• $16,0772
  • €17,2292
  • 961.313
  • 2385.64
7 Temmuz 2011 Perşembe

Dünyanın en pis kokan çiçeği

Uyanıklar. İş bitirenler. Dümen suyundan geçinenler. Gerçekten garip ülke haline geldik. Üzücü olan, bütün bu işler herkesin gözü önünde yapılıyor. Sıra hesap sormaya geldi mi Edgar Allen Poe'nun dizeleri gibi başlıyor; 'Seneler, seneler evveldi...' Cem Uzan'ı mahvetme', 'Ordu'yu iğdiş etme' ve ardından 'Futbolda şike' operasyonlarının hep seçim sonraları yapılması ilginçti. Bu defa, 'İşlem tamam' demiştik. Dün sabah gelen haber 'Yanıldınız' uyarısıydı. Yıllardır kanayan bir başka yarada sürpriz şekilde düğmeye basıldı. Eski RTÜK Başkanı, halen aynı kurulun üyesi Zahid Akman gözaltına alındı. Birlikte üç Kanal 7 yöneticisiyle. Doğrusu, bu geç bile olsa doğrunun yakalanışıdır. Bakalım Akman Las Vegas'taki 'Black Jack denetiminin' sorgulanmasını, aklanma olarak tamamlayabilecek mi? Açık yüreklilikle ifade etmeliyiz ki, bu operasyonun nerelere ve kimlere kadar uzanabileceğini iyi tahmin edenlerdeniz. Dosyanın kapatılması gibi bir amaçla gündeme getirilmediğine inancımız tam. Size bir başka tüyo daha verelim. Bazı belediyelerdeki yolsuzluk iddiaları da kuyruğa alındı. Söylemesi bizden.
...
Dünyanın en pis kokan çiçeğinin adı Rafflesiaccae'dır. İlginç bir yapıya sahip. Kökü, yaprağı ve dalı yok. Milyonlarca yıl önce açtığı çiçeğin uzunluğu sadece 2 mm idi. Zaman içinde, pis kokular arasında gelişe gelişe devasa çiçeğe sahip oldu. Uzmanlara göre büyümesi devam edecek. Tropik yağmur ormanlarının kuytu bölgelerinde yaşıyor. Açarak kokusunu geniş alanlarda duyuruyor. Pislik sinekleri ile polenlerini her tarafa yolluyor. Dilimizin ucuna geleni söyleyelim; 'Tıpkı mafya örgütlenmesi'. Bir metre genişliğinde ve yedi  kilo ağırlığındaki
'Kırmızı Rafflesiaccae'yı nihayet tüm Türkiye de tanımaya başladı.
***
ÖNEMLİ NOT: 61. Hükümet, Trabzon'da konfetilerle karşılanmadı. Ancak, Trabzon'lu Erdoğan Bayraktar TOKİ'deki görevini daha yukarılara taşıdı. Şehircilik ve Çevre Bakanı oldu. Doğrusu Binali Yıldırım ve Mehdi Eker'in görevlerine devam kararını beğendik. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın konumunun aynen muhafaza edilmesi ise doğru karardı. Yeni kabinenin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diliyoruz.
***
Soner Sarıkabadayı, son dönemin önemli bestecilerinden. Severek dinliyoruz. Genç yetenek bu defa 2 CD'yi birarada çıkardı. 'Tuzlu Su' iki ayrı versiyondan oluşan single. İtiraz ile birlikte veriliyor. Beğenerek dinlediğimiz şarkılar var.
...
Kenan Doğulu'nun 'Şans Meleğim'i, şimdiden en çok çalınanlar arasında. Suat Ateşdağlı'nın katkısını daha ilk anda fark ediyorsunuz.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti

Öyle bir ameliyata imza attı ki! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı