• $13,4768
  • €15,3553
  • 785.907
  • 2085.76
17 Şubat 2012 Cuma

Donan Yunuslar

Bazen bakarkör oluruz. İlle de dürtülmemiz gerekir. Tufan Yılmaz'ın uyarısını alınca, Yunuslarımıza -Motosikletli polisler- daha dikkatli bakmaya başladık. Hava buz gibi. Üstlerindeki kıyafetler bildiğiniz cinsten. İstanbul'dan örnek verecek olursanız karayeli, poyrazı bol kış geçiriyoruz. Yılmaz'ın 'Üşümüyor musunuz?' sorusuna 'Elime dokunmak ister misin?' karşılığını veren genç polisimizin buz kalıbı parmaklarını düşünmek yeter. 'Bu durumu yukarıya iletiyor musunuz'un karşılığı sadece acı bir tebessümle uzaklaşma mı olmalı? Mosmor olmuş dudakları, dün sabah biz de gözlemledik. Bir iki kelimeyle, etkili ve yetkililerimize iletelim istedik. Ne de olsa onlar her şeyi iyi bilirler. Burada medyadan benzeşen örnek verelim. Hani bölücü militan feribot kaçırmıştı ya, onu hatırlayın. Birkaç saatliğine, Yeşilköy ve Silivri kıyılarında ayazı yiyen muhabirler neredeyse donuyorlardı. Tüm Yunuslarımıza başarı dileklerimizi sevgilerimizle birlikte yolluyoruz.
***
Turkcell ve TEV'in başlattığı 'Van İçin Türkiye Kumbarası'nda ara hamle başlatıldı. Sivil toplum kuruluşları, KOBİ'ler ve ev hanımlarından sonra sanat dünyası harekete geçti. 'Çorbada benim de tuzum olsun' denerek projeye gönüllü destek başlatıldı. Erol Evgin -Kendisi de Van kökenlidir-, Acun Ilıcalı, Ali Poyrazoğlu, Volkan Konak, Halit Akçatepe, Hülya Koçyiğit, Hadise, Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Sumru Yavrucak, Kenan Doğulu proje için çekilen filmlerde rol aldı. Dileriz, yardımlar da aynı oranda artarak devam eder.
...
Bu arada Van'dan aldığımız 'Şikayet Mektubu'nu -Adı bizde saklı- yayınlamak istiyoruz:
'Ağır hasar gören binaların sahipleri, ikinci tetkiklerde kontrol ekiplerine baskı yapmakta. 'Ben güçlendireceğim' deyip, orta hasar raporu almaktalar. Kolonları patlayan binalarda bile bu örnekler yaşanmakta. Bu konudaki değişiklikler, ileride ikinci Bayram Oteli faciasına yol açabilir. Lütfen bu durumu dile getirin.'
***
Var mısın Yok musun'un yarışmacılarının çoğu çeşitli dramatik öğeler taşıyor. Örneğin Burcu Akman. Babası kanser. Anneannesi 12 yıldır felç. Kardeşleri okumaya çalışıyor. Burcu ise tüm ailenin oluşturduğu 65 bin lirayı bulan kredi kartı borçlarıyla boğuşmakta. Diğer yarışmacı Fatime Ercandoğdu, benzeşen sorunlar yumağıyla uğraşıyor. Anne ve babası ayrı. 12 yıldır çalışıyor. Sigortası yok. Kutu açanların tamamına yakınının geri planında dram yatıyor.
...
Lig TV'de 'Tutkumuz Futbol'a  ara sıra takılıyoruz. Okay Karacan ve iki hoş bayan işi götürüyorlar. Ekrana sürülen araştırmalar, perde arkasında iyi bir ekibin olduğunu gösteriyor. Bu kez 'Son Yılların En Yakışıklı Futbolcuları' seçildi. İlhan Mansız'ın birinciliğine lafımız yok. Ancak ilk 10'da Emre Belözoğlu'nun ya da Anelka'nın ne işi var, çözemedik?
***
TRT'de yıldızı parlayan Necdet Kaya'nın ilk CD'si çıktı. İTÜ Konservatuarı mezunu THM sanatçısı, gerçekten başarılı. Albümü bunu ispatlıyor. 'Kopardım Dallarımı' Çerkez müziğinden uyarlama. Sözler Necdet Kaya ile  Cengiz Özdemir tarafından yazılmış.
...
OSSİ'den iki nostalji daha. Yeliz 'En iyileriyle', Soner Arıca, 'Şarkılar Aşk'ı Söyler'le nostalji severlere sesleniyor. Soner'inkinde Okan Bayülgen'in şiir okuyuşu ve Yeliz'in düeti ara sıcak gibi lezzetli.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi