• $7,4056
  • €9,0266
  • 440.01
  • 1534.1
04 Mayıs 2011 Çarşamba

El Kaide uzmanları!

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Gurmelerimiz mevcut. Politik yorumcular, sürüyle. Astrologlar-Falcılar-, evlilik danışmanları ille de deprem tellalları yığınla. Şimdi de terör lisansı yapanların özel dalını temsil edenleri fark etmeye başladık. Bin Laden ve onun yarattığı örgüt 'El Kaide'yi masaya yatırdık. Hem de 'Açık öğretim' usulü: 'Uzaktan kumanda' ile. Ünlü şarkıyı hatırlıyoruz 'Simitçi, kahveci, gazozcu'. Alayı 'Çok bilmiş'. Kızmasınlar ama PKK yayınlarında 'İlk başvurulacaklar' yine baştacı. Kanal kanal dolanıp, ekran ekran otostop yapıyorlar. 'Gözükme Kürsüsü' hazırlasak ilk üçü şöyle sıralarız:

1. Hikmet Çetin. Eski Afganistan temsilcisi. Kapış, kapış.
2. Prof. Dr. Hasan Köni. Adeta köşe kapmaca oynadı. Hızını alamadı twitter'a daldı.
3. Daniel Abdulfettah. El Arabiye TV'nin Türkiye Temsilcisi, en yeni bilgileri verdi.
Kafa uzatıp sıkça 'Ceee diyenler'i siz ilave edin.

***
a haber, grubunun amiral gemisinden farksız. Bir bakıyorsunuz Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemil Koçak yönetiminde 'Eski Defterler'i karıştırıyorlar. Ama ne karıştırma. 'Türk Tarihi yanlışlarla dolu' deniyor. Yetmiyor; 'Misak-ı Mili gerçek mi, efsane mi' deyip, inceden dalga geçiyorlar. Türklük değerleri, Kars'taki heykel gibi yavaş yavaş parçalanıyor. Ertesi akşam 'Konuşulmayanlar'da entel-dantelleri fark ediyoruz. Prof. Dr. Ergun Özbudun ve ekürisi Prof. Serap Yazıcı birarada. Canan Barlas ekip şefi. Konumuz 'Yeni Anayasa'. Özetlersek a haber 'Yandaş ötesi'.
...
Müstehcenliğin porno gibi değerlendirilmesi hazırlıklarını fark ediyoruz. Bir kısım yazılı ve görsel medya bu konuda yoğunlaştı. Kamuoyunu etkileme çalışmalarına hız verdiler. NTV'nin Her Şey'i de bu kurguya destek oldu. Bir süredir Mirgün Cabas'ı anlamakta zorlandığımızı itiraf ediyoruz. Herhalde 'Değişenler'e katıldı.

***
Rıdvan Akar 'Kessen siyah-beyaz akar'dan cevap var:
'Sevgili büyüğüm, aradan iki yıl geçti ve 1 Mayıs deyince hala benim de aklıma o yayın geliyor. Bu seferki yayında o 'Çarşı geliyor' nidalarını hatırlayıp, yine geldiklerini görüp, ama benim heyecanımı yenebildiğimi söyledim. Beşiktaş'lıları hayatın herhangi bir yerinde gördüğümde seviniyor, onları kendime yakın buluyorum. Ne yapayım biraz da biz 'Yandaş' olalım'.
...
Bir başka Beşiktaş'lı Hüseyin Akyar'ın e-postasıyla devam edelim:
1. Telegol ekibinin yemek mönüsünde Guti vardı. Murat Çelik'in buna katkısı düşündürücüydü.
2. Lig TV'nin, Çarşı Tribünü'nün şovlarını yayınlamamaktaki ısrarını anlayamıyoruz'.

***
Erol Evgin 'Uzun soluklu başarının simgesidir'. Albümlere altı yıl ara vermesine rağmen, yıldızı daha parlak. Burada, yaşamımıza her zaman renk katmasının rolü büyük. 'Gözbebeğim sen çok yaşa' ondört şarkılık, son çalışması. Dr. Selma Çuhacı yine ön planda. Murat Evgin ile Aslı Güngör -Bir şarkısı mevcut- katkıda bulunanlar arasında. Bu CD'yi alın, seveceksiniz.
...
Betül Demir, 11 Şarkı ve bir versiyonla Mıknatıs'ta. Bu kız son yılların güçlü yorumcularından. Sude Bilge, çalışmanın 'Perde arkasındaki gizli lokomotifi'. Gece ise başarılı topluluklardan. 11 bestenin çoğu 'Hit adayı'. Sony Music, gençleri parlatmaya devam ediyor.

<p>Samsun'da arazide ağzı tel ile bağlı başıboş eşek kurtarıldı. Eşeğin ağzındaki teli kırarak çıkar

Ağzına demir teli bağlayıp ölüme terk ettiler... Zavallı eşeği, baba ve kızı kurtardı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gaziantep'te tır kazası! Yol trafiğe kapandı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri ile görüştü