• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
12 Şubat 2011 Cumartesi

Eşrefpaşa ağzı mı?

Koltuğuna yapışmaya çalışan Hüsnü Mübarek'in 'Ağır çekim düşüşü'ne kilitlendik. Bir zamanların 'Astığı astık, kestiği kestik diktatörü'nün sonunu göremeyenlere şaşırıyoruz. En çarpıcı gelen benzeşen örnek Mahmut Özgener. Ortadoğu dahil, tüm dünyanın demokrasiye koştuğunu fark etmiyor. Futbol Federasyonu Başkanı'nın, yaptığı toplantıda kullandığı cümleler karşısında dilimizi yuttuk. Yüz mimikleri Marlon Brando'nun Baba'sını anımsattı. Hele soru almayıp, ceketinin düğmelerini iliklemeden salonu terkedişine tanımlama bulmakta zorlanıyoruz. Bıraktık 'Döverim havası bastığı' kulüp yöneticilerini, salonu dolduran basın mensuplarını bile çiğneyip, geçti.

...
Özgener'in, merhum Hasan Doğan yönetimindeki tarz ve tavrını hatırlayanlar olarak, üzüldük. Bu nasıl üslup? Konuşmalarının dozuna yaklaşmayanlara verdirdiği cezalar ise ortada. Peki, onun ağzına kim biber sürecek? Böylesi örneği Fransa ya da İspanya'daki mevkidaşları gösterse, istifa ettirilirler. TFF Tarihi'nde bu tarzı ilk kez görmekteyiz. Özgener'e tavsiyemiz önce Merkez Hakem Kurulu'nu değiştirmesi. Sonra da, olağanüstü kongre çağrısı yapması. Balat, Kasımpaşa ya da Tophane benzeri olan İzmir Eşrefpaşa jargonunu futbolun başında görmek üzücü. Kaldı ki, hedefe oturttukları 'Asırlık Çınarlar'. Mahmut Özgener'i en kısa zamanda özür dilemeye, davet ediyoruz. Bu noktada küçük bir not düşmek istiyoruz. Babamızın İzmir'deki görev yıllarında Eşrefpaşa'da dünyaya gelenlerdeniz.

***
Müzik CD'leri birikti. Hepsi emek ürünü. Öncelik Funda Arar'ın. 'Aşkın masum çocukları' isimli çalışması 12 şarkıdan oluşmakta. 'Aşkın Bana Değdi Değeli'nin club versionunu dahil ederseniz, rakam yükselmekte. Funda her zamanki gibi.

...
'Aşk Tesadüfleri Sever' filmi, 'Senaryo yürütme mi, değil mi' tartışmaları arasında beğenildi. Bizi ilgilendiren tarafı 'Orijinal Film Müzikleri'-Soundtrack-. Şaşırdığımız yanı Mehmet Günsür'ün değişik sesi. Eylül Akşamı'nı sevdik. Diğer şarkılar ise zaten popüler.

...
Efsun farklı tınısı olanlardan. İkinci albümü 'Sessiz olmayalım' on şarkılı. Sibel Mirkelam'ın maxi single'ndaki 'Renkli Rüyalar'ın söz ve müziği Şehrazat'ın. 'Boşuna' ve 'Yine de Sev'i de tutacaksınız. Gülay Akay'ın CD'si 'Herşeye Rağmen'de yedi şarkı, dört yıllık çalışma ürünü. Biz 'Ya Ben Ya O'yu hit yaptık.

...
İstanbul Rock'un ilk temsilcilerinden; Arkabahçe müzik marketlerde. Ekip, çalışmasını atlamadık. 'Bu Işık Ne' başlığıyla Güneş'in halleri enstrümantel olarak değerlendirilmekte Ogün Sanlısoy'un 4. stüdyo albümü 'Ben'. Oniki şarkı arasında Anma Arkadaş'ı daha fazla sevdik. Erkin Koray'ın yorumunu hatırladık. Cici Kızlar'ın Bilgen Bengü'su iki şarkılık çalışmayla raflarda. Şarabi ile Emirgan'ı beğendik.

...
Bunca çalışma arasında en değişik olanı 'İstanbul Devlet Modern Folk Müziği Topluluğu'nun. Yorumlar isimli çift CD'li albümde 22 türkü yer almakta. İçindekilerin hepsi seçmece. Tek kelimeyle mükemmel.

...
GEÇMİŞ OLSUN: Orhan Ayhan Büyüğümüz İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde menüsküs ameliyatı oldu. Prof. Dr. Op. Mehmet Aşık ve Anestezi Uzmanı Dr. Süleyman Küçükay'ın gerçekleştirdiği operasyon başarıyla tamamlandı. Orhan Ağabeyimize geçmiş olsun diyoruz.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak