'in şahsında tüm ekibi tebrik ediyor, nice başarılı senelere diyoruz.
...
Foto modellikten müzik dünyamıza yeni bir transfer daha. Kaan Ateşoğlu 'Otostop' adını verdiği albümüyle müzik setlerine düştü. İkisi remix, 6 parça Kaan için olumlu ışık yakmakta.
***
İki yeni kitap aldık. '1993 Örtülü
Darbe', yakın tarihimizin suikastlerini irdelemekte. Eşref Bitlis'ten Uğur Mumcu'ya kadar pek çok karanlık olay var. Hakkı Öznur'un konulara bakışı çok farklı geldi. Maksim Gorki'nin Ekmeğimi Kazanırken'i yazarın otobiyografisinin ikinci bölümü. O muhteşem Rus yazarlarını hala okumayan varsa, önemle tavsiye ediyoruz.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!