• $9,2472
  • €10,8028
  • 530.171
  • 1432.8
26 Mart 2012 Pazartesi

Erguvan üstüne

Veysel Eroğlu'nun gazetemizi ziyaretinde bazı notlar almıştık. Ormanların ve Suyun Patronu'nu İTÜ'deki yıllarından tanırız. Bir yakınımızın hocalığını yaptı. Profesör Doktor unvanını bileğinin hakkıyla alanlardandır. DSİ Genel Müdürlüğü'nü üstlenmesi, bu işin uzmanı olduğunun tesciliydi. Şimdi de aynı konunun bakanı. Bakan dedikse, seyreden anlamında değil; Nazır'ı. Güzel ney çalar. Klasik Türk Sanat Müziği'nde uzmandır. Daha neler, neler. Ebru'ya da meraklıdır diyelim. Caretta Caretta'lar için oluşturduğu 'Koruma kalkanı' hala çalışıyor. Gerisini siz tahmin edin. Medyamız nedense Erguvan Projesi'ne yeterince ilgi göstermedi. Bu çiçekler, Boğaziçi başta İstanbul'un sembolü. Eroğlu'nun bunlara sahip çıkışını sevdik. Yaptığı organizasyonu tuttuk. Göçün yığdığı yeni İstanbulluların da bu işe sahip çıkacağı kesin.
...
Bu noktada Kenan Işık'ı hatırladık. 'Kim 500 Milyar İster'in başlangıç yıllarında 'En güvenilen isim' anketlerinde ilk sırayı hep Dostumuz Işık alıyordu. Üçlü koalisyon dönemi. Ülke lider arıyordu. Kendisine şaka yollu 'Parti kuralım' dedik. Hemen fikir jimnastiğiyle, tabelayı astık. İlginç olan siyasi oluşumumuz için 'Erguvan'ı seçmemizdi'. Öneri Kenan'dan gelmişti. İşlerin yoğunluğu, aktif politikayı sevmememiz, oluşumu teoriden öteye götüremedi. Eğer 'Erguvan Partisi'ni hayata geçirsek, kesinlikle AK Parti iktidara gelemezdi. 'Başbakan Kenan' sloganları atılıyordu. Bu da işin şakası. Bir de gerçekleşen partimizden söz edelim. Tercüman yıllarında, Ankara Temsilcimiz merhum Tayyar Şafak'ı yaşı müsait olanlar -Nazlı Ilıcak dahil- hatırlar. 'Davulu Delen Jaguar Partisi'nin doğuşunda 'Gaz verendik'. Genel seçimlerden dördüncü parti çıkınca epey sevinmiştik. Gördünüz 'Sayın Eroğlu'nun Erguvanları' bizi alıp, nerelere götürdü.
***
Survivor, Murat Sertoğlu'nun 'Pehlivan tefrikaları'na dönüştü. Bu da görüntülü mücadele. Ekipler kalabalık. En zevkli yanı umulmayanın başarılı, heybetlilerin rezil oluşu. Almeda ve Alp Kırşan mücadeleci ruhlarını ispatlıyorlar. Tanrıça görünümlü Sibel Tüzün dökülüyor. Burcu Esmersoy'u şaşkınlıkla izliyoruz. Bir ayağı Çocuklar Duymasın'da, öteki ayağı 'Yokluk Adaları'nda. Demek ki aşk her şeye kadir.
...
Gülriz Sururi'yi Soru-Yorum'da izledik. Zaman insanları aşındırsa bile, kocaman siyah gözlerinde hiç fark yok. Gönlünün göçmediğini de, Cüneyt Özdemir'e yaptığı iltifatlarla belli etti.
***
Fettah Can'ı ilk başlarda yorumcu kabul edememiştik. 'İyi besteci' diye not düşmüştük. Bizi yanılttı. Son çalışması 'Aklımda kalanlar'ı beğendik. Ekranda dönen klipleri arasındaki 'Sana Affetmek Yakışır' öncelikli, 10 şarkı da güzel.
...
Manga'nın yeni albümü 'e-akustik' kendini geliştirmenin ürünü. Yıldız Tilbe ve Arto Tunçboyacıyan'ın katkıları fark ediliyor. En çok 'Hani biz'i tuttuk.
...
Lise yıllarında buluşan Ambulans ilk stüdyo albümünü yaptı. 'Zig zag'ın önemli farkı, altyapı kullanılmaması.

<p>Trump için Rahip Brunson neyse Biden  için Osman Kavala o mu? 10 ülkenin büyükelçisinin yayınladı

ABD'nin Kavala ısrarı neden?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor