• $13,5977
  • €15,3192
  • 795.391
  • 1951.17
19 Şubat 2012 Pazar

Duymayan kaldı mı?

Kimi yapımcılar Mehveş Evin'in 'Program çekip, üzerine para isteyenler var' başlıklı yazısını protesto ediyor. Ancak Mehveş'in tespitinin kısmen bile olsa doğruluğuna tanığız. Sadece konuyu yiyecek-içecek temasıyla sınırlı tutmamalıydı. Örnek verirsek, sektör fuarlarına bakın. Pek çok TV kanalının temsilcisi -Tamamına yakın- standları dolaşıp zaman ve para pazarlığı yapmıyor mu? Sorarsanız bunun adına 'Canlı reklam' diyorlar. Bir başka ve daha önemli örnek vermek istiyoruz. Yerel seçimler dönemi adayları ekrana çıkarmak için ödeme talep edenlere birebir tanık olduk. Hani bunlar doğrudan kurumun kasasına girse lafımız olmaz. Aralarından malı götürüp çiftlik alanları tanıyoruz. Yakın zamandan bir başka olayı aktaralım. Geniş portföylü bir kuruluşun etkili yan ekranı, tek kişinin kontrolüne bırakıldı. Sözde sorumlusu da mevcuttu. Sonuçta iki zat ortaklaşa cüzdanlarını şişirip durdular. Kovulana kadar köşe oldular. Bu tiplerin yazılı medyada 'Destekçileri' mevcut. Onlara da devamlı 'İndirme yaptılar'. Yakınları adına prodüksiyon şirketi kuranları herkes tanıyor. 'Dizilerden komisyon' dedikoduları Ay'a gitti. Kimi yapımcıların kurum içindeki gizli ortaklarından haberiniz yok mu?
...
Mehveş Evin bizce kangren olmuş yaraya sadece serçe parmağıyla dokundu. Unutmadan listemize 'Yapım pazarlayan, program isteyen' kimilerini ilave edelim. Doğrucuları ise unutmuyoruz. Tavsiyemiz, dik durmayı sürdürmeleri. Alnınız açıksa, aldırmeyıp işinize devam edin. Bu da 'Ah Güzel İstanbul'un yapımcısı Ediz Gülten'e. Onun dürüstlüğüne kefil olanlardanız.
***
Fetih-1453'ü yerden yere vuranlara şaşırmıyoruz. Bunlara önce 'Niye karşısınız?' diye sormalı. Amaçları belli. Şanlı tarihimizi ve Türklük şuurunu yok etmek. Bir de kızgınlıkları var. Faruk Aksoy, bunlara Garden Party verip ciddiye almadı. İltifatlar yağdırmadı. Sinemamızın en pahalı yapımı gişe ve koltuk bakımından amacına ulaşacaktır. Neticede karalamacılar bir yere varamayacak. Prodüksiyonun asıl amacı olan 'Ulus bilinci'ni korumak görevi tamamdır. Günümüzün çocuk ve ilkgençleri adına teşekkür ediyoruz.
...
Unutmadan bir anımızı aktaralım. Fetih'in 500. yılı olan 1953'te çevrilen filmi izlemiştik. O günün şartlarına göre kötü değildi. Başrolleri tiyatromuzun babaları paylaşmıştı. Ne acıdır ki aklımızda kalan Cengiz Çandar'ın Büyük Büyük Dedesi Çandarlı Halil Paşa'yı oynayan aktörün kolundan çıkartmayı unuttuğu saatiydi!
***
Burada Laf Çok'ta  Selen Görgüzel'i de gördük. Bu vamp dizi oyuncusunun single hazırlığını öğrendik. Hatta 'Çok satarsa Mesut Yar'ı özel olarak ödüllendireceği' sözünü verdi. Doğrusu bu ödülün açılımını merak ediyoruz. Single'a ve Mesut'a başarılar.
...
Son ayların yıldızı Halil Sezai'yi Yalan Dünya'da şarkı söylerken izledik. Şaşırmadık. Gülse Birsel'in dizilerinde bu tip girmelere alışkınız. Bu şarkıcı-besteciyi önceleri tutmamıştık. Şimdilerde seviyoruz. Olsun'u müthiş. Sözler üzerine ağırlıklı çalışmaları var. Sıla da bunlardan. Bu kızın avantajı sesi ve kıvrımları. Sıla'yı da aynı gece, aynı kanalda Beyaz Show'da izledik.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!