• $7,417
  • €8,9978
  • 445.952
  • 1569.35
10 Mayıs 2011 Salı

Eski ilgi yok

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Eurovision kapıya dayandı, aldıran var mı? Herkesin fark ettiği gibi EBU'nun-Avrupa Yayın Birliği-  yarım asrı deviren bu organizasyonu can çekişiyor. Bunca ülkenin toplam rating ortalaması bir tek dizinin, 'Fatmagül'ün uzun içdonu'nunki ile eşit. Kendi adımıza konuşursak, 'Eurovision fanıyız'. Ancak Yüksek Sadakat'ın 'Live it up'ı için umutlu değiliz. Her dinleyişimizde biraz daha Amerikan 'Country Music' esintisi olduğuna inancımız artmakta. Bu arada, bir konuya dikkatinizi çekelim. İki ayrı kanal, müzik yarışmasına başlamak üzere. Bunda Eurovision'un katkısı var mı? Olabilir. Kimilerine çağrışım yaptırdığı kesin.
...
TRT-M'in Yakamoz'u son bölümde de başarılıydı. Bunun temel sebebi, zamanlaması. Ne çok kısa ne de çok uzun. Tam ölçüsünde yayınlanıyor. Rafet El Roman'ın konuğu 'Suyun Ütesi' Suzan Kardeş'ti. Haftanın Yeteneği bölümündeki Hilal Turan'ı ise kayda aldık. Bu kız sesi ve yorumu kadar, besteleriyle de zirve yapacak. Buraya bir işaret koyun.
***
Partilerin ekranlardaki reklamları hızlandı. AK Parti'nin 'Bunları biz yaptık' kuşakları güzel. CHP için hazırlananlar arasında en çok 'Simit satan emekli öğretmen'i beğendik. Türkiye'deki milyonlarca emeklinin durumunu iyi anlatıyor.
...
'Bin Laden için bizde de gıyabi namazlar kılınacak' demiştik. Nitekim, bunların azımsanmayacak kadar fazla olduğunu gördünüz. Dileriz, güvenlik güçlerinin üst kademesi gerekli tedbirleri almışlardır.
...
Geçenlerde 9 Eylül Üniversitesi öğrencilerinin, konferans için gelmiş bir gazeteciyi protesto edip konuşturmamalarını izledik. Bunları seyrederken aklımıza Defne Joy Foster'in Adli Tıp raporu geldi. Ne zaman açıklanacak, iyice merak etmeye başladık.
***
Kemal Özer'in 'Şeytan Ye Diyor!' adlı kitabı çıktı. 'Gıda Güvenliği Hareketi'nin lideri olan yazar, 'İnsan ne yemeli, ne yememeli'yi iyi anlatmakta. Hangi gıdalar temiz, hangileri şüpheli, hangileri haram? Cevaplarını  bu yayının içinde bulacaksınız. Tuzun faydalarını, şeker yerine bal tüketilmesini öğreneceksiniz. 'Şeytan Ye Diyor' Hayykitap'tan raflara çıktı.
...
Yavuz Asöcal'ın iki bölüm halinde yayınladığı Beyoğlu Aşıkları'nın tamamı enstrümantal. Bizden olanlarda piyanoda Ceyhun Çelik, kemanda Özcan Şenyaylar'ın icrası var. İkinci CD'nin hepsi uluslararası bestelerden oluşmakta.
...
Bedük'ün Ful'unda ikisi farklı tarzda 18 şarkı mevcut. Remix'ler oldukça fazla. Gençler kaçırmamalı.
...
Ravi yeni seslerden. Albümünün adı kendi ismini taşıyor. Hayli iddialı bir çalışma. 11 şarkı içinde başarılılar çoğunlukta.
***
ÖZEL NOT: Son kasetler üzerine Devlet Bahçeli'nin yaptığı konuşmaya katılıyoruz. Hatta 'Kasete düşenler'e yaptığı 'Terk edin' çağrısını alkışlıyoruz. Bazı siyasi oluşumlar 'Doktrin Partisi'dir. Önemli değerlere sahiptir. Bu yüzden, 'Davaya ihanet edenler'i atmakta fayda var. En iyi formül ise kendiliklerinden defolup, gitmeleri.

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Türksat-5A'nın alt sistem testleri tamamlandı